Avrasya Tüneli Geçiş Ücreti Ne Kadar

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Avrasya tüneli geçiş sorgulama, avrasya tüneli geçiş ücreti 2018, avrasya tüneli geçiş ücreti 2019, avrasya tüneli fiyatı 2019, avrasya tüneli ücreti tek yön mü, avrasya tüneli güzergah

Anasayfa > Genel > Avrasya Tüneli Geçiş Ücreti Ne Kadar
20 Şubat 2019
297 okunma
Avrasya Tüneli Geçiş Ücreti Ne Kadar
Okuma süresi: < 1 dakika

Avrasya tüneli geçişi ücretli midir?Avrasya Tüneli geçiş ücreti ne kadar? Avrasya tüneli; Türkiye’de deniz içerisinden geçiş imkanı tanıyan ikinci tünel olarak bilinmektedir. Bu tünellerin ilki Marmaray’dır fakat Avrasya Tüneli karayolu tüneli olarak ilke imza atmıştır. Temeli 2011 yılındı atılmış olup, projenin tamamlanması 2016 yılını bulmuştur. 2016 yılında yılın en iyi projesi olarak seçilmiştir. Avrasya tüneli Asya’yı ve Avrupa’yı birbirine bağladığından dolayı ismini de bu iki kıtanın birleşiminden almıştır. Avrasya tüneli, yalnızca minibüsler ve de otomobiller tarafından kullanılmaktadır. Motosikletlerin ve ağır araçların tüneli kullanması yasaktır. Bunların yanı sıra yayalar tarafından da tünel kullanılamaz.

Avrasya tünelinin özellikleri nelerdir?

Avrasya tünelinin yapımı 2016 yılında tamamlanmış olup, deniz içerisinden geçişi olan bir tüneldir. 2016 yılının en iyi projesi olarak bir başarıya imza atmıştır. Avrasya tüneli otomobiller ve minibüslerin kullanımına açıktır. Ağır vasıtalar, motosikletler ve de yayalar tarafından tünelin kullanılmasına müsaade edilmez, yasaktır. Avrasya tünelini dünyada bir ilk yapan en büyük özelliği ise hem karayolu hem de demiryolu bulunmakta olan bir tünel olmasıdır. Tünelde bulunan orta at sayı sistem için, alt ve üst kat ise tekerlekli vasıtalar içindir. Tünel içerisindeyken internet ve telefon kullanımınız kesilmemektedir. 9 şiddetine kadar yaşanacak olan depremlere karşı dayanıklıdır. Bununla birlikte tsunami dalgalarından da etkilenmeyecek şekilde inşa edilmiştir.

Avrasya tüneli geçiş ücretleri ne kadardır?

Avrasya tüneli geçiş ücreti ne kadar? An itibari ile Avrasya tüneli için ücretlendirme;

  • Otomobiller için: 23,30 TL
  • Minibüsler için: 34,90 TL

Şeklindedir. Güncel ücretler bu şekilde olup; otomobil ve minibüsler dışında vasıtalar ve yayalar tüneli kullanamamaktadır.

Avrasya tüneli bayramda ücretli mi?

Avrasya tüneli yap- işlet- devret kapsamında olan ve bu şekilde hizmet vermekte olan bir tüneldir. Bu projeler kapsamındaki tüneller ve köprüler bayramlarda ücretsiz olmayıp, ücrete tabidir. Avrasya tüneli de yap- işlet- devret projesi kapsamında olup, bayramlarda da ücretlidir.