Erken Gebelik Testi Kullananlar | Gebelik Testi Nasıl Yapılır - Şartları Neler

Erken Gebelik Testi Kullananlar | Gebelik Testi Nasıl Yapılır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Erken Gebelik Testi Kullananlar | Gebelik Testi Nasıl Yapılır
29 Mart 2021
2.018 okunma
Erken Gebelik Testi Kullananlar | Gebelik Testi Nasıl Yapılır

Gebe kalmak isteyen kişiler düzenli olarak her adet gecikmesinde gebelik testi yaptırırlar. Farklı gebelik testleri vardır ve bunlardan en güvenilir olanı doktor gözetiminde gerçekleşendir. Erken gebelik testi kullananlar hamileliklerini önceden anlamak için bu yönteme başvururlar. Erkenden gebe olduğunu anlayabilmek için adetin uzamasını beklemeye gerek yoktur. Böyle bir şüphe karşısında iseniz mutlaka bir uzmana başvurmanız gerekmektedir.

Gebelik, Erken Gebelik Testi Kullananlar

Gebelik başlı başına kadın vücudunun değiştiği ve yenilendiği bir döngüdür. Gebelik durumu bazı kadınları çok endişelendirir. Yanlış bir konuma düşmemek için gebeliği önceden anlamak önemlidir. Erken gebelik testi kullananlar bu yüzden bu konu üzerinde  durarak periyot değişimlerinde sıklıkla gebelik testine başvururlar. Erken gebelik testi kullananlar birçok farklı seçenekten yararlanıyor olabilirler.

Gebelik testini birçok farklı araç ile gerçekleştirmek mümkündür. Gebelik testini bir kere yaptıktan sonra periyotta hala bir düzelme yok ise mutlaka bir defa daha yapmak ve eğer gerekli görülüyor ise mutlaka doktora başvurmak gerekmektedir. Bu bağlamda tek bir gebelik testinin sonucuna itina ederek hareket edilmemesi önemli bir konudur.

Gebeliği erken anlamanın avantajları şunlardır;

  • Gebeliği erken anlayan anneler, ileride çizecekleri yola dair (bebeği büyütme veya aldırma) erken karar verebilirler ve bu şekilde devam edebilirler.
  • Gebeliği erken anlamak bebek sağlığını erkenden gözetim altına almak için önemli bir konudur.
  • Hamileliğin getirdiği zorluklara karşı erkenden önlem almak erken gebelik sonucu öğrenme konusunda önemlidir.
  • Bebek sağlığının yanında annenin vücudu da birçok farklı değişime uğradığı için sağlığı sağlamak için yine erken gebeliği öğrenme önemli bir konudur.

Gebelik erkenden öğrenildiği önlem veya tedbir alma gibi konular çabucak gerçekleştirilebilir. Sağlıklı bir hamilelik geçirmek isteyen kişiler bu bakımdan bu konuya dikkat etmeli ve buna uygun davranarak karşılaştıkları bir adet periyodu aksamasında gebelik testi yaptırmalıdırlar fakat bundan bağımsız olarak bebek bekleyen kişilerin gebelik testini neredeyse ellerinden düşürmemeleri gereklidir. Hamileliği erken öğrenmek çok önemli bir konudur hele de bebek bilinçli olarak yapılıyor ise annenin kendi sağlığına ve bebeğin sağlığına dikkat etmesi gerekir.

Erken gebelik testi ne zaman doğru sonuç verir?
ERKEN GEBELİK TESTİ NE ZAMAN YAPILMALIDIR? Beklenen adet döneminden en erken 1 hafta önce veya şüphelenilen cinsel ilişkiden en erken 1 hafta sonra test yapılabilir. Kan testi en güvenilir sonucu verir.
En iyi sonuç veren gebelik testi hangisi?
Bağımsız bir araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre jinekologların en güvendiği marka olan Predictor’un, gebelik şüphesi durumunda beklenen adet tarihinden 6 gün öncesinde bile sonuç veren Predictor Early ve adetin geciktiği günde sadece 1 dakikada sonuç veren Predictor Express testleri %99’un üzerinde doğruluk
Erken gebelik testi doğru sonuç verir mi?
Doğru sonuç için birkaç gün daha bekleyip testi yinelemek gerekir. Beklenen adet gününden itibaren uygulanan erken hamilelik testinin neredeyse %99 doğruluk paylı bulunur. Bu da meraklı anne adayları için daha kesin sonuç demektir. Bu nedenle anne adaylarının birçoğunun ilk tercihi olmaktadır.
Prefertil erken gebelik testi güvenilir mi?
Kadınlar için, evde idrardan yapılan bir testtir. Beklenen adet tarihinden 6 gün öncesinde sonuç verir. %99 doğruluk oranına sahiptir.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/ovulasyon-yumurtlama-testi/

https://sartlari.com/kanda-gebelik-testi-nasil-yapilir/

https://sartlari.com/bebeklerde-reflu-nasil-gecer/

https://sartlari.com/13-haftalik-gebelik-goruntusu/

https://sartlari.com/namazda-okunacak-dua-sirasi/