Cinlerin Korktuğu Dua - Şartları Neler

Cinlerin Korktuğu Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Cinlerin Korktuğu Dua
12 Ekim 2021
214 okunma
Cinlerin Korktuğu Dua
Okuma süresi: 3 dakika

Cinlerin her dine özgü farklı anlamları bulunmakta ve değişik tanımları yapılmaktadır. Ancak İslam dininde Arapça dilinden gelmiş olan “cenne” sözcüğünden anlamı çağrışım yapmaktadır. Bu sözcüğün anlamı ruhani varlıktır. Cinler, ruhani varlıklardır özellikle gözle görünemediği bilinmektedir. İnsanların göz ile görememesinin sebebi gözlerine inen ve ruhani varlıklar ile madde dünyasını ayıran perdedir.

Cinlere dair birçok korku filmi ve korku dolu hikaye anlatılmasından kaynaklı olarak neredeyse çoğu insanda korku oluşmuştur. Bu durumlarda kendilerini güvensiz ve çaresiz hissetmektedirler. Ancak İslam dininin kitabı olan Kuran-ı Kerim’de bu korku ile başa çıkmaya yarayacak birçok dua bulunmaktadır. Bu duaları okuyarak huzur içinde uyuyabilir ve kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Allah, kullarından dua etmelerini istemiştir. Biz kulların iyi veya kötü hayatımızda gerçekleşen her şey ile başa çıkabilmek için dua etmemiz gerekmektedir.

Cinlerin korktuğu dua olarak en etkili olanların Fatiha Suresi ve Ayetel Kürsi Suresi olduğu bilinmektedir. Ayetel Kürsi Suresi’nin eve huzur ve refah vermesinin yanı sıra evi koruduğundan bahsedilmektedir. Ayrıca bu surenin okunduğu eve kötülük ve şeytan yanaşamaz. Ayetel Kürsi Suresi’nin okunduğu eve yapılan büyüler tutmamaktadır. Ancak Ayetel Kürsi Suresi’ni okumayı alışkanlık haline getirmek gerekmektedir. Ayetel Kürsi Suresi okuyan insanların ve bunu düzenli yapan insanların hayır kapıları açılmaktadır.

Bismillahirrahmânirrahîm,

Allâhü lâ ilâhe illâ hüve’l-hayyü’l-kayyûm,

lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm,

lehû mâ fi’ssemâvâti ve mâ fi’l-ard,

men-ze’l-lezî yeşfe’u ‘indehû illâ bi-iznih,

ya’lemü mâ beyne eydîhim ve mâ halfehüm,

ve lâ yuhîtûne bi-şey’in min‘ılmihî illâ bimâ şâe, vesi’a kürsiyyühü’s-semâvâti ve’l-ard

ve lâ yeûdühû hifzuhumâ ve hüve’laliyyü’l-azîm.

Cinlerin Korktuğu Dua

Cinlerin korktuğu dua Ayetel Kürsi Suresi’nin Türkçe anlamı:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.

255- Allah’dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran, bütün varlıkları ayakta tutandır. O’nu ne gaflet basar, ne de uyku. Göklerdeki ve yerdeki herşey O’nundur. O’nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. Onlar ise, O’nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar. O’nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek, ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

Cinlerin Korktuğu Dualar Nas ve Felak

Peygamberimiz her gece uyumadan önce Nas ve Felak olur, ellerine üfler, ellerini vücuduna gezdirirmiş. Bu şekilde cinler ona uyurken yaklaşamazmış. Korktuğunuzda, emin olmak istediğinizde de bu sureler şimşek gibi tesir eder. Cinler bu surelerin gücünden öyle korkar ki, daha okumaya başladığınız anca hızla ortamdan kaçarlar. Çünkü surelerin gücü onları yakar ve dinlemeye tahamül edemediklerinden kaçarlar. Eğer kalmakta ısrar ederseler sure bitince yanarlar ve yok olurlar. Bu ölmeleri anlamına gelir. O yüzden bu surelere başladığınız anda kaçarlar.

Nas Suresi;

Bismillahirrahmânirrahîm.

Kul e’ûzü birabbinnâs

Melikinnâs

İlâhinnâs

Min şerrilvesvâsilhannâs

Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi

Minelcinneti vennâs

Nas Suresinin anlamı da çok iyidir.

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla  – De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine, İnsanların hükümdarına, İnsanların ilahına, O sinsi vesvesecinin şerrinden. O ki, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar. Gerek cinlerden, gerek insanlardan.

Felak Suresi;

Bismillahirrahmânirrahîm.

Kul e’ûzü birabbil felak

Min şerri mâ halak

Ve min şerri ğasikın izâ vekab

Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad

Ve min şerri hâsidin izâ hased

Felak suresi anlamı; Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle. – De ki: “Sığınırım o sabahın Rabbine, Yarattığı şeylerin şerrinden, Karanlığı çöküp bastırdığında bir gecenin şerrinden, o düğümlere üfleyen üfürükçülerin şerrinden ve kıskançlık gösterdiğinde bir kıskancın şerrinden!”

Kötü Yaratıkları, Lanetlenmişleri, Üç Harflileri Korkutan Dua

Peygamberimiz Mirac’a çıktığında şeytanlar ellerinde ateşten taşlarla çevresine toplanmışlar ve peygamberimizi yakmak için saldırmaya başlamışlar. Bunun üzerine Cebrail a.s, Ey Muhammed şu duayı oku demiş. Duayı duyan şeytanların ateşleri sönmüş, helak olmuş, yok olmuşlar.

Şeytanı kahreden dua olarak da literatürümüze geçmiştir.

Şeytanı kahreden dua;

Eûzu bi kelimâtillâhittâmeti min şerri mâ halek,

ve zerae ve berae ve min şerri mâ yenzilü minessemâi

ve min şerri mâ ya’rucu fihâ ve min şerri fitnetilleyli vennehâri

ve min şerri kulli târîkin illâ târikan yatruku bihayrin yâ rahmân.

Cinlerden korunmak için hangi sure okunur?
Sonra yapılması gereken şey ise, Ayet-el Kürsi’yi okumak… Ayet-el Kürsi cinlerin şerrinden korunmak için büyük bir kaledir.
Cinlerden korunmak için ne yapmak gerekir?
Geceleri dolaşmamaya özen gösterin. Duş alırken idrarınızı duş aldığınız yere yapmayın. Geceleri camdan ya da balkondan dışarı yiyecek, çöp, kül vb. dökmeyin. Çamaşır asma işini gece değil gündüz yapın. Sirke kullanın.
Bir insana cin musallat olduğunu nasıl anlarız?
Bir insana cin musallat olduğunu nasıl anlarız? ile ilgili görsel sonucu Cin, insana tasallut edince, onu korku, ürperti hisleriyle sefahat ve kötü alışkanlıklara sevk eder. Yani, sıkıntı ve korku, endişe ve ürperti ile insan ibadeti terk eder; içkiye, kötü alışkanlıklara, intihar etme duygusuna müptela olur.
Cin nelerden korkar?
Demirden korkarlar. Besmele çekmek onları uzaklaştırır. (Besmele’den çekinmeleri İslam’ın etkisiyle gelmiş bir unsurdur.)
Üç harfliler için hangi sure okunur?
Ahkaf Suresi – 3 harfliler (Cin, Şeytan) o kişiye yaklaşamaz | Şeytani, Dualar, Cin.

İlginizi Çekilebilir;

Nazarı Kovup Yok Eden Dua | Göz Değmesine Okunacak Dua

Eve Girerken Dua

https://sartlari.com/ayetel-kursiden-once-okunacak-dua/

https://sartlari.com/cinleri-yakan-dua/