Düşmana Karşı Okunacak Dua - Şartları Neler

Düşmana Karşı Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Düşmana Karşı Okunacak Dua; hangi dua düşmanı kahreder…

Anasayfa > Genel > Düşmana Karşı Okunacak Dua
04 Kasım 2021
638 okunma
Düşmana Karşı Okunacak Dua

Düşmana karşı okunacak dua, Nas suresidir. Kişinin bir düşmanı ya da kendisi ile uğraşan bir musibeti bulunduğu takdirde Nas suresi oldukça önemli bir anlama sahiptir. Nas suresini tercihen anlam, tercihen de Arapça olarak okunabilir. Ya da Nas suresini bilmeyenler, okuyamayanlar için başka bir kişi sizin adınıza da okuyabilir. Nas suresi anlam olarak oldukça büyük bir önem taşır. Düşmanın size karşı kötü düşünceleri bulunuyorsa ya da düşmanın size karşı büyüsü, sinsi şeytani planları bulunduğu takdirde insanların Rabbine, insanların Malik ve hakime sığınmak için Nas suresi okunmalıdır. İnsanların mabuduna sığınırım ifadesi Nas suresinde oldukça önemli bir ifadeye sahiptir. İnsanoğluna insandan gelen kötülükler de, musibetlerde Rabbine sığınması Kur’an-ı Kerim’de de yazar. Nas suresi gün içerisinde akla gelen her zaman dua okunmalıdır. Bunun için belirli bir miktar bulunmaz. Bunun için belirli bir zaman dilimi de yer edilmez. Düşmandan  gelecek kötülüklerden, düşmandan gelen kötülüklerden uzaklaşmak adına Nas suresi okunmalıdır. Nas Suresi düşmanın aklına şeytani vesveseler girmesinden de korunmak adına önemli anlama sahip. Nas suresi okunmadan önce abdest alındığı takdirde daha da etkili olur. Tercihen Nas suresi sürekli olarak okunup, devamında kısa dualar da ilave edilebilir. Böylece daha güçlü bir anlama gelir.

Nas Suresi Meali: De ki: “Cinlerden olsun insanlardan olsun, insanların kalplerine vesvese sokan sinsi şeytanın şerrinden insanların rabbine, insanların mâlik ve hâkimine, insanların mâbuduna sığınırım!”

Düşmana karşı hangi esma okunur?
Aşağıda kötülere ve düşmanlara karşı okunması ihtiyaç duyulan yakarış detaylı bir halde yer alır: Bismillahirrahmanirrahim, Allâhümme bi-satveti ceberûti gahrike. Ve bi-sür’ati iğâseti nasrike ve bi-ğayratike li-intihâki hurumâtike
Kötülük yapana hangi dua okunur?
Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim. Allah’ım sen benim Rabbimsin.
Haksızlığa uğrayan hangi Esmaül Hüsna?
Haksızlığa uğramış bir kimse, Allah’a intikamını alması için dua ederse; Allah (cc) bu kimsenin ahını yerde bırakmaz. – “Ya Müntakim Celle Celalühü” ismi şerifi okunan bir kimse cinlerden zarar görüyorsa, bu dertten kurtulur. – Her gün düzenli olarak “Ya Müntakim” diyerek teşbih yapan kişiye kötülük uğramaz.
Kahır duası nedir?
İslam alimlerinin ve din büyüklerinin söylemlerini esas aldığımızda şu duayı uygun bir şekilde gerçekleştiren insanların düşmanlarının tamamen kahr olduğu ve pişmanlıklarından tamamen vazgeçtikleri görülecektir. “Allâhümme bi-satveti ceberûti gahrike
Hangi Esma Hangi Derde Deva?
İşte bazı rahatsızlıklar ve ona şifa verecek Esmaül Hünsa: Kulak için: EsSemi. Omurga için: El Cabbar. Saç için: El Bedi’ Adaleler için: El Kavi. Kalp Kasları için: ErRezzak. Atardamarlar için: El Cabbar. Kanser için: Celle Celaluhu. … Bacak için: ErRafi’ … Kolon için: ErRauf. … Prostat için: ErReşid.

İlginizi Çekilebilir;

Düşmana Galip Gelmek İçin Dua

Aslan Burcu Kadını

Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua

Platonik Aşk Sözleri