7143 Yapılandırma Ödeme Süresi Uzatıldı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika 7143 yapılandırma ödeme süresi, yapılandırma ödeme süresi uzadı mı, 7143 vergi yasası hakkında

Anasayfa > Genel > 7143 Yapılandırma Ödeme Süresi Uzatıldı
15 Şubat 2019
299 okunma
7143 Yapılandırma Ödeme Süresi Uzatıldı
Okuma süresi: 2 dakika

Borcun yeniden yapılandırılması ile ilgili son ödeme tarihi son dakika ile uzatıldı. Vergi borcunuzu nasıl ödeyebilirsiniz? Parlamenter planlama komisyonu ve 7143 sayılı yasada yapılan yeniden yapılanma hareketine bağlıdır. Ödeme yapmak için yapılan yeniden düzenleme kredilendirilmez. 7143 sayılı vergi teklifi yasası, doğru düzenlemeyi gerektiği gibi sunmuştur, ancak yine de ihlal edilen düzenlemelerin çoğunu göz önüne alarak yeni bir tarihe karar verilmiştir. Yeni bir açıklama ile 7143 yapılandırma ödeme süresi uzatıldı bilgisi geldi.

7143 Vergi Yasası Nedir?

Bu teklif, 7143 sayılı yürürlükteki vergi yasasında, sözleşmede tanınan ve doğru konfigürasyonu ödeyemeyen ve konfigürasyonda kalmasına izin verilen iki sonbahar dönemi için sözleşmelerde tanınan hakları, 2019 yılının sonuna kadar ödenmesi gerektiği vurgulanmıştır. Bu bağlamda hakkın kullanılması için “zor durum” şartlarının kabul edilmesi gerekir. Cumhurbaşkanlığı Resmi Gazetesi’nde vergi borçlarının yapılandırılmış ödemesini onaylamıştır. Onaylanmış olan bu kararlar Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yenilendi. Son ödeme tarihi 15 Ekim’di. Genişletilmiş vergi borcuna ilişkin verginin, birçok vatandaşın Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin çıkarlarına göre yapılandırıldığı açıklandı.

Flaş Borç Yapılandırma Gelişimi: Tamamlandı Mı?

Meclis planlama ve bütçe komisyonu, vergi ve bazı diğer alacaklar ve bazı yasaların yeniden yapılandırılmasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun teklifinde alınmaktadır. Yeniden yapılandırma maliyetlerinin vergi mükellefleri tarafından belirli bir süre içinde ödenmesinin 2019 Ocak ayının sonuna kadar yapılmazsa, devam eden ödeme taleplerinin yeniden yapılandırılması sağlanacaktır. Parlamento Planlama Komisyonu ve bazı yasaların bütçesi ile Teklifi Kanununda değişiklik yapan kararnamenin yeniden yapılandırılması önerisi alındı.

Kabul edilen tavsiyeler, vergi ve diğer bazı borçları, vergi mükellefleri için bir talepte bulunuldu ve belirli bir süre içinde yapılandırma sayısını yeniden ödeme konusundaki bazı değişikliklerin yenileceğini açıkladılar. İlgili yasa hükümlerine uygun olarak, 2019’un sonunda, maaş artışlarıyla birlikte ödeme yapılabilir kararı alındı. Ocak ayı sonuna kadar yapmaları şartıyla yeniden yapılandırma iradesinin tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

3 Milyon İnsanı Etkiledi Bilgisi Gerçek Mi?

Hazine Komisyonu ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı yönetimine bilgi sağlanması, vergi mükellefinin vergi affı hakkını kullanmak için Ocak ayının sonuna kadar ödeme yapamayacağını belirtti. İşte bu kapsamda 7143 yapılandırma ödeme süresi uzatıldı konusundan 3 milyona yakın kişi etkilenmiş oldu.