Eşler Arası Muhabbet İçin Dua - Şartları Neler

Eşler Arası Muhabbet İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Eşler Arası Muhabbet İçin Dua
28 Ekim 2021
622 okunma
Eşler Arası Muhabbet İçin Dua

İki insanın birbirini sevmesi kadar bu dünyada daha güzel bir duygu yoktur. Bununla beraber kişilerin ruhları huzura kavuşur, içlerini mutluluk kaplar ve hayata daha güzel bir gözle bakmaya başlarlar. Bu sayede kişiler hayatlarını çok daha güzel bir şekilde yaşayabilirler.

Evlilikler bu güzel duygunun en son evresidir. Evlilikler, kişilerin hayatlarının sonuna kadar bir kişiyle birlikte olacaklarına verdikleri bir söz niteliği taşırlar. İki insanın birbirini severek evlenmelidir. Bu sayede kişilerin hayatları daha eğlenceli bir hale gelir. Evlilikler çok daha huzurlu ve mutlu bir şekilde ilerleyebilir.  Kötü bir evliliğin içerisinde olan kişiler hayattan zevk almaları çok zor olabilmektedir

Eşler arasında olması gereken en önemli özelliklerden bir tanesi ise muhabbet kurabilmeleridir. Muhabbet edebilmeleri dahilinde kişilerin evlilikleri çok daha iyi ilerleyecektir. Bunun sebebi iki kişi arasındaki olumsuz durumların konuşularak halledilebilmesinden kaynaklanır. Kişiler ne kadar çok muhabbet edebilme özelliğine sahip olurlarsa o kadar kolay bir şekilde her sorunlarını konuşarak çözebilir ve evliliklerine güzele devam edebilirler.

Kurulan bir yuvanın en sağlam duvarlarını eşler arasındaki muhabbet oluşturmaktadır. Bu sebeple eşlerin ev içerisinde rutin veya kısıtlı konuşmalarının aksine bir konu hakkında ya da sudan bir sebeple saatlerce muhabbet edebilmeleri eşler arasındaki bağın kopmamasını sağlayan en güzel aktivitelerden bir tanesidir. Bu sebeple kişilerin arasındaki muhabbetin bitmemesi ya da devam edebilmesi için okunabilecek dualar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Muhabbet ve Huzur Duası’dır.

Muhabbet ve Huzur Duası: “Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Eşler arasında muhabbet nasıl artar?
BİRBİRİNİZE ZAMAN AYIRIN. … SADECE İKİNİZİN OLABİLECEĞİ ORTAMLAR YARATMAYA ÇALIŞIN. … 3. DÜZENLİ ARALIKLARLA İLİŞKİNİZLE İLGİLİ KONUŞUN. … HER ZAMAN BAKIMLI VE TEMİZ OLUN. … 5. KÜÇÜK SÜRPRİZLER YAPIN. … İLETİŞİMİNİZE DİKKAT EDİN. … 7. HER ZAMAN YANINDA OLDUĞUNUZU ONA HİSSETTİRİN.
Evde huzur icin hangi esma?
Fesalli lirabbike venhar. İnne şanieke hüvel’ebter
Aile huzuru için hangi sure?
“Yâ Veliyy celle celalühü” zikri huzurlu ve mutlu bir aile yaşantısı isteyen kimseler tarafından inanarak çekilirse faydalı olabilir. 46 kez okunması tavsiye edilir ancak cuma günleri 1000 kez zikredilirse ahlak düzelebilir.
Evde huzursuzluk varsa hangi dua okunur?
Sabah ve akşam 7 kere “hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym” zikrini çekin. Eğer hala evin içerisinde huzursuzluk devam ediyorsa, 11 gün üst üste Bakara suresi dinleyin. Evde olmadığınız zamanlarda bile açabilirsiniz.
Sinirli kocaya nasıl bir dua okunur?
Bu dua eşi ile sürekli olarak kavga eden tartışan kişiler okuyabilir. Aile içi huzr sağlar. < Itfatü gadabe (fülan ibni fülan) bila ilahe illallahü vesteclebtü meveddete biseyyidi resulillahi sallallahü aleyhi ve selleme> Araf suresi 154.ayettir.

İlginizi Çekilebilir;

 

Eşler Arasındaki Cinsel Soğukluk için Dua

Eşe Okunacak Dua

Aile Sözleri | Aile İçin Sözler 2021

Aile Huzuru İçin Okunacak Dua