Tüm Kalpleri Mıknatıs Gibi Çeken Dua - Şartları Neler

Tüm Kalpleri Mıknatıs Gibi Çeken Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Tüm Kalpleri Mıknatıs Gibi Çeken Dua
24 Eylül 2021
611 okunma
Tüm Kalpleri Mıknatıs Gibi Çeken Dua

Tüm kalpleri mıknatıs gibi çeken dua nedir öğrenenler kendilerini sevdirmek ve yeni katıldıkları ortamlarda saygın hale gelmek adına okumaya başlar. Bunun gibi beğendiğiniz kişilere karşı okuyabilir ve hayırlı bir kısmete dair dileklerinizi iletebilirsiniz. Nitekim hayırlı kısmet ve ilişki için de duaya başvurulması en doğrusu olacaktır.

Söz konusu sevgi ve saygı kazanmak olduğu zaman öne çıkan dua Azhab Suresi oluyor. Sureye Arapça okunuşu ile hakim olmak ve günde birkaç defa okumak gerekiyor. Hatta sadece surenin Arapçası ile sınırlı kalmamalı ve ardından Türkçe meali nasıl öğrenerek tekrar etmelisiniz. Nitekim edilen dualar ile neye niyet edildiği anlamları üzerinden anlaşılır.

Azhab Suresi kalp kazanmak ve sevilmek adına öne çıkmıştır. Sevgi ve hoşgörü kazanmak isteyenlerin tercihi dualara sığınmak oluyor. Sık sık edilen dualar üzerine daha iyi ve de keyifli hissetmek mümkün olabiliyor. Kişinin kendini iyi hissetmesi pozitif enerji dağıtmasını sağlar. Bu pozitif enerji üzerine de bulunduğunuz ortamda dikkatleri üzerinize çekmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Kalp kazanmak ve iyi dostluklara imza atmak adına da dualara yönelebilirsiniz. Sadece hayırlı kısmet veya evlilik üzerine dualara başvurulmaz. Bunlar kadar hayırlı ve iyi dostluklar adına da dualara yönelmek gerekir. Her daim kendiniz için hayırlı olanı dilemeli ve dualar ile bu durumu pekiştirmelisiniz.

‘Ey iman etmiş olan kimseler! Mûsâ’ya eziyet etmiş olan o kişiler gibi (siz de peygamberimi üzenler arasında) olmayın. Nihayet Allah onu onların söylemiş oldukları şeyden temize çıkarmıştı. (Mûsa (Aıeyhisselâmı), Allah (ile mükalemeşerefine ermiş, duası makbul ve O’nun) katında değeri yüksek bir kimseydi.’

Allah'a karşı nasıl dua edilir?
Dua ederken vücudun kıbleye dönük olması daha faziletlidir. – Dua ederken eller açık bir şekilde omuz hizasına kaldırılabilir. – Kısık sesle ve ağlaya ağlaya yalvarırcasına içten dua etmek en güzelidir. – Korku ve ümit arası duygularla dua edilmelidir.
Vefat edenler icin hangi sure okunur?
Ölen kişi defnedildikten sonra yakınları Yasin, Tebareke, Amenerrasulü ve Rad surelerini okuyabilir. Dünyada bıraktıkları kimselerin onun adına yapacakları hayırdan ölen kimse faydalanabilecektir. Ölü kişiye dua ve sure okumak faydalı iken hatim indirmek daha efdaldir.
Evlatlarımız için nasıl dua etmeliyiz?
Ey Rabbimiz! Bizi birbirinden güzel evlatlarla sevindirdin nimetlendirdin şefkatin en tatlısı ile tanıştırdın; Sana sonsuz hamd-ü senalar olsun. Onların emanet olduğunu, asıl sahiplerinin sen olduğunu bize unutturma. Onları önce ve daima Senin kulun oldukları bilinci ile yaşat.
Dua etmek kaderi değiştirir mi?
Dua takdirin bir parçasıdır. Allah, ezelî ilmiyle kulun yapacağı duayı bildiği için kaderini ona göre şekillendirmektedir. Dolayısıyla dua, diğer sebepler gibi bir sebeptir. Başka bir ifadeyle dua sonucunda bir değişikliğin olmasını Allah dilemişse bu değişiklik, hayır veya şer olarak ortaya çıkmaktadır.
Hz Peygamberimiz nasıl dua ederdi kısaca?
Gün boyunca, her işinde Allah’ın rızasını gözeten Resûl-i Ekrem (s.a.s), daima O’na dayanır, güvenir ve “Allah’ım! Bana hayırlısını ver ve benim için en hayırlısını seç.” diye dua ederdi. “Allah’ım! Bize dünyada iyilik ver, âhirette de iyilik ver.