Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Türk kahvesi nasıl yapılır, normal kahve nasıl yapılır, sütlü türk kahvesi nasıl yapılır, bol köpüklü kahvenin sırrı

Anasayfa > Genel > Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır
27 Şubat 2019
255 okunma
Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır
Okuma süresi: 2 dakika

Köpüklü Türk kahvesi tarifi nedir? Bol köpüklü Türk kahvesi nasıl yapılır? Türklerin en meşhur sıcak içeceği olan Türk kahvesi hemen hemen herkese hitap eden ve sürekli olarak içilen bir içecektir. Başka ülkenin insanları tarafından da çokça beğeni toplamaktadır. Türk kahvesi kız istemelerinin baş nesnesi olarak dikkatleri çekmektedir. Öyle ki adetlerimize göre kız istenmeye gidildiği zaman misafirlere Türk kahvesi ikram edilir ve hatta damadın kahvesinin içerisine bir miktar tuz da atılır. Türk kahvesi öğütülmüş, toz halde bir kahve olup su ile karıştırıp kaynatılarak hazır hale getirilir. Arzuya göre sade, az şekerli, orta şekerli ya da şekerli olacak şekilde hazırlanır. Türk kahvesi yaparken bazı püf noktalara dikkat edilmesi halinde hem görsel olarak hem de lezzet açısından kusursuz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Türk kahvesi nasıl yapılır?

Çeşitli yerlerden Türk kahvesini paket olarak alabilir ya da kahvecilerden çektirebilirsiniz. Türk kahvesini cezvede ya da özel Türk kahvesi makinelerinde yapabilirsiniz. Yapmanız gereken her bir kişi için 1 buçuk çay kaşığı kahve ve kahvenin doldurulacağı fincandan 1 fincan su ekleyip ocağa almadan önce karıştırmak. Ardından kısık ateşte ocakta ara sıra karıştırarak kaynamaya başlayınca alabilirsiniz. Kahve makinelerinde de aynı işlem yapılır. Kahveye şeker atılacaksa önce kahve ve şeker karıştırılır, ardından su eklenir ve hepsi karıştırılır, sonrasında ocağa alınır ya da kahve makinesi çalıştırılır.

Türk kahvesinin köpüklü olması için ne yapmak gerekir?

Bol köpüklü Türk kahvesi nasıl yapılır? Kahvenizin bol köpüklü olmasını istiyorsanız, ocağa almadan ya da makineyi çalıştırmadan önce kahve, su ve şekeri güzelce karıştırın. Ardından kısık ateşte karıştırarak hafif köpürmeye başladığında köpüğü üzerinden kaşıkla sıyırıp fincanların dibine azar azar bu köpüğü koyun. Birkaç kere köpürünce bu işlemi yaptıktan sonra kalan kahveyi doldurmanız halinde bol köpüklü bir Türk kahvesi elde edersiniz.

Damla sakızlı Türk kahvesi nasıl yapılır?

Damla sakızlı Türk kahvesini hazır almak istemeyenler; kahveyi ocağa aldıkları esnada içerisine dilediğiniz kadar damla sakızı koyup o şekilde kaynayana kadar karıştırmanız halinde kusursuz bir damla sakızlı Türk kahvesi elde edersiniz.