Eskişehir Gezilecek Yerler

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika

Eskişehir gezilecek yerler, eskişehirde nereleri gezebilirim, eskişehir ilçelerinde gezilecek yerler, eskişehir odunpazarı, eskişehir’de ne yenir, eskişehir sazova parkı

Anasayfa > Genel > Eskişehir Gezilecek Yerler
18 Temmuz 2019
255 okunma
Eskişehir Gezilecek Yerler
Okuma süresi: 2 dakika

Eskişehir son dönemde gezilecek yerlerden en popüleridir. Tarihi yapısı ve modern şehrin bir arada nasıl görüneceğini merak ediyorsanız Eskişehir sizi tatmin edecektir.  Köklü şehirlerden biri olan bu şehir çok fazla tarihi kalıntı ve müzesiyle dikkatleri çekerken kendi denizini kendi yaratan ve bu sebeple halkının Türkiye’nin en güzel şehri olarak nitelendirdiği şehirde nerelere gidilmelidir sizlerle paylaşıyoruz.

  1. Sazova Parkı

Tepebaşı ilçesinde yer alan bu park tam 400 bin metrekarelik bir alana kurulmuştur. Yeşil dokusu, parkın içinde yer alan göletin içinde ki kuğular, masal şatosu ve korsan gemisi ile görülmeye değerdir. İçerisinde yer alan sosyal tesisler ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

  1. Odunpazarı Evleri

Şehrin ilk yerleşim yeridir. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Halen içerisinde yaşam sürmektedir. Etrafında camiler, lüks oteller de bulunmaktadır. Aynı zamanda bu evler Unesco Dünya Miras Listesi’nde de yer almaktadır ve evlerin içerisinde bulunan müzeler es geçilmemelidir.

  1. Porsuk Çayı

Şehrin en kalabalık noktasıdır. Sakarya Nehri’nin en uzun kolu olan bu çay caddeyi ikiye bölmektedir. Etrafında kafeler ve kitapçılar toplanmıştır. Aynı zamanda merkezine adalar ismi verilmektedir ve gençliğin kalbi burada atmaktadır. Porsuk Çayı’nın bazı noktalarına köprüler yapılmıştır ki her biri farklı mimarisi ile dikkat çeker. Yaz aylarında kayıklarla gezme fırsatı da bulabilirsiniz.

  1. Balmumu Heykeller Müzesi

Odunpazarı evlerine çok yakın o bu müze mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Müzede yer alan kişilerin canlı görüntüsü zaman zaman sizde dokunma hissiyatı oluştursa da emin olun onlar sadece balmumu heykelidir. Dilediğiniz kadar fotoğraf çektirebilirsiniz.

 

  1. BalıkdamıKuş Cenneti

Üç kıtanın da kuşlarına ev sahipliği yapan Balıkdamı Kuş Cenneti 30 bin dönüm arazi genişliğinde onlarca kuş çeşidini ve küçük göletlerini gözleyebilir ve Eskişehir’in en temiz havasını soluyabilirsiniz. İsmi çok fazla balık çeşidinin bulunmasından gelmektedir.

  1. Kent Park

Eskişehir’in en popüler mekânlarından biridir. Şehrin yapay plajı olarak imar edildi ve sıcak havalarda birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Parkın etrafında kafeler ve restoranlarda bulunuyor.

  1. Şelale Park

Eskişehir’in manzarasını size sunan şelale park Odunpazarı evlerine de kuş bakışı bakmak isteyenlerin tercihi olacaktır. Yapay şelale ile şehrin dokusunda insanların katkısını çok beğeneceksiniz.