Yüz Terlemesine Bitkisel Çözüm - Şartları Neler

Yüz Terlemesine Bitkisel Çözüm

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yüz terlemesine bitkisel çözüm arıyorsanız ne gibi maskeler, kürler yapmalısınız? Terleyen yüz için hangi kremleri kullanmalısınız ve hangi ilaçlar yüz terlemesine iyi gelir?

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Yüz Terlemesine Bitkisel Çözüm
14 Eylül 2023
143 okunma
Yüz Terlemesine Bitkisel Çözüm

Sürekli yüzün terlediği için makyajın akıyor veya kendini rahat hissetmiyor musun? Yüz terlemesine bitkisel çözüm arayanlar için en doğal ve etkili çözümler burada!

Yüz terlemesi, vücudun sıcaklık düzenlemesi ve terlemesi için kullanılan bir doğal mekanizmadır. Terleme, vücudun sıcaklığını kontrol altında tutmaya yardımcı olan bir soğutma mekanizmasıdır. Yüz terlemesi, yüzünüzün ve başınızın sıcak veya stresli bir durumla karşılaştığında vücut tarafından üretilen teri serbest bırakması sonucu oluşuyor. Yüz terlemesine bitkisel çözüm arayanlardan mısın? Size en etkili doğal çözümleri açıklayacağız.

Neden Yüzümüz Terler?

Vücudumuz gibi yüzümüzde terliyor. Bu ter normal bir seviyede olduğu zaman kabul edilebilir. Ancak yüzünüze su sıçramış gibi sürekli dolaşmak hiç hoş değil. Erkekler için bu durum kadınlar tarafından biraz tiksindirici bulunurken kadınlar içinde güzel durmuyor. Üstelik makyajın akmasına neden olduğundan çok kısa sürede bozulmuş makyajlı, akmış rimelli bir kadın olarak ortalarda dolaşmak zorunda kalabilirsiniz. Yüz terlemesi için Sprey kullanan kadın sayısı bu nedenle her geçen gün artmakta. Peki yüzümüz neden terliyor? İşte nedenleri:

 • Sıcak Hava: En yaygın nedenlerden biri sıcak hava veya yüksek sıcaklıklara maruz kalmaktır. Sıcak hava, vücudun sıcaklığını düşürmek için terlemeyi tetikler.
 • Stres ve Anksiyete: Stresli veya endişeli olduğunuzda, vücut bu duruma tepki olarak terleme yapabilir. Bu, yüz terlemesine neden olan psikolojik faktörlerden biridir.
 • Baharatlı Yiyecekler: Baharatlı yiyecekler, bazı kişilerde yüzde terlemeye neden olabilir. Baharatlı yiyecekler yemek, vücut sıcaklığını artırabilir
 • Egzersiz: Egzersiz sırasında vücut ısınırsa, ter bezleri daha fazla çalışır ve terleme artar. Bu, yüz dahil birçok vücut bölgesinde terlemenin artmasına neden olabilir.
 • Alkol ve Kafein: Alkol ve kafein, vücut sıcaklığını artırabilir ve terlemeyi tetikleyebilir.
 • İlaçlar: Bazı ilaçlar, yan etkileri olarak yüz terlemesine neden olabilir.
 • Hormonal Değişiklikler: Hormonal değişiklikler, özellikle menopoz döneminde veya hormonal bozukluklar sırasında, yüz terlemesine yol açabilir.

Yüz Terlemesi Hastalık Mı?

Yüz terlemesi genellikle doğal bir fizyolojik tepki olsa da, bazen altında ciddi bir sağlık sorunu yatabilir. Özellikle aniden ortaya çıkan ve sürekli olan yüz terlemesi durumlarında, bir sağlık profesyoneli tarafından değerlendirilmesi önemlidir. Bu, altta yatan bir tıbbi sorunun belirtisi olabilir. Yüz terlemesine bitkisel çözüm ararken ne yaparsanız yapın bir çözüm olmadı ise tıbbi bir sorununuz bulunuyor olabilir. Sonuç olarak, yüz terlemesi vücudun sıcaklık düzenlemesi ve çeşitli dışsal etkenlere yanıt olarak ortaya çıkan doğal bir fizyolojik tepkidir. Ancak bazı durumlarda, terlemeyi tetikleyen altta yatan nedenler dikkate alınmalı ve gerektiğinde bir uzmana danışılmalıdır.

Yüz Terlemesi Yaşayanların Uzak Durması Gereken Besinler

Kadınlarda yüz TERLEMESİ yaşanıyor ise yanlış bir beslenme programınız olabileceğini hiç düşündünüz mü? Genel olarak çok yoğun terleme erkeklerde sıklıkla görülür ve kadınlarda daha nadirdir. Eğer yüzünüz çok terliyor ise uzak durmanız gereken bazı besinler var demektir. Örneğin sarımsak ve soğan tüketimini en aza indirgemelisiniz. Zeytinyağı, bol soğuk su tüketilmesi, domates suyunu çok kullanmak, taze meyveler yemek ve kalsiyum içeren besinler tüketmek en yakın dostlarınız olmalı.

Alkolden, şekerden, baharatlı gıdalardan, kafeinden ve vücuda zararlı maddeli kullanmaktan kaçının. Ben çok baharatlı yerim, şeker severim ve alkolü sık sık tüketirim diyorsanız o zaman yüz terlemenizden ne yazık ki kurtulmanız çok olası değildir. Bana ne yediğini söyle sana yüzünün ne kadar terleyeceğinden bahsedeyim. Bu bir fal değil, bu vücudun yediklerinize göre verdiği doğal bir tepkidir.

Yüz Terlemesine Bitkisel Çözüm

Yüz Terlemesine Bitkisel Çözüm

Yüz Terlemesini Önlemek İçin Doğal Maske

Yüz terlemesinden kurtuldum diyen kadınlar yüzlerine doğal içeriği bulunan maskeler kullanıyor. Yüz terlemesine bitkisel çözüm arıyorsanız bu maskeyi hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Yüz terlemesini azaltmak ve önlemek için tarif:

 • Bir kase alın ve önce iki çorba kaşığı fıstık ekleyin.
 • Ardından bir adet doğal salatalığın suyunu çıkarın.
 • 1 tatlı kaşığı balı ve 1 çay kaşığı toz şekeri koyun.
 • İçerisine yarım limonun suyunu ekledikten sonra 1 çay kaşığı tuz ekleyin.

Tüm malzemeleri koyduktan sonra karıştırın ve homojen bir görüntü olmasını sağlayın. Bu ürünü yüzünüze elinizle sürebileceğiniz gibi pamukta kullanabilirsiniz. Yüzünüze sürün ve emdikçe tekrarlayın. İçerisinde ki etkenler yüz terlemesini doğal bir şekilde azaltmak ve düzenli kullandıkça da ortadan kaldırmakta çok etkilidir. Her gün değil ancak iki ve üç günde bir mutlaka kullanılmasını öneriyoruz. Eğer yağlı bir cildiniz var ise içerisinde limon miktarını çok fazla olmamak kaydı ile arttırabilirsiniz.

Yüzün Terlemesini Engelleyen Doğal Yöntemler

Yüz terlemesine kesin çözüm arıyorsanız birkaç ürünle kanka olmalısınız. Yüz terlemesine bitkisel çözüm bulmak zor değil ancak bu ürünleri sık sık kullanmalısınız. Bir gün kullan bir hafta kullanma gibi durumlarında hiçbir etkisini göremezsiniz. Yüzünüz çok fazla terliyor ise evinizde bulunan malzemeler ile buna doğal bir çözüm bulacaksınız. Yüz terlemesine ne iyi gelir evde diyenler hemen mutfağa koşun. Her evde mutlaka domates bulunuyor. Doğal bir domatesi alın ve suyunu çıkarın. 2 -3 yemek kaşığı domates suyu yeterlidir. Daha sonra üzerine 10 damla limon suyunu kaynatıp yüzünüze yedirerek sürün. 15 dakika kadar beklettikten sonra ise soğuk su ile durulayabilirsiniz.

Mutfağa gitmişken sonrasında buzdolabının buzluğunu açmaya ne dersiniz? Buz cilt için faydalıdır ve gözenekleri sıkılaştırır. Ancak korumasız olarak cilde kullanılmamalı. Bir beze buz küplerini koyun ve yüzünüzün üzerinde pres yaparak gezdirin. Bu sayede gözenekleriniz küçülecek ve terleme oranınız düşecek.

Yüz terlemesi Kadınlar Kulübü önerisinde ise en fazla salatalık bulunuyor. Salatalığınızı alın ve rendeleyin. İki salatalık yeterli olur. Rende yaptıktan sonra buzdolabına kaldırın ve bir gece bekletin. Sonra ise günde iki kez yüzünüze pamuk yardımı ile tonik gibi kullanabilirsiniz. Çok doğal olduğu ve yüz için hiçbir sakıncası olmadığı için her gün kullanabilirsiniz.

En çok kullanılan ve en etkili doğal yöntemlerden biri ise Aloe Vera. Aloe Vera her konuda yardımımıza koşan mucizevi bir bitki. Jelini çıkarıp salatalık suyu ile birlikte yüzünüze kullanabilirsiniz. Ancak sonrasında yüzünüze kızarma olup olmamasına dikkat edin. Bazı ciltler hassas ve alerjen olabiliyor. Yüz terlemesine bitkisel çözüm arayanlar mutlaka bu uygulamaları gerçekleştirmeli.

Yüz Terlemesine İlaç

Herkes mutfağa girip yüzüne sürmek için besinlerden yararlanmak istemeyebilir. Bu gruptan olmayan kişiler için Aşırı yüz terlemesi için ilaç kullanımına da değinmek isterim. İlaç kullanmak isterseniz Klonidin, Propranolol ve Oral robinul kullanabilirsiniz.

Yüz terlemesine hangi krem iyi gelir diyorsanız güncel olarak Antiperspirant kremleri bulunuyor. Bu kremler terleme sonucunda ortaya çıkan teri azaltmak içindir. Yüz bölgesine sürdüğünüzde kızarıklığın önüne geçerken ciltteki gözenekleri de tıkamıyor. İlk başlarda günde iki kez kullanılırken etkisini gördükçe haftada ikiye kadar düşürebilirsiniz. Ancak içeriğinde ki maddelere herhangi bir alerjiniz olmadığını incelemek için mutlaka ürün içeriğine özel olarak bakın. İlaçların reçete edilmesi için ise dermatoloğa başvurmanız gerekir. Her ilaç doktor kontrolünde alınmalıdır. Doğal çözüm istemeyenler en kısa zamanda doktor yolunu tutması gerekiyor.