E Okul Takdir Teşekkür Hesaplama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Takdir teşekkür hesaplama 7. sınıf, takdir teşekkür hesaplama, takdir teşekkür hesaplama 9. sınıf

Anasayfa > Genel > E Okul Takdir Teşekkür Hesaplama
27 Şubat 2019
325 okunma
E Okul Takdir Teşekkür Hesaplama
Okuma süresi: < 1 dakika

E okul takdir teşekkür puanları kaçtır? E okul takdir teşekkür hesaplama nasıl olur? Karne zamanının yaklaşmasıyla birlikte öğrencileri büyük heyecan sardı. Öyle ki güzel karne sonuçları güzel de hediyelerle taçlandırılacak. İlköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri milli eğitimin kurmuş olduğu e okul sistemini aktif olarak kullanabilmektedirler. E okul üzerinden öğrencilere verilen özel şifre ile birlikte öğrenciler notlarını, devamsızlıklarını ve okul ile alakalı daha pek çok bilgiyi görüntüleyebiliyorlar. Öğrencilerle birlikte veliler de aynı şekilde çocuklarının durumunu görüntülemek ve takip etmek için e okulu kullanmaktadırlar. E okul sistemi üzerinden yapılabilecek öğrenci ile ilgili pek çok işlem bulunmaktadır. E okulda sınav puanları net bir şekilde gösterilmekte olup, öğrenciler sürpriz bir karne ile karşılaşmaz. Milli eğitimin sitesi üzerinden e okul ile ilgili daha pek çok konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Devamsızlık durumu takdir ve teşekkür alımına engel mi?

Yeni düzenlemeler ve kurallar doğrultusunda eğitimde pek çok farklılık meydana geldi. Devamsızlık hakkı eski haline göre çok daha aza indirildi. Takdir ve teşekkür alırken de devamsızlık durumu öğrenciyi etkileyecek. Puanları doğrultusunda takdire ya da teşekküre hak kazanan öğrencinin devamsızlığı 5 günden daha fazlaysa eğer, puanı kaç olursa olsun takdir ya da teşekkür alamayacak. Devamsızlığı 5 günden fazla olmayan ve puanı yeterli olan öğrenciler bu belgeleri almaya hak kazanacak.

E okul takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

E okul takdir teşekkür hesaplama yapmak için öğretmenler tarafından öğrencilerin tüm notlarının girilmiş olması gerekmektedir. Tüm notların girilmesi halinde başarı puanı sistemde gözükür. Bu puanlar doğrultusunda öğrencinin yıl sonu başarı puanı 85-100 arasında ise takdir, 70-84,99 arasında ise teşekkür alır.

Üstün başarı belgesi hangi durumlarda verilir?

Üstün başarı belgesi takdir ya da teşekkür gibi puan durumuna göre her sene verilmez. 3 sene üst üste takdir almış olan öğrenci üstün başarı belgesi almaya hak kazanmaktadır. Devamsızlığı her dönemde 5 i geçmemiş olması gerekmektedir.