Cinlerin Korktuğu Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Cinlerin Korktuğu Dua
12 Ekim 2021
37 okunma
Cinlerin Korktuğu Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Cinlerin her dine özgü farklı anlamları bulunmakta ve değişik tanımları yapılmaktadır. Ancak İslam dininde Arapça dilinden gelmiş olan “cenne” sözcüğünden anlamı çağrışım yapmaktadır. Bu sözcüğün anlamı ruhani varlıktır. Cinler, ruhani varlıklardır özellikle gözle görünemediği bilinmektedir. İnsanların göz ile görememesinin sebebi gözlerine inen ve ruhani varlıklar ile madde dünyasını ayıran perdedir.

Cinlere dair birçok korku filmi ve korku dolu hikaye anlatılmasından kaynaklı olarak neredeyse çoğu insanda korku oluşmuştur. Bu durumlarda kendilerini güvensiz ve çaresiz hissetmektedirler. Ancak İslam dininin kitabı olan Kuran-ı Kerim’de bu korku ile başa çıkmaya yarayacak birçok dua bulunmaktadır. Bu duaları okuyarak huzur içinde uyuyabilir ve kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Allah, kullarından dua etmelerini istemiştir. Biz kulların iyi veya kötü hayatımızda gerçekleşen her şey ile başa çıkabilmek için dua etmemiz gerekmektedir.

Cinlerin korktuğu dua olarak en etkili olanların Fatiha Suresi ve Ayetel Kürsi Suresi olduğu bilinmektedir. Ayetel Kürsi Suresi’nin eve huzur ve refah vermesinin yanı sıra evi koruduğundan bahsedilmektedir. Ayrıca bu surenin okunduğu eve kötülük ve şeytan yanaşamaz. Ayetel Kürsi Suresi’nin okunduğu eve yapılan büyüler tutmamaktadır. Ancak Ayetel Kürsi Suresi’ni okumayı alışkanlık haline getirmek gerekmektedir. Ayetel Kürsi Suresi okuyan insanların ve bunu düzenli yapan insanların hayır kapıları açılmaktadır.

Cinlerin korktuğu dua Ayetel Kürsi Suresi’nin Türkçe anlamı:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.

255- Allah’dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran, bütün varlıkları ayakta tutandır. O’nu ne gaflet basar, ne de uyku. Göklerdeki ve yerdeki herşey O’nundur. O’nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. Onlar ise, O’nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar. O’nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek, ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

Cinlerden korunmak için hangi sure okunur?
Sonra yapılması gereken şey ise, Ayet-el Kürsi’yi okumak… Ayet-el Kürsi cinlerin şerrinden korunmak için büyük bir kaledir.
Cinlerden korunmak için ne yapmak gerekir?
Geceleri dolaşmamaya özen gösterin. Duş alırken idrarınızı duş aldığınız yere yapmayın. Geceleri camdan ya da balkondan dışarı yiyecek, çöp, kül vb. dökmeyin. Çamaşır asma işini gece değil gündüz yapın. Sirke kullanın.
Bir insana cin musallat olduğunu nasıl anlarız?
Bir insana cin musallat olduğunu nasıl anlarız? ile ilgili görsel sonucu Cin, insana tasallut edince, onu korku, ürperti hisleriyle sefahat ve kötü alışkanlıklara sevk eder. Yani, sıkıntı ve korku, endişe ve ürperti ile insan ibadeti terk eder; içkiye, kötü alışkanlıklara, intihar etme duygusuna müptela olur.
Cin nelerden korkar?
Demirden korkarlar. Besmele çekmek onları uzaklaştırır. (Besmele’den çekinmeleri İslam’ın etkisiyle gelmiş bir unsurdur.)
Üç harfliler için hangi sure okunur?
Ahkaf Suresi – 3 harfliler (Cin, Şeytan) o kişiye yaklaşamaz | Şeytani, Dualar, Cin.

İlginizi Çekilebilir;

Nazarı Kovup Yok Eden Dua | Göz Değmesine Okunacak Dua

Eve Girerken Dua