Yüzdeki Çukurluklar Nasıl Geçer - Şartları Neler

Yüzdeki Çukurluklar Nasıl Geçer

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yüzdeki çukurluklar nasıl geçer, yüzde oluşan izler ve oluşan çukurluklar için evde neler yapılır? Bitkisel ve doğal yollarla yüzdeki çukurlukları giderme?

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Yüzdeki Çukurluklar Nasıl Geçer
14 Eylül 2023
29 okunma
Yüzdeki Çukurluklar Nasıl Geçer

Yüzdeki çukurluklar nasıl geçer, sağlıklı cilt için tavsiyeler nelerdir? Gözenekler ile halkaların geçirilmesi için doğal yöntemler bulunuyor. Evde yapacağın bakımlar ve eczaneden alabileceğin çeşitli kremlerle çukurların görüntüsünü hafifletebilirsin.

Yüzdeki çukurlar için krem uygulamak, gözeneklerin sıkılaşmasına ve cilt yüzeyinin daha dinamik, daha sağlıklı görünmesini sağlar. Çeşitli etkilere bağlı oluşmuş gözenekler sıkılaşır ve bebek gibi bir cilde sahip olursun.

Ciltteki Çukurlar Nasıl Geçirilir?

Yüzdeki çukurlar nasıl geçer, doğal yöntemleri nelerdir? Yüzyıllardır kullanılan en geleneksel yöntemlerden biri gül suyu uygulamaktır. Aynı zamanda soda ve maden suyu ürünleri de cilt bakımında etkili olan ürünler arasında biliniyor. Bu 2 ürünün ciltteki sıkılaştırma etkisinden dolayı gözeneklerin görünümünde oldukça etkili olduğu biliniyor.

Yüzdeki delikler nasıl geçer doğal? Formüller nelerdir? Gibi soruların için de kullananların tavsiyesiyle maden suyundan sana bahsedebiliriz. Maden suyunu buzdolabında buz kalıpları haline getirdikten sonra doğrudan cilde uygulaman hem buz etkisi hem de maden suyunun içindeki değerli vitamin, vitamin ve minerallerden dolayı cildin toparlanmasına, gözeneklerin sıkılaşmasına ve formunu yeniden elde etmesini destek sağlar.

Tonik şeklinde uygulayabileceğin bazı sıkılaştırıcı ürünler sayesinde de ciltteki yapılanma hızlı bir şekilde devam eder. Evde yapabileceğin doğal yöntemler arasında tarçın kabuğu ve karanfil yağı uygulamaları sunuluyor. Bunları cildine direkt olarak uygulayıp gözeneklerin küçülmesine, cildin elastik görüntüsüne kavuşmasına, çukurların giderilmesine destek sağlarsın.

Yüzdeki delikler için krem eczane takviyeleri genellikle cilt sıkılaştırıcı kremler olarak sunuluyor. Bunlar doğrudan cilt altı yapılarının yeniden çalışmasına, etkin hale gelmesine ve hücrelerini sıkışıp çukurlu görüntünün yok olmasına yarar.

Daha etkili bir çözüm istiyorsan kimyasal peeling deneyebilirsin. Genellikle hastane ortamlarında yapılan ve adeta cildin üst tabakasını soyup yeniden yapılanmayı sağlayan yöntemlerdir.

Teknolojinin gelişmesiyle lazer tedavi yöntemleri de uygulanmaya başlandı. Dolayısıyla cildindeki çukurlardan çok fazla rahatsız oluyor, endişeleniyorsan doğal takviyeler veya lazer tedavileriyle geçirebilirsin.

Yüzdeki Çukurluklar Nasıl Geçer

Yüzdeki Çukurluklar Nasıl Geçer

Yüzdeki İzler Nasıl Yok Edilir?

Yüzdeki çukurlar nasıl geçer tavsiyeleri ve cilt bakım uygulamaları sayesinde yüzde neredeyse artık kusur olmayan sayısız insanın görebiliyoruz. Botoks tedavileri, dolgu ve yapılacak lazer tedavi uygulamalarıyla hem yüzdeki izler hem çukurlar tamamen geçirilebiliyor.

Sen doğal takviyeleri düşünüyorsan, evde kullanabileceğin bakım yağları özellikle gül suyu, maden suyu buz kalıplarıyla cildinin düzenli şekilde bakımını yapabilir ve hızlı şekilde bebeksi görünüme kavuşmasını sağlayabilirsin.

Yüzdeki izlerinin yok edilmesinde genellikle hiyalüronik asit bazlı dolgu ürünleri kullanılır. Bunlar sadece botoks etkisinde değil, içeriğindeki meyve asitleri ve çeşitli kimyasallarla ciltteki doku bozuklukları, çukurluklar, izler gibi etkilerin de giderilmesini saniyeler içerisinde kadifemsi bir cilt görüntüsüne kavuşmasında oldukça etkilidir.

Yüzdeki delikler nasıl geçer krem önerileri arasında da sana salistik içeren ürünlerden bahsedebiliriz. Cilt temizleme ürünleri olarak pek çok markadan bulabileceğin seçeneklerdir. Bunları cilt yıkama jelleri, temizleyici sular olarak bulabileceğin sıkılaştırıcı özelliği olan ürünlerdir.

Cilt toniklerini düzenli yani her akşam uyguladığın zaman ekstra bir işlem yapmana gerek kalmadan ciltteki gözeneklerin otomatik olarak sıkıştığını fark edebilirsiniz. Ayrıca evde yapılan doğal bakım ve maske yönleriyle arasında yaş mayadan bahsedebiliriz. Haftada bir defa uygulayabileceğin yaş maya maskesiyle porselen gibi bir cilde sahip olabilir ve gözeneklerin hızlı toparlanmasını sağlayabilirsin.

Yüzdeki delikler nasıl geçer Kadınlar Kulübü tavsiyelerinden yola çıkarak sana önerilerde bulunabiliriz;

 • Yağlı bir cilde sahip isen içerisinde retinil palmtat veya retinol içerikleri bulunan krem ve temizleyici ürünleri kullanman gerekiyor.
 • Hassas cilt veya karma ciltlere göre çıkarılmış temizleyiciler kullanmak farklı etkilerin oluşmasını sağlar.
 • Temizleyici ürünlerle günlük cilt temizliğini eksiksiz yapman gerekiyor.
 • Tonik uygulamasını günlük olarak düzenli şekilde yap.
 • Cilt sıkılaştırıcı, gözenek kapatıcı kremini her gün uygula.

Böylelikle gözenekler ve çukurların giderildiğini fark edebilirsin. Ancak kısa yoldan işlem yaptırmak istiyorsan cilt için soyularak lazer tedavi yönteminin yapılması ya da soymadan diğer yöntemi deneyerek kimyasal dolgulardan yararlanabilirsin.

Yüzdeki Çukurları Geçirmenin Tedavisi Var mı?

Yüzdeki çukurlar nasıl geçer, tedavi nasıl yapılır? Ciltteki çukurları geçirmek için lazer tedavisi, kimyasal peeling ve hidrolik asit dolgu tedavileri bulunuyor. Dermatoloji doktorları genellikle cilt tipine bağlı olarak kimyasal peeling öneriyor.

Bu hızlı şekilde ciltte soyulmaya yüzdeki konforsuz hücrelerin atılarak alttan yeni bir cilt oluşumu yapılmasını destekliyor.

Yüzdeki çukurlar için serum şeklinde hazırlanmış bazı ampuller bulunuyor. Özellikle Rossman ürünleri arasında mini ampuller, bakım yağları ve çeşitli sıkılaştırıcı ürünleri alabilirsin. Bunlar genellikle bir hafta ya da 2 hafta kullanıma uygun hazırlanmış serum takviyesidir.

Tek seferlik kullananlar için minik ampulleri gece yatmadan önce temizlenmiş cilde uygulaman sayesinde ciltteki gözeneklerin hızlı bir şekilde toparlanmasını sağlayabilirsin. Özellikle Alman kozmetik markalarının oluşturduğu çok serum tabletleri bulunuyor.

Yüzdeki Çukurları Geçiren Doğal Bakım Önerileri

Yüzdeki çukurluklar nasıl geçer, doğal bakım önerileri nelerdir? Bal maskesi ya da maya maskesi, Türk kahvesi maskesi ciltteki gözeneklerin atılması, cilt üzerindeki pütürlerin geçirilmesinde oldukça etkilidir. Özellikle tüm vücuda yapılan Türk kahvesi maskeleri, düzenli kullanımlarda cilt yüzeyindeki bozuklukların giderilmesi, çukurların yok olması hatta vücutta girintili görüntünün giderilmesi açısından oldukça etkilidir. Yüzüne uygulamak için;

 • Tükettiğin kahvenin telleri olabilir ya da henüz pişmemiş kahve telvesi olabilir.
 • Yaklaşık bir tatlı kaşığı bir temiz kaba ekle.
 • Macun kıvamına gelene kadar içerisine gül suyu ekle.
 • Ardından temizlenmiş yüzüne, göz altları hariç tüm bölgelere uygula.
 • 10 ila 15 dakika cildinde beklet.
 • Daha sonra dairesel hareketlerle hafifçe ve fazla bastırmadan yüzüne peeling yap.
 • Ardından ılık suyla kahvenin tamamını temizle.

Ancak Türk kahvesi ciltten çok kolay çıkmadığı için bakın sonrasında disket pamuk üzerine gül suyuyla kalan kahve artıklarını da nitelikli şekilde temizleyebilirsin.

Yüzdeki çukurlar için lazer tedavisi yaptırmak istemeyenler evde bakım uygulamak isteyenler için Türk kahvesi uzun vadede çözüm sağlar. Cildin temizlenmesi, arınması ve toparlanması için haftada bir veya 2 defa yapılması önemlidir.

Yanaklardaki Çukur İzleri Silinir mi?

Yüzdeki çukurluklar nasıl geçer, sirke işe yarıyor mu? Elma sirkesi hemen her durumda kullanılabilir mucizevi bir üründür. Çoğu zaman ev temizliğinde çoğu zaman negatif enerjileri yok etmek için çoğu zaman da cilt bakımında kullanılır. Ancak elma sirkesinin seyreltilmesi önemini taşıyor. İstenmeyen benlerin rengini dahil geçiren elma sirkesi, çukurların giderilmesinde tavsiye edilen ürünler arasında yer alıyor. Üzerindeki çukurları geçirebilmek için son öneriler şöyledir;

 • Elma sirkesini suda seyrelterek cildine uygulayabilirsin.
 • Limon suyu cilt sıkılaşmasına ve cilt renginin değişikliğinde işe yarar.
 • Ciltte çay ağacı yağı oldukça işe yarar.
 • Bal maskesi ve ballı tarçın maskeleri de ciltteki sivilcelerin giderilmesini sağlar.

Yüzdeki çukurlar nasıl geçer evde neler yapılabilir? Soruların içinde cildin düzenli olarak temizlenmesi, gözeneklerin içerisindeki kirlerin tamamen arındırılması için üzerine tonik uygulayın.

Alında çukurluk neden olur gözenek oluşumu nasıl engellenir? Cilt bakımında uygulayacağın tonik ve sıkılaştırıcı kremleri alı bölgesinde uygulayabilirsin. Zaman içerisinde yüz hareketleri jest ve mimiklere bağlı olarak çeşitli izler, çukurlar oluşabiliyor. Şayet kırışıklık izlerini geçirmek istiyorsan asit dolgularından yararlanabilirsin.