Gaz Sancısı İçin Esmaül Hüsna - Şartları Neler

Gaz Sancısı İçin Esmaül Hüsna

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Farklı birçok nedenlerden kaynaklanan gaz sancısının geçmesi amacıyla size manevi destek sağlayacak gaz sanıcısı için Esmaül Hüsna ile hastalıklarınıza şifa bulabilirsiniz.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Gaz Sancısı İçin Esmaül Hüsna
25 Eylül 2023
2.783 okunma
Gaz Sancısı İçin Esmaül Hüsna

Gaz sancısı için Esmaül Hüsna; Gaz sancısı vücutta biriken fazla gazın sindirim sistemi içerisinde hareket etmesi ya da sıkışması sonucu oluşan bir rahatsızlıktır. Gaz sancısının oluşumunun farklı birçok nedeni bulunuyor;

  • Yemek yerken, konuşurken ya da bir şeyleri çiğnerken ağızdan fazla hava yutma mide ve bağırsaklarda gaz birikimine neden olabilir.
  • Bazı yiyecekler ve içecekler gaz oluşumunu artırabilir. Özellikle soğan, fasulye, brokoli ya da lahana gibi sebzeler kişilerde gaz oluşumunu arttırır.
  • Sindirim sisteminin yavaş olması ya da bazı sinirlenen yiyeceklerde kalın bağırsakta fermentasyona uğrayarak gaz sancısına yol açabilir.
  • Stres ve anksiyete gibi durumlar da gaz sancısı artış durumunda etkili olabiliyor.
  • İrritabl bağırsak bozukluğu yani kronik bağırsak hastalıkları sürekli olarak yaz kendisi ve karın ağrısı gibi ciddi semptomlar oluşturabilir.
  • Laktaz eksikliği de laktoza karşı geliştirilen bir duyarlılıkta ve gaz sancısı oluşturabilir.

Gaz sancısının nedeni ne olursa olsun oldukça rahatsız edici bir durumdur ve genellikle kendiliğinden geçer. Bu süreçte gaz sancısının azaltılması ve geçme süresinin kısaltılması amacıyla tekrar edebileceğiniz gaz sancısı için Esmaül Hüsna bulunuyor. Bu Esmaül Hüsna sayesinde sancılarınızın giderilmesi için manevi bir destek sağlarsınız.

Gaz Sancısı İçin Hangi Esmaül Hüsma Okunur?

Karın ağrısı ya da gaz sancısının giderilmesi için okunacak Esmaül Hüsna El Batın esmasıdır. Karın ağrısının giderilmesi amacıyla okuduğunda çok daha etkili olması için öncelikle Tarık suresi 7 kere okunur.

Her bir Tarık suresi okunduğunda El Batın esması da 7 kere birlikte okunur. Yeni gün her sabah uyandıktan sonra abdest almalı ve önce Tarık suresini okumalı daha sonra da El Batın esmasını tekrar etmelisiniz.

Sancınız okuduğunuz süreçte geçmiş olsa dahi 7 gün boyunca peş peşe okumaya devam etmelisiniz. Bu Esmaül Hüsna’yı tek başına okumak da fayda sağlayabilir ancak Tarık suresiyle beraber okunduğu zaman karın ağrısı ve gaz sancısı üzerinde oldukça etkili bir durum oluşturuyor.

Gaz sancısı için Esmaül Hüsna olarak yedi gün uyandığınızda ya da uyumadan önce El Batın esmasını bir kez tekrar etmelisiniz. 7 kez tekrar edilmesi önemli, toplamda 7 kez tekrar edilmedi durumda tedavin için yeterli destek sağlamayabilir.

Gaz Sancısı İçin Okunacak El Batın Esmaül Hüsna İşe Yarar Mı?

Gaz sancısı genellikle kısa süreli ve birkaç gün içerisinde kendiliğinden iyileşen bir durumdur. Kimi zamanlarda gaz sahnesi çok şiddetli olduğu için kişilerin yaşam kalitesini etkileyebiliyor. Bu durumda da almış olunmuş tedavinin yanında Esmaül Hüsna okuyarak sancılarınızın azaltılmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer kronik gaz sancısı ile karşı karşıyaysanız okumuş olduğunuz Esmaül Hüsna’nın yanında mutlaka doktora gitmeniz ve doktor tarafından tedavi almanız gerekir. Esmaül Hüsna her ne kadar sancınızın azaltılmasına yardımcı olsa da sancınızın tamamen ortadan kaldırılmasını sağlayacak nedenleri oluşturmayabilir. Bu tedavi genellikle manevi olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Ayrıca Esmaül Hüsna doğru bir şekilde okumak ve öncesinde Tarık suresini bitirmek duanın etkili olmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede gaz sancılarınız çok daha kısa sürede geçecektir. Tarık suresi olmadan da Esmaül Hüsna tekrar edilebilir ancak önerilen okuma işlemi bu şekildedir.

Bu duayı gaz sancılarını da okuyanlar genellikle duadan sonra gaz sancılarının hafiflediğini ve kendilerini daha rahat hissettiklerini söylüyor. Özellikle yoğun sancı dönemlerinde bu duanın okunması manevi olarak da rahatlamasını sağladıkları için kişiler olumlu bir etki aldıklarını belirtiyor.

Gaz sancısı için esmaül hüsna okumak gaz sancılarının giderilmesine yardımcı olur. Ancak okumuş olduğunuz duanın kabul olması ve gaz sancılarının geçmesi için öncelikle içten inanmanız gerekir. İbadette olduğu gibi dua ederken de samimi bir şekilde dua etmezseniz etkisini göremeyebilirsiniz. İçten edeceğiniz tüm dualarda Allah sizin sesinizi duyar ve derdinizi gidermek için size yardımcı olur.

Kısa süreli doğan gaz sancılarında ya da tedavi uyguladığınız halde tedavi sürecinde oluşan gaz sancılarında El Batın Esmaül Hüsnasını okumak karın ağrınızı azaltacaktır. 7 gün boyunca tekrar etmek ileride oluşabilecek gaz sancıları probleminin ve azaltılmasına yardımcı olabilir.

El Batın Anlam Nedir?

El Batın özellikle gaz sancısı ya da karın ağrısı gibi durumlarda okunan, doğru okuma şartlarında ise etkisini gösteren bir Esmaül Hüsnadır. El Batın Allah’ın görülmesi ve mahiyetini bilinmesi kapsamında gizli olması anlamına geliyor.

Genellikle Allah’ın gizliliği ve gizli olan sorunları dahi çözüm bulabilmesinden kaynaklı olarak kullanılıyor. Allah’ın sınırsız varlığının nedeniyle kulların göremediği gizli durumları görebileceğini ve bunları çözebileceği anlamına gelen bir isimdir.

Karın ağrısı ve gaz sancısı gibi durumlarda da o konulduğu zaman kişilerin sancılarını rahatlatma konusunda manevi bir destek sağlar. Almış olduğunuz tıbbi yardımın yanında ya da kısa süreli oluşmuş olan gaz sancılarına bu Esmaül Hüsna iyi gelir.

Gaz sancısı için Esmaül Hüsna aynı zamanda bebeklere de okunabilir. Bebekler yoğun gaz sancısı yaşadığı dönemlerde bu Esmaül Hüsnayı 7 kez tekrar ederek gaz sancılarının giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Esmaül Hüsna size doğrudan bir tedavi sağlamaz ancak manevi olarak tedavi almanızı sağlar ve kendinizi manevi yönden iyi hissetmek hastalığınızın iyileşmesi konusunda etkin bir rol oynar. Sağlıklı olmanın en büyük etkisi manevi düşüncelerden geldiği için bu ismi tekrar etmek sizin daha sağlıklı olmanıza yardımcı olacaktır.

Uzun süreli devam eden ve tehlikesi bulunan hastalıklarda tedavinin yanında Esmaül Hüsna okumak hem tedaviye daha hızlı olmasını sağlar hem de daha etkili bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olur.