Galeriden Taksitle İkinci El Araba | Hiç peşinatsız taksitle 2. el araba -

Galeriden Taksitle İkinci El Araba | Hiç peşinatsız taksitle 2. el araba

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

İkinci el taksitli araba kampanyaları, peşinatsız taksitle araba almak istiyorum, bayiden 2.el taksitli araba, taksitle araba sahibinden, peşinatsız taksitle araba veren galeriler

Anasayfa > Genel > Galeriden Taksitle İkinci El Araba | Hiç peşinatsız taksitle 2. el araba
09 Şubat 2019
2.065 okunma
Galeriden Taksitle İkinci El Araba | Hiç peşinatsız taksitle 2. el araba

Galeriden Taksitle İkinci El Araba

İkinci el arabaların taksitle galeriden alınması son zamanlarda popüler bir uygulama haline geldi. Türkiye şartları göz önünde bulundurulduğu zaman, araba sahibi olmak zor çünkü fiyatlar çok pahalı. İkinci el araba aldığınız zaman sıfıra alacağınız fiyatın neredeyse 3’te 1’ini hatta belki de daha azını ödeyebilirsiniz. Fiyatın taksitlendirilmiş olması da size ödeme kolaylığı sağlayacak ve galeriden taksitle ikinci el araba alarak zorlanmadan araba sahibi olabileceksiniz.

Galeriden Taksitle İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Galeriden taksitle ikinci el araba almak avantajlı görünse de, eğer dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat edilmezse, dolandırılabilir ve zarara uğrayabilirsiniz.

 • Almayı düşündüğünüz arabanın kazası olup olmadığını öğrenin.
 • İşine güvendiğiniz bir tamircinin yardımını isteyin.
 • Güvenilir bir galeri ile çalışın.
 • Arabanın kilometresini serviste cihaz yardımıyla ölçtürün.
 • İkinci el araba satarken aküsü bitmiş arabaları sattıklarından aracın aküsünün durumunu öğrenin.

Galeriden Taksitle İkinci El Araba Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Taksitle araba almak için genellikle aracı galeri ve firmalar senet yaparlar. Senet ile alışveriş yapmadan önce dikkatli olmanız gerekir. Galerilerin size araç satması için öncelikle kredi notunuzu incelerler. Bu nota göre ya size arabayı kolayca verirler ya da tamamen senetle satış yapabilirler. Tamamen senetle alışveriş yapmak için araç kasko değerinin yüzde 30’unu peşin vermeniz gerekir. Kalan tutar için ise en fazla 48 ay vade uygulanır. Aracı satın aldıktan sonra 7 gün içinde (1000 km’yi aşmadığınız sürece) iade etme hakkınız bulunur. Aynı zamanda kullandığınız gün kadar araca kira bedeli ödemeniz istenir.

Hangi Siteleri Kullanarak Galeriden Taksitle İkinci El Araba Alınır? 

İkinci el araba almayı kafaya koyduysanız, illa fiziki bir galeriye gitmek zorunda değilsiniz. En azından ilk aşama için. Galeriler internette çeşitli siteler üzerinde de sayfalar açarak araba ile ilgili bilinmesi gereken bilgileri paylaşırlar. Bu sitelerden en bilinenleri:

 • Letgo
 • com
 • Otovadeli
 • Wowwo adlı satış siteleridir.

Sitelerin resmi internet sitesine erişim sağladıktan sonra tek yapmanız gereken almak istediğiniz aracın markasını ve modelini seçmek. Ardından modelin yılını, peşinat tutarını girin. Bulunduğunuz şehri ve aracın kaç km olmasını istediğinizi de belirttikten sonra karşınıza çıkan seçeneği inceleyin. Ödemelerinizi nasıl yapmak istediğiniz hakkında taksiti de site üzerinden hesaplamanız mümkün olacak. Daha sonra başvuru yap butonuna tıklayın.

 Başvuru Formunda Yer Alan Bilgiler; adınız, soyadınız, T.C kimlik numaranız, çalıştığınız yer, göreviniz, başvuru yaptığınız şehir, mail adresiniz, doğum tarihiniz, vade sayısı ve mesajınız. Bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvuru yap butonuna tıklamanız gerekiyor. Unutmamalısınız ki vadeli satışlar için kasko ve sigorta yapmak zorundasınız. Rehin bedelleri ise noter işlemleri sırasında alıcılar tarafından karşılanıyor. Vadeli satışlar rehinli satış olarak tanımlanır.  İç donanım, dış donanım, ekspertiz durumlarını inceledikten sonra istediğiniz araç için başvurularınızı iletebilirsiniz.

İkinci El Peşinatsız Araba Alma Şartları Nelerdir?

Taksitli araba almak için firmalar senet yapıyor. Senet ile alışveriş işlemlerinde oldukça dikkatli olmanız şart. Peşinatsız olarak taksitli araba veren galeriler genelde bankalar üzerinden kredi sicil bilmenizi ister.

 • Kredi sicilinizin düzgün olması bu nedenle önemlidir. Düzenli geliri olan kişiler ya da kredi kartı ödemelerini düzenli yapan kişiler kolaylıkla peşinatsız araba alabilir.
 • Senetle taksitli olarak almak istediğiniz araç adına çeşitli finans kuruluşları kredi kullandırır.
 • Kredi notu düşük olanlara tamamen senetle satış yapılıyor.
 • Ancak bunun içinde araç kasko değerinin %30’u kadarını peşin vermeniz talep edilir. Kalan bölüm için ise 48 ay vade uygulanır.
 • İkinci el araçlar için vatandaşlar taşıt için istediği ekspertiz firmasına giderek rapor alabilir.

Satın alınan aracın ise 7 gün içinde iade edilme hakkı bulunur. Kullandığınız gün sayısı kadar bu durumda kiralama bedeli sizden alınır.

Hangi Galeriler Üzerinden Peşinatsız Taksitli Araç Satılır?

Öncelikle sizlere en yakın galeriyi bulmanız gerekiyor. Çünkü İstanbul’da yaşayan birinin Ankara’da yer alan galeri üzerinden senetle araba alması yorucu olabilir. Üstelik kişiler böyle bir durumda güven sorunu yaşayabilir. En yakın galeriyi bulabilmek adına arama motoruna Google Haritalar yazmanızda yarar var.

Daha sonra arama harita bölümündeki arama motoruna da peşinatsız, senetle araba kelimelerini yazın. Ardından tekrar arama butonuna tıklayın. Böylelikle galeri adresleri listelenir. Wowwo, Otovadeli, sahibinden internet üzerinden senetle araba satan güvenilir siteler arasında yer alıyor.

Peşinatsız Taşıt Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Bankalar üzerinden ikinci el taşıtlar için kredi almak 0 km araç kredisi almaya nazaran daha kolaydır. Çünkü ikinci el araçlar için kredi miktarları daha düşük olur. 0 km araçlar için kredi miktarı yüksektir. İhtiyaç kredisi için başvuru yapacak olanlar ikinci el araç alacaklarını bildirmeli.

Büyük otomobil firmalarını da takip etmenizde yarar var. Bu sayede kampanyalardan da yararlanarak daha avantajlı bir şekilde araç sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız araç kampanyaları Opel, Mercedes, Toyota gibi ünlü arama markaları tarafından dönem dönem sunulur.

Yapılan düzenlemelerle beraber 0 km araç kredilerinde peşinat şartı mevcut. Eğer araç fiyatı 50.000 TL ve üzerinde ise %30 peşinat şartı uygulanır. Araç 50.000 TL üzerinde ise bankalar %50’sine kredi veriyor.

Otomotiv Firmalarında Peşinatsız Araç Kredisi

Eski araçlarından kurtulup 0 km araç almak isteyenler firmalarla takas usulüne göre anlaşma yapabilir. Böylelikle kalan ödemeleri de çekeceğiniz ihtiyaç kredisi ile tamamlamanız mümkün olacak. Araba firmaları vereceğiniz araç için bir değer biçer. Ardından size kalan parayı da bireysel ihtiyaç kredi başvurusunda bulunup tamamlamanız mümkün olur.

Firmaların otomatik kredileriyle ilgili yaptıkları kampanyalarda takip edilmelidir. Örneğin Fiat bu yıl müşterilerine 30 Bin TL faizsiz kredi ile araç alma imkanı veriyor. Bunun yanı sıra Peugeo 0 faizli 35 Bin TL’ye kadar kredi olanağı sunmakta.

Ayrıca kredi notunuz yüksekse herhangi bir banka üzerinden oldukça kolay bir şekilde kredi çekme olanağınız olur.

Eğer kredi notunuz düşükse kredi çekip anında ödeme yaparak, kredi kartı borçlarınızın tamamını tek seferde ödeyerek, girdi çıktı işlemlerinde bulunarak kredi notunuzu yükseltmeniz mümkün olacak. Daha sonra Honda, Fiat, Opel gibi firnaların anlaşmalı oldukları finansal kuruluşlardan sıfır ya da ikinci al araba satın almak adına kredi çekebilirsiniz.

Galeriden taksitle araba alınır mı?
Galeriden Taksitle Araba Alınır mı? Taksitle araba almak için taşıt kredisi çekmelisiniz. … Direkt olarak senet ile taksit yapılmasa da anlaşmalı finans kuruluşları sayesinde dakikalar içerisinde size kredi çıkarabiliyor ya da belli bir peşinattan kalan kısmı kredi kartınıza 12-24 taksit gibi uzun vadelere bölüyorlar.
Senet ile araba nasıl alınır?
Senetle araba almak için, senet karşılığı oto satışı yapan galerilere ve kuruluşlara başvurmak gerekir. … Senetle araba almak için istenen belgeler şunlardır: Kimlik Belgesi. Satın Alınan Aracın Tapu Belgesi. Araca Ait Rehin Belgesi. İkametgâh Belgesi.
Hangi siteden araba alınır?
Arabam.com. … İkinciyeni.com. … Tasit.com. … Araba.com. … Dod.com. … VavaCars. … Ototrink.
Taksitli araç satışı ne demek?
Otomobil taksitli satış kapsamına dahil edildi. Taşıt satışlarında değerine göre 24 ila 60 arasında taksit yapılabilecek. … Taşıt alırken, değerine göre 24-60 ay arasında taksitlendirme olacak. Taksitlendirmeyi, perakende satış yapan büyük oto galeriler ve büyük markalar yapacak.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/pesinatsiz-taksitle-araba-almak-istiyorum/

https://sartlari.com/araba-sozleri/

https://sartlari.com/elden-taksitle-telefon-almak-istiyorum/

https://sartlari.com/araba-yazilari/

https://sartlari.com/en-son-yeni-model-arabalar-yeni-araba-modelleri/