Film Konusu Yazarak Film Bulma

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Film bulma uygulaması, aradığım filmi bulma, ismini hatırlayamadığınız filmler, bir film ariyorum, film konusunda tüm filmler, film ismini unuttum, film bulma robotu, konusuna göre filmler

Anasayfa > Genel > Film Konusu Yazarak Film Bulma
17 Şubat 2019
322 okunma
Film Konusu Yazarak Film Bulma
Okuma süresi: 2 dakika

Filmlerin isimlerini hatırlamak için acele mi ediyorsunuz? Dilinizin sonuna geliyor, ama bir şekilde çıkmıyor mu? Endişelenmeyin, film başlığı ararken soru sorabileceğiniz bir uygulama artık var ve film konusu yazarak film bulma konusunda beklentinin üzerinde sonuçlar veriyor. Finlandiya destekli bir şirket tarafından üretilen Valossa’nın yeni uygulaması “Benim filmim nedir”bu sorunu çözmek için tasarlanmıştır.

Valossa Nasıl Bir Sisteme Sahip?

Valossa’ya göre, uygulama Val.ai adında bir video tanımlama servisi kullanıyor. Bu hizmetin, filmleri ve videoları analiz ederek binlerce alandan boşlukları doldurarak (konu, nesneler ve temalar dahil) size yardımcı olduğu söyleniyor. Örneğin, kırık cam chicar ben affleck yazdığınızda, sarışın “GoneGirls” ve “Benedict Cumberbatch” filmlerini TheFifthEstate sonuçlarını görebilirsiniz.

Uygulamanın şu anda test aşamasında olduğu ve şu anda sadece İngilizce filmleri kapsadığı belirtilmektedir. Valossa, uygulamanın geleceğinin yüzlerdeki duyguları belirleyebileceğini ve Amazon’da olduğu gibi sözlü komutlara cevap vereceğini iddia ediyor.

Valossa Kim Tarafından Bulundu?

Aklınızda bulunan filmin küçük bir bölümünü veya bir sahnesiniyazarak sonuca ulaşabilirsiniz.Finlandiya’daki Oulu Üniversitesi’nde çalışan bir grup yazılım geliştirici Valossa adlı bu arama motorunu geliştirdi. Bu mekanizma, sahnenin hafızasında saklanan tüm sahneleri tarar ve bu sahnelerdeki tüm nesneleri ve olayları tanımlar. Bu şekilde, bir film elde edilir.

Başka Hangi Yöntemler İle Filmler Bulunur?

Filmdeki oyuncular, küçük sahneler vb. olaylardan filmleri bulmanın eski zamanlardan beri gelen farklı yöntemleri de var.

En iyi arkadaşlarına sormak

Akla gelen ilk fikir yakın arkadaşlara sormaktır. Belki de arkadaşınızla, bir filmle ya da adınızın aynı olduğunu unuttuğunuz bir filmle anılarınız vardır. Bana sor canım gibi bir samimiyet ile arkadaşlarınıza danışabilirsiniz.

Filmdeki oyuncunun ismini hatırlamak

Oyuncunun filmdeki adını biliyorsanız, arama motorunda ismi arayabilir, oyuncunun geçmişte oynadığı tüm filmlere göz atabilir ve unuttuğunuz filmi bulabilirsiniz.

Hatırladığınız bir filmi veya sahneleri aramak

Filmin adını unutmuş olabilirsiniz, ancak konuyu, olayı veya sizi çok fazla etkileyen mükemmel bir sahneyi asla unutmazsınız. Bu film için tanımlanan kelimeleri ve kısımları net ifadelerle film konusu yazarak film bulma mantığını kullanarak aratabilirsiniz.