Yasin Sonrası Dua - Şartları Neler

Yasin Sonrası Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Yasin Sonrası Dua
22 Eylül 2021
343 okunma
Yasin Sonrası Dua

Yasin sonrası dua etmek dileklerin yerine getirilmesinde ve de duaların gerçekleşmesinde son derece etikilidir. Bunun üzerine Yasin Suresi Duası olarak kısa bir ayete değinilir ve adı üstünde surenin okunmasından sonra duaya geçilir. Tekrarlı olarak değil sadece 1 defa okunması halinde kabul edilir.

Yasin Suresi Duası Kur’an’ın kalbini okuduktan sonra ele alınır. Yasini Şerif İslam dinine dair tüm usullere sahiptir. Bundan kaynaklı olarak ‘kalp’ yakıştırması yapılır ve okunması istenir. Hatta çokça istediğiniz bir dileğin yerine getirilmesinde Yasin suresine başvurmanız en doğrusu olacaktır. Gün içerisinde birkaç defa tekrarlı olarak okumaya başlayabilirsiniz.

Geçmiş günahlarının affedilmesini isteyen kişilerin önceliği sureye başvurmak oluyor. Bunun kadar istek ve arzuların yerine getirilmesi adına dualar ele alınır. Özellikle de Yasin Suresi ile birlikte tüm dileklerinizi iletmeye başlayabilirsiniz. Surenin okunmasından sonra duaya geçer ve tamamlarsınız. Son adımda ise dileklerin dile dökülmesi beklenir.

Söz konusu dua için öncelikle Arapça okunuşun üzerinde durulur. Bunun gibi Türkçe meali ele alınır ve anlamını dikkate almanız istenir. Nitekim anlamına hakim olarak duaya geçilmesi en doğrusu olacaktır. Bu şekilde Yasin sonrasında duanızı eder ve isteklerinizi sıralamaya başlarsınız. Hayırlı kısmet ya da şifa dilemek adına surelere yönelebilirsiniz. Başarı, bereket ve sevap kazanmak adına da yine dualara yönelmek en doğrusu olacaktır.

‘Yasin suresinin hürmetine dualarımızı kabul ve ihtiyaçlarımızı eda buyur. Ey Rabbil Alemin! Yasin suresinin faziletine bizi ateşten, kabir azabından ve sualin şerrinden koru. Ve peygamberlere selam olsun. Hamd Alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.’

Bağışlama duası nasıl yapılır?
Elhamdülillahi Rabbil’ âlemin, vessalatü vesselamü ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaîn. Allah’ım! Enbiya suresinin 69. ayetinde “Ey ateş! … Evvel-Allah, Âhir-Allah, fi-kalbi beytullah. Son nefesimizde (buyurun!) … Ve Selamün alel-mürselin, vel-Hamdülillahi Rabb’il Alemin.
Yasin bittikten sonra nasıl teslim edilir?
Yasın Suresi okunduktan sonra teslim edilir yani bağışlama duası okunur ve Yasin suresinin Yüce Allah tarafından kabulü umulur. Buna teslim etmek de denir. Genellikle de şu yakarış ile başlanır:” Ya Rabbi. Okuduğum Yasin-i Şerifi yüce katında kabul buyur.
Dilek için Yasin kaç defa okunur?
Maddi ve manevi hazırlık yapıldıktan sonra Yâ-Sin suresi okunmaya başlanır.”Mübin” kelimesiyle biten ilk ayete kadar okunur. Hemen arkasından mübin duası okunur. Sonra tekrar surenin başından başlanır. İkinci mübin’e kadar okunur, ve tekrar mübin duası okunur.
Yasin okuduktan sonra hangi sureler okunur?
Yasin suresi okunduktan sonra okunan surenin sevabından manevi olarak yararlanabilmesi için sevabı bağışlanabilmektedir. … Fatiha Suresi. İnşirah Suresi. Asr Suresi. Kadir Suresi.