Uygun Fiyatlı Güzel Parfümler - Şartları Neler

Uygun Fiyatlı Güzel Parfümler

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Uygun fiyatlı güzel parfümler neler, hangi orijinal parfüm uygun fiyatlı, ucuz olan parfümler var mı? Kokularına göre en ucuz orijinal parfümleri araştırdık!

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Uygun Fiyatlı Güzel Parfümler
14 Eylül 2023
28 okunma
Uygun Fiyatlı Güzel Parfümler

Uygun fiyatlı güzel parfümler arasında muhteşem notalarıyla birbirinden özel kokular bulunuyor. 2023 yeni çıkan parfümler sektörün geleneksel en iyi kokuları ve en uygun fiyatlı kadın kokularını hemen keşfetmeye ne dersin?

Uygun fiyatlı kalıcı parfüm önerileri Kadın listelerinde bazı markalar hiç değişmiyor. Tüm dünyada en çok tercih edilen özel kokuları üreten markalar yine 2023 listelerinde de ilk sıralarda yer alıyor. Peki bu etkileyici konuların neler olduğunu merak ediyor musun?

En Ucuz Parfümler Hangileri

Uygun fiyatlı güzel parfümler adeta klasik haline gelmiştir. Ancak bunun yanı sıra yeni çıkan pek çok parfüm de kısa süre içerisinde popüler hale gelmiştir. Özellikle kadın parfümleri öneriler ve blog paylaşımları sayesinde çok daha hızlı şekilde bilinir hale geliyor.

Genellikle kadın parfümleri, baharatlı kokular, çiçeksi, kokular, odunsu kokular, fresh kokular ya da gece parfümleri gibi farklı kategorilerde değerlendirilir. En ucuz parfümler genellikle doldurma parfüm olarak bilinen benzer parfümlerde son yıllarda Türkiye’de çok sayıda bu tarz parfüm mağazaları açılmıştır. Ancak bu mağazalar kendi kokularını değil, bilinen marka parfümlerin içeriğini kullanarak üretim yapıyorlar. Yani muadil.

Tom Ford Velvet ve Gucci Bloom Kokuları, Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen parfümler arasında yer alıyor. Orijinal parfüm fiyatlarına göre de diğer markalara nazaran bir miktar daha uygun olduğu söyleniyor. Ayrıca bazı büyük kozmetik mağaza zincirlerinde çeşitli dönemlerde yapılan uygulamalarla uygun fiyatlarla alınabiliyor.

Miss Dior, Jo Malone ve Lancome La Nuit Trésor Parfümleri de yine uygun fiyatlı şekilde doldurma şişelerde alınabilir seçeneklerdir. Fason ürün olarak bilinen seçenekler arasında da bu parfümlerin aynı şişeleri, aynı kutu ve ambalajları yapılarak aynı koku hedefiyle daha uygun fiyatta parfümler üretiliyor.

Çoğu yerde bunlar kaçak parfüm olarak biliniyor. Çoğu yerde de yurt dışından ithal ya da havaalanlarından alınmış görüntüsüyle adeta orijinal gibi satışa sunulabiliyor. Uygun fiyatlı kalıcı parfümler Erkek kokularını da yine en popüler kokular arasından seçerek parfüm mağazalarından alabilirsin.

Üstelik birbirinden farklı boylar, cep boyu, küçük ve büyük boylar gibi ekonomik fiyat avantajlarıyla en yoğun kalıcılığa sahip mağazalardan parfüm şişesini doldurabilirsin.

Uygun Fiyatlı Güzel Parfümler

Uygun Fiyatlı Güzel Parfümler

Uygun Fiyata Seksi Kokular

Uygun fiyatlı güzel parfümler arasında Yves Saint Laurent Libre ve CHLOE Nomade en sevilen parfüm türleri arasında yer alıyor. Popüler markaların ürünleri ilk etapta parfüm doldurma merkezlerine geliyor, buralarda test ediliyor, çalışmalar yapılıyor, içeriklerindeki ürünler kullanılarak orijinal kokuya en yakın ürün elde edilmeye çalışıyor. Daha sonra bunlara kodlar veriliyor ve parfümlerin listelerinden istediğin kokuyu seçerek alabiliyorsun.

Dior Hypnotic Poison geleneksel olarak en sevilen kokular arasında yer alıyor. Gizemli notaları ile adeta hipnotik etki bırakıyor. Dolayısıyla ucuz parfüm türlerinde listelelerde yer alan ve uygun fiyatlarla bulunabileceğini seçeneklerden biridir. Tüm dünyada özellikle ilk çıktığı senelerde erkek ve kadını çok popüler olan One Million serisini uygun fiyatlarla bulabilirsin.

Paco Rabanne Lady Million ve Victoria’s Secret Bombshell Parfümleri en uygun fiyatlı parfümler listesinde yer alıyor. Ancak bazı özel kokular hiçbir parfümü tarafından yapılmıyor ya da yapılamıyor. Sadece listelerinde bulunan keşfedilmiş kokuları uygun fiyatlarda bulabilir.

Ucuz ama güzel kokan parfümler erkek seçenekleri listelerinde de genellikle One Million parfümü en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Lacoste, Hugo Boss gibi çeşitli parfümler ya da Diesell markasının uygun fiyatlı erkek parfümleri genellikle bilinen ürünler arasında yer alıyor.

Uygun fiyatlı parfüm önerileri kadın ekşi sözlük yorumlarında da pek çok parfüm tavsiyesine rastlayabilirsin. Salon parfümü, gece parfümü, fresh koku, odunsu koku gibi farklı parfüm tavsiyeleri olabiliyor.

Ancak bu parfümlerin alırken mutlaka denemelisin. Bir kağıt parçası üzerinde değil, tenine sıkarak denemen, 10 15 dakika bekletmeden tavsiye edilir. Zira bazı parfümler tene göre çalışır her tende farklı bir etki bırakır ve koku salınımı farklıdır. Dolayısıyla o çok popüler olan parfümün senin tenin için ideal olup olmadığını öncelikle test etmelisin.

2023 En İyi Ucuz Parfüm Çeşitleri

Uygun fiyatlı güzel parfümler listeleri 2023 senesinde yeni çıkan parfümler ile de şekilleniyor. Özellikle Amerika’nın starları veya popüler olan ünlülerin adına çıkartılmış çeşitli parfümler bulunabiliyor.

Ancak bunların harika olduğundan bahsedemeyiz. Özellikle bu pamuk, şeker ve jelibon gibi etkileriyle bilinen baharatlı şekerli kokuları yaz kış tercih edilen seçenekler arasında Britney Spears kokuları yer alıyor.

Uygun fiyatlı parfüm önerileri Kadın tenine göre de farklı olabilir. Kimisi odunsu kokulardan hoşlanır ve terine o çok yakışır. Ancak kimisi akşamları seksi kokmak, gündüzleri freş kokmak ya da teninden bahar çiçeklerinin yansıtmak ister.

Dolayısıyla hangi parfüm istediğine bağlı olarak da piyasada hiç beklemediğin markaların bile çok şahane kokuları olabilir. Zara gibi markalar, çok sayıda parfüm çıkartıyor. Parfümün yanı sıra vücut spreyi olarak bilinen en popüler ürünler arasında Eda Taşpınar kokularından da bahsedebiliriz. Seksi kokuları, ışıltılı kokuları ve fresh kokularıyla özellikle yaz mevsiminde kullanılabilir seçenekleri vardır.

Gratis markasının ürettiği çok sayıda vücut spreyi özellikle minik boyları ile pratiklik ve konfor sağlar hem de meyve aromalarıyla enerjik ve fresh kokular yayarsın.

En Uygun Kadın Parfümleri Önerileri

Uygun fiyatlı güzel parfümler arasında No°5 Chanel bulunur. Ancak şu da bir gerçek ki Türkiye’deki ekonomik dalgalanmalardan dolayı orijinal parfüm almak artık çok kolay değil. Dolayısıyla bilinen resmi mağazalar dışında piyasadaki parfümlerin çoğu yan sanayidir.

Özellikle zincir mağaza olmayan kozmetik butiklerin de veya açık tezgahlarda sosyete pazarı gibi yerlerde her ne kadar hava alanı veya yurt dışından geldiği ifade edilse ve birçok insanın buna itibar etse de böyle bir şey yok.

Tom Ford Orchid Soleil ve Calvin Klein Euphoria Kokuları en seksi ve en popüler kadın parfümleri arasında yer alıyor. En iyi muadil parfümler listesinde binlerce kadının tavsiyesinde yer alan bu kokuları sen de deneyebilir, gizemli, büyüleyici, oryantalist bir kokuya hakim olabilirsin. Zaten zaman içerisinde teninin ihtiyacı olan koku sınıfını belirlediğinde senin için vazgeçilmez bazı kokular olacaktır.

Ucuz ve Kaliteli Kadın Kokuları Hangileri

Uygun fiyatlı güzel parfümler arasında mağaza parfümlerinden de bahsedilebilir. Örneğin Benetton Zara, De Facto gibi çeşitli firmaların da ürettiği bazı kokular bulunabiliyor. Stradivarius, H&M gibi markaların da çok sayıda kendi üretimleri bulunan parfümler bulunabiliyor. Hem ev kokuları hem de kadın erkek parfümleri gibi birbirinden farklı, daha ekonomik fiyatlarla bulabileceğin seçenekler bulunabilir.

Örneğin koton markasının ürettiği çok sayıda koku oldukça popülerdir ve bunlardan bazıları hakikaten güzel kokuyor. Özellikle erkek kokularından Koton, tercih edilebiliyor.

Zara parfüm çeşitleri sadece Türkiye’de değil Avrupa dünyanın pek çok ülkesinde tercih edilen kokular arasında yer alıyor. Ancak bu mağaza kokularının tek sorunu sadece fazla çeşit çıkartmaları ile alakalı olabilir. Zira geleneksel parfüm markaları gibi akılda kalıcı olmuyorlar. Ve büyük etkiye sahip olmuyorlar. Sadece tavsiye niteliğinde sen de haberdar olabilir ya da herhangi bir zara mağazasına giderek bunları deneyebilirsin.

Pahalı parfümlerin muadilleri sayısız seçenekle kadın ve erkeklere özel olarak üretiliyor. Ancak çoğu zaman özellikle kalabalık ortamlarda hemen herkesin aynı şekilde koktuğu aynı parfümlerin hissedildiğini sen de fark edebilirsin.

Dolayısıyla en popüler muadil parfümlerden ziyade seninle etkileşime girdiğinde farklı etkiler oluşturabilecek senin tenine iyi gelecek ve sana yakışacak kokuları tercih etmen önemlidir. Herkes gibi kokmaktansa fresh spreyleri kullanman bazen daha iyi olacaktır.

Muadil ürünleri seçerken kalıcılıklarını ve fazla yoğun olmamalarını da değerlendirmelisin. Bazı doldurma parfümler aynı özde ve aşırı yoğun olabiliyorlar.