Enes Batur Ne Kadar Kazanıyor?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Enes batur ne kadar kazanıyor 2019, youtuberlar ne kadar kazanıyor, enes batur aylık kazancı 2019

Anasayfa > Genel > Enes Batur Ne Kadar Kazanıyor?
17 Şubat 2019
198 okunma
Enes Batur Ne Kadar Kazanıyor?
Okuma süresi: 2 dakika

Türkiye’de 7 milyondan fazla abonesi olan Enes Batur gibi fenomenlerin büyük bir kısmının aylık gelirleri tavanı yaptı. Filmlerin ve sponsorluğun yanı sıra, ortaya çıkan astronomik figür de dudak uçuklatıcı şekildedir.

YouTube, birçok kanalın Türkiye’deki internet alışkanlığını artırdığınıEnes Batur ne kadar kazanıyorgibi sorularından da anlayacağımız üzere bizlere göstermektedir. Bireysel yayınların gün geçtikçe hızla büyüdüğüne şahit olabilirsiniz. Türkiye’nin en fazla abone sayısına sahip olan yayın kanalı Enes Batur kendi adını yayınlamaya başladı. Kanal Batur, son dönemde 7 milyondan fazla izlenme 130 bin aboneye ulaştı.

Sadece Yootuber Mı?

Youtube şöhretinin yanı sıra sinemaya sistemine de giriş yapan Enes Batur, reklam projeleri haricinde, YouTube’daki kazancının ayda 530 bin TL’ye ulaştığını açıkladı.

Bunun Enes Batur tarafından ödenen verginin artmasına yol açacağını belirtiliyor. Artık fenomenler için de vergi alınacağını biliyoruz.Gelecek yıl vergi kayıtları arasındaolan ünlülerden biridir ve belki de bu alandaki ilk Youtuber olabilir. Ülkemiz için İnternet yayıncılığının kalitesini bir kenara bırakırsak, bu seviyede bir ücret kazanılması bir devrimdir.

Filmden Ne Kadar Kazanmıştı?

Enes Batur filminden elde edilen gelir 1 milyon 480 bin olarak belirtiliyor. Seyirciler 17.4 milyon seviyesine ulaşmıştı.

Hükümet Enes Batur’u vergi mükellefi yapabileceğini açıklamıştı. Öte yandan, YouTube gibi bir kanalı kontrol etmek ve kazanılan parayla vergi kontrolleri oluşturmak kolay değildir.

Enes Batur’un yükselişinin önümüzdeki aylarda devam edip etmeyeceğini beraber göreceğiz. Şimdiye kadar, önünde hiçbir engel yoktu ve yaptığı her işi izlemek için büyük bir izleyici onu ekran başında bekliyordu.

Youtuber Olmak İçin Ne Yapmalı?

Öncelikle orijinal içerik yayınlamamız gerekiyor. Sonra da bu ilgi çekici içerikleri izleyiciler ile buluşturmanız gerekiyor. Diğerlerinden biraz farklı bir içerik oluşturabilir ve insanların buna ihtiyacı varsa, hemen yayınları sıklaştırmalısınız.

YouTube’daki son güncellemeyle, bu para kazanma olayı biraz zorlaştırıldı. Buna göre, para kazanmak için en az 1000 aboneye sahip olmalısınız. Son 12 ayda da 4000 saat izlenmeoranına sahip videolarınız olmalı. Siz de Enes Batur ne kadar kazanıyorsoruları ile aklınızı oyalıyor iseniz kendi kanalınızı oluşturmaya başlamalısınız.