Avrasya Tüneli Bayramda Ücretsiz Mi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Osmangazi köprüsü bayramda ücretsiz mi 2019, bayramda otoyollar ücretsiz mi 2019, bayramda köprüler ücretsiz mi 2019, 15 temmuz avrasya tüneli ücretsiz mi, bayramda kopruler ucretsiz mi 2019, bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi 2018

Anasayfa > Genel > Avrasya Tüneli Bayramda Ücretsiz Mi
15 Şubat 2019
321 okunma
Avrasya Tüneli Bayramda Ücretsiz Mi
Okuma süresi: < 1 dakika

Bayramda hangi tüneller ücretsiz? Avrasya tüneli bayramda ücretsiz mi? Avrasya Tüneli ülkemizdeki deniz içerisinden geçişi olan ikinci tüneldir. Söz konusu tünellerden ilki Marmaray olsa da, Avrasya Tüneli karayolu tüneli olarak bir ilktir. Temeli 2011 senesinde atılmış olan bu projenin tamamlanması 2016 senesini bulmuş  ve 2016 senesinde yılın en iyi projesi olarak seçilmiştir. Avrasya Tüneli Avrupa’yı ve Asya’yı birbirine bağladığı için ismini de buradan almıştır. Söz konusu olan tünel, yalnızca otomobiller ve minibüsler tarafından kullanılabiliyor. Ağır araçlar ve motosikletlerin tüneli kullanması yasaktır. Bunun yanı sıra yayalar da aynı şekilde bu tüneli kullanamaz.

Avrasya Tüneli özellikleri nelerdir?

Avrasya tüneli yapımı 2016 senesinde tamamlanmış olan deniz içerisinden geçişe sahip olan bir tüneldir. 2016 yılında en iyi proje seçilmiştir. Söz konusu tünel minibüsler ve otomobillerin kullanımına açık olup, yayalar, ağır vasıtalar ya da motosikletler tarafından tünelin kullanılması yasaktır. Avrasya Tüneli hem demiryolu hem de karayolu bulunmakta olan ir tünel olup bu özelliğiyle dünyada ilktir. Tünelde bulunan alt ve üst katlar tekerlekli vasıtalar, orta kas raylı sistem içindir. Tüneldeyken telefon ve internet kullanımınız kesintiye uğramaz. 9 şiddetindeki depreme kadar dayanıklıdır. Bunun yanı sıra tsunami dalgalarına da dayanıklı olacak şekilde inşa edilmiştir.

Avrasya tüneli bayramda ücretli midir?

Avrasya tüneli bayramda ücretsiz mi? Bayramda sevdiklerinin, ailelerinin yanına gidenler ya da bayram izinlerini fırsata çevirip tatile gidenlerin akıllarında tünel ve köprülerin ücretsiz olup olmayacağı hakkında sorular dönüyor. Yap- işlet- devret olarak gerçekleştirilmiş olan projeler kapsamındaki köprüler ve tüneller ücretsiz değildir. Avrasya Tüneli de aynı şekilde yap- işlet- devret projesi olduğu için bayramda da ücretlidir.

Avrasya Tüneli bayramda indirimli mi?

Yap- işlet- devret kapsamındaki projelerden olan Avrasya Tüneli bayramda da ücretli olup, geçiş ücretlerinde herhangi bir indirim söz konusu değildir. Bayram dolayısıyla akıllarında soru işareti kalan kullanıcılar için tünelin bayramda da ücretli olduğunu söyleyebiliriz.