Yoğun Bakımdaki Hastaya Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Ağır hasta için okunacak sureler, ölecek hastaya okunacak dua, kanserli hasta için okunacak dua, bilincin açılması için dua

Anasayfa > Genel > Yoğun Bakımdaki Hastaya Okunacak Dua
16 Şubat 2019
400 okunma
Yoğun Bakımdaki Hastaya Okunacak Dua
Okuma süresi: < 1 dakika

Yoğun bakımdaki hastaya okunacak dua hangisidir? Dua, Allah inancı olan kimselerin bazı dileklerini el açarak Allah’a sığınmaları ve bunu onan istemeleridir. Dua etmek de kişisel bir ibadet şekli olup, hayırlısı ise Allah onu yerine getirir, hayırlısı değilse ve Allah istemezse kimse ya da hiçbir durum o duayı gerçekleştiremez. Dua eden insanlar o an Allah’a daha yakın hissederler. Onunla birebir iletişime geçmek gibi bir his olan dua etmek, kişinin bütün içtenliğini ortaya koymasıdır. Aklından, içinden geçenleri paylaşmasıdır. Öyle ki Allah her şeyi bilir ve görür. Bu sebepten dolayı insanlar el açıp dua ettiklerinde bir şeyleri saklamadan açık bir şekilde içtenlikle dile getirirler.

Yoğun bakımda olan hasta için okunacak dua hangisidir?

Yoğun bakımdaki hastaya okunacak dua hangisidir? Durumu ciddi olan hastalar için okunması gereken dualar şekildedir;

  • “Allahümmeişfiabdekeyenke’ leke adüvven ev yemşi leke ila salatin”
  • “Bismillahierkikemin külli şey’inyü’zikemin şerri külli nefsin ev aynühasidin. Allahümmeyeşfikebismillahierkike”
  • “Bismillahierkikevallahuyeşikemin külli dainfikeminşerri’n-neffasatifi’lukadi ve min şerri hasidinizahased”
  • “Bismillahiergikellahuyeşfike, ezhibil be’se Rebben naşi ve eşfi, enteşşafi, La şifae illa, şifaüke, şifaen la yügadirusegamenbirahmetike ya erhamerrahimin. Min külli şey’inyu’zike ve min külli aynin ve hasidir, Allahuyeşfik.”

Şifa duaları nasıl okunmalıdır?

Bu şifa ayetleri düzenli olarak okunursa hastalar şifa bulacaktır. Bunların yanı sıra kaf suresinin okunmanı da tavsiye ederiz. Bu dualar her akşam 3 kez 3 farklı kişi tarafından okunmalıdır. Bu şekilde hastanın durumu düzelene kadar devam edilmelidir. Kaf suresi mümkünse yoğun bakımdaki hastanın başında 7 gün okunmalıdır. 3 kişi ile birlikte her akşam okunması halinde Allah’ın izniyle hasta şifa bulur.

Şifa duaları okunurken abdest almak gerekir mi?

Şifa duaları okunurken, diğer dualarda da olduğu gibi abdest almak gerekmektedir. Abdest alarak bedenen ve ruhen temizlenip daha hayırlı bir şekilde dualarınızı edebilirsiniz.