Büyü Gerçek mi?, Gerçekten Var mı? - Şartları Neler

Büyü Gerçek mi?, Gerçekten Var mı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Büyü gerçek mi sorusunun cevabı ise somut bir kanıt olmadığı için gerçek değildir olacaktır.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Büyü Gerçek mi?, Gerçekten Var mı?
21 Ocak 2024
121 okunma
Büyü Gerçek mi?, Gerçekten Var mı?

Gizli ilimler çerçevesinde incelenen ve pek çok kişinin ilgi gösterdiği büyü, kutsal kitaplarda da geçen bir durumdur. Fakat Bakara Suresinde yer alan ayetin içerisinde büyünün sadece dünyaya gönderilen Hârût ve Mârût melekler tarafından yapılabileceği, aynı zamanda bu iki meleğin de dünyada sınav için bulundukları söyleniyor. Bunun yanı sıra büyü ile uğraşan kişilerin Allah istemediği sürece hasarlarının sadece kendilerine olacağını, başka kişilere zarar veremeyeceği de söylenmektedir. İnsanlar kendi istediklerini yapabilmek ve mutluluğu, zevki, aşkı, parayı bulabilmek için büyüye başvuruyor fakat sonuç almak pek mümkün olmuyor. Bu iş işle uğraştığını ve her zaman büyü ilmi ile ilgili başarılı olduğunu söyleyen insanlar olsa da büyü gerçek mi diye sorduğunuz zaman gerçekliğini kanıtlayacak bir somut bilgi yer almıyor.

Büyü İle Uğraşan Kişiler

Günümüzde büyü ile uğraşan insanları bulmak mümkün, fakat büyünün etkilerine ulaşmak ise mümkün değil. Çünkü kutsal kitabımızda yer alan ayetlere göre de büyü insanoğlunun ellerinde olan bir durum değil. Ancak meleklerin yapabileceği ve bunu da insanlardan sakınarak yapabilecekleri bir şey olarak görebiliyorsunuz. Bu nedenle büyü gerçek mi sorusu için verilebilecek cevaplardan biri insanoğlu için gerçek değil olabilir.

Büyü her zaman şeytan işi olarak kabul edilir ve şeytanın ve doğaüstü varlıkların etkileri ile isteklerin olacağına inanılır. Bu nedenle de büyü yapanın da yaptıranın da her zaman kendisinden bir şeyler vermesi gerektiğine inanılır. Büyü işi ile uğraşan büyücülerin ise her zaman doğaüstü varlıkların gölgesinde yaşadıkları düşünülür. Bu nedenle  de insanlar bu işler ile uğraşan insanları dışlamak, onlardan uzak durmak ister. Büyü gerçek mi sorusunun cevabı ise somut bir kanıt olmadığı için gerçek değildir olacaktır.

ilginizi çekebilir; https://sartlari.com/dusmana-karsi-okunacak-dua/