Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır Mı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Sürtünme yolu ile hamile kalır mıyım, hamile kalmak, sürtünerek hamile kalmak mümkün mü

Anasayfa > Genel > Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır Mı?
26 Şubat 2019
269 okunma
Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır Mı?
Okuma süresi: < 1 dakika

Sürtünürken hamile kalınır mı konusunda gebelik ile ilgili olarak cinsel ilişkiye tam anlamıyla girilmesi gerekmektedir.

Gebelik cinsel ilişkide penisin vajinanın içerisinde tamamen girmesi ve penisin içeri boşalması ile gerçekleşir. Kadınlarda yumurtalar hazır durumda ise penisin sperm hücreleri vajinadan içeri girerek yumurtaya ulaşır. Bu sayede yumurta döllenir ve döllenme sonucunda gebelik oluşur.

Kadınların yumurtlama dönemi haricinde sürtünme ile penisin vajina içine girmeden dışardan yapılan bir müdahaleyle boşalması sonucu gebelik oluşmaz.

Sürtünme Yoluyla Hamile Kalır Mıyım?

Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır Mı? Konusunda genital organların temas halinde olması ve sürtünme durumu varsa veya dışarıya boşalma durumu oluyorsa hamile kalabilme olasılığı yüksek oranda düşük olsa da küçük bir ihtimal vardır. Ama penisin ve vajinanın birleşmesinden sonra penisin vajinanın içerisine boşalması durumu gebelik oranını arttırmaktadır.

Meninin mutlaka yumurtayı döllemesi gerekmektedir. Sürtünme ile cinsel ilişki yaşama aslında her zaman küçük de olsa risk taşımaktadır.  Dolayısıyla gebe kalmaktan korunma amacı ile korunma yöntemleri olarak uygulanmaması gerekmektedir.

Bu durumun yanı sıra cinsel ilişki yollarından bulaşan hastalıklara karşı bir korunma durumu söz konusu olmamaktadır. Bireylerde bulunan genital enfeksiyon herper ve diğer hastalıklar çok çabuk bulaşabilir. Ayrıca uzun süreli sürtünme ile ilişkili olarak tahriş olma durumu ilerleyerek enfeksiyon vakasına dönüşebilmektedir.

Sürtünme Yolu ile Hamile Kalınır Mı?

Erkek bireyin sperm hücrelerinin cinsel ilişki sırasında sadece bir tanesinin bile doğru bir zamanda yumurta sahasına giriş yapabilmesi ile döllenme gerçekleşmektedir. Eğer kadının regl döneminden sonraki günlerde sürtünme ile vajina bölgesine boşalma durumu gerçekleşiyorsa gebelik şansı büyük oranda artmaktadır. Sperm hücreleri yalnızca yumurtayı dölleyebilecek yetkiye sahiptir. Dolayısıyla hareketli yapıları neticesinde vajina kanalından geçer ve yumurtaya ulaşmaya çalışır. Vajinanın etrafında olmaları hareketli yapılarına engel değildir. Dolayısıyla kadının uygun yumurtasını bulması ve spermin yumurtayı döllemesi halinde gebelik gerçekleşmektedir. Ama sperm hücresi vajina ile temasa geçmediği takdirde gebelik söz konusu değildir.

Kısacası sürtünme yolu ile hamile kalmak düşük bir ihtimal de olsa mümkündür.