Birini Unutmak İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Birini Unutmak İçin Dua
04 Ekim 2021
35 okunma
Birini Unutmak İçin Dua
Okuma süresi: 2 dakika

İnsanlar duyguları olan ve duygusal bağ kurabilen canlılardır. Belki de pek çok hayvandan insanı ayıran özellik duygularını yönetebiliyor ve duygu sahibi oluşu olabilir. İnsanlar ayrıca sosyal canlılardır ve birbileri ile iletişimde olan canlılardır. Böyle olduğu için zamanla birbirilerine bağlanır ve aşırı bağ kurarlar. Bazı durumlarda aşk, ilişki, arkadaşlık, evlilik gibi görülse de neredeyse birçok insan ilişkisinde duygusal bağlılık söz konusudur.

Sevdiğimiz kişiler ile aramızda yaşanan tatsızlık ve sorundan kaynaklı olarak birçok acı çeker ve moral seviyemizi düşürürüz. İnsanlar, birisine alıştığı zaman bırakmakta ve unutmakta çok zorluk çekmektedir. Bazı insanlar psikolojik destek alarak da unutmaya çalışmaktadır.

Eğer yaşanan acı ve mutsuzluk hali tek başına çözülebilen bir durum değil ise psikolojik destek alınması uygun olan bir işlemdir. Psikolojik destek alırken veya psikolojik destek almadan birisini unutmak için ibadet etmek de en doğru kapıdır. İbadet ederken dua ederken insanların hüznü hafiflemekte ve kişi, Allah’a yakın olmaktadır.

Birini unutmak için dua etmek mümkündür hatta bu konuda Rauf ism-i şerifi okunması doğru olacaktır. “Ya Rauf” ismini düzenli olarak zikreden kişilerin, kalpleri temizlenir, ruhları huzurlanır ve merhametli birisi olurlar. İç sıkıntısını ayrıca rahatlatmak için İştirah suresi, Fatiha suresi, Ayetel Kürsi suresi, İhlas suresi okunması da önerilmektedir.

Onu unutmak için ne yapmalıyım?
1-Gerçekte neden birlikte olmadığınız gerçeğiyle yüzleşin. 2-Odak noktanızı ondan kendinize çevirin. 3-Onunla iletişiminizi tamamen kesin. 4-Tüm köprüleri yakın. 5-Kendinizi oyalamanın yollarını keşfedin. 6-Yeni insanlarla tanışın. 7-Affedin. 8-Kendinizi kandırmayı bırakın.
Aşk acısı nasıl geçer dua?
Ey bütün varlıklara kendi kudreti ile güç ve kuvvet veren Kadir! Beni de kendi kudretinle destekle ve sana muhtaç olduğum bu aciz ve güçsüz hayat dönemecinde beni yalnızlığın çirkin acısı ile baş başa bırakıp merhamet dalgasından kovma. Sen, kâinatı sınırsız kudretinle inşa eden ve her dem kudret tutan Kayyum’sun.
Çok sevdiğin sevgilini nasıl unutursun?
Birini unutmanın en temel yolu, onu alışkanlıklarınızdan çıkarmaktır. … Onu hatırlatan şeyleri hayatınızdan çıkarın. … Onunla olan özel günleri takvimden silin. … Sosyal medya temizliği… … Duygularınızı yazın ve veda edin. … Yeni bir hayata merhaba! … Kendinizi ikna edin… … Eve tıkılıp kalmayın.
Duanın kabulü için hangi esma?
Zül Celali vel-İkram.
Bir erkek nasıl unutulur?
1) HAKKINDA KONUŞMA! DİKKAT: Hep onu konuşuyor olman, aklından çıkarmanı engeller. … 2) SAKIN TELEFON ETME! DİKKAT: Telefon hep elinde. … 3) ARARSA CEVAP VERME! DİKKAT: Arada bir kendi vicdanını rahatlatmak için seni ya arayacak ya da mesaj yollayacaktır. … 4) ONUN OLDUĞU YERLERE GİTME!

İlginizi Çekilebilir;

Aşk Acısı Sözleri | Aşk Acısı Sözleri 2021

Acı Sözler | Acı Sözler 2021

Acı Mesajlar | Acı Mesajlar 2021

Birini Kendine Bağlamak İçin Dua