Çene Altı Başörtü Bağlama Şekilleri - Şartları Neler

Çene Altı Başörtü Bağlama Şekilleri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Çene Altı Başörtü Bağlama Şekilleri
20 Kasım 2021
701 okunma
Çene Altı Başörtü Bağlama Şekilleri

Çene altı başörtü bağlama şekli genelde olgun bayanların tercih ettiği eşarp bağlama şekillerindendir. 30- 40 arasında veya daha fazla yaşta bulunan bayanlar bu modeli pardösü ile kullanmaktadırlar. Tesettürlü olan genç kızların daha çok şal bağlaması veya eşarp bağlama konusunda tarz sahibi olmalarından dolayı çene altı başörtü bağlama şekillerini pek fazla tercih etmemektedirler.

Çene Altından Nasıl Başörtü Bağlanır? Çene Altı Başörtü Bağlama Şekilleri

Bu yazımızda bahsettiğimiz yaş aralıklarında bulunan bayanlara nasıl çene altından başörtü bağlandığını öğreteceğiz. Çene altından başörtü bağlamak aslında değiştirilerek tarz sahibi bayanların kullandığı bir bağlama yöntemi de olmaktadır fakat düz bir şekilde bağlanan çene altı başörtüleri oldukça sade olmaktadır.

Öncelikle bone takılarak saçların başörtü altından görünmesi engellenir.

Daha sonra başörtü üçgen şekilde ikiye katlanır.

Uzun olan kısmın üste, kısa olan kısmın katlama işleminde alta gelmesine özen gösterilir. Daha sonra başörtü yüze göre şekillendirilerek çene altında bir iğne yardımıyla birleştirilir.

Böylece çene altı başörtüsü modeli elde edilmiş olur.

Yalnız çene altı başörtü bağlama şekli farklı bağlama şekilleri ile değiştirilebilir. Örneğin eşarbın iki uç kısmı boyun arkasında birleştirilebilir. Bu modeli elde etmek için sağ tarafta kalan eşarp ucunu sol arka kısma, sol tarafta bulunan eşarp ucunu ise sağ arka kısma atarak arkada birleştirmek gerekmektedir. Eşarp kuruğunun altına bu uçları sokarak bağlama işlemi ile bu model elde edilebilir. Bu model her yaşa uymaktadır.

İlginizi Çekilebilir;

Anlatımlı Açıklamalı Şal Modelleri | Şal Modelleri

Birini Kendine Bağlamak İçin Dua

Örgü Yelek Yapımı | Örgü Yelek Nasıl Yapılır

Koltuk altı kararması nasıl geçer