Google Play Store İndir Telefona Nasıl İndirilir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika
Play store nasıl indirilir, play store silindi nasıl geri yüklenir, google play store indirme

Anasayfa > Genel > Google Play Store İndir Telefona Nasıl İndirilir?
15 Şubat 2019
414 okunma
Google Play Store İndir Telefona Nasıl İndirilir?
Okuma süresi: < 1 dakika

Telefona Google Play Store indirme yolları vardır. Telefonlara bir uygulama indirileceği zaman başvurulan adres genellikle google play store’dur. Ancak bu google play store’un telefondan silinmesi durumunda birçok kişi ne yapacağını bilemeyebilir.

Bu uygulama cihazların içerisinde yüklü bir şekilde yer alır. Fakat bazen kullanıcılar bu temel uygulamayı yanlışlıkla silebiliyor. Bu gibi durumda google play store indir telefona nasıl indirilir sorunun cevabı aranmaya başlanır. Bu uygulamanın yeniden telefona yüklenebilmesi için de telefon ayarlarından işlemler yapılması gerekir.

Google Play Store Nedir?

Google play store android işlemcili cep telefonlarının uygulama indirme mağazası olarak kısaca tanımlanabilir. Bu mağaza aracılığı ile hem ücretli hem de ücretsiz uygulamalar cep telefonuna indirilip kullanılabilir.

Cep telefonlarının olmazsa olmazlarından birisi olan play store uygulamasından faydalanabilmek için gmail hesabının olması gerekir. Bu hesaba sahip olmayan kişiler gmail internet sitesinden kolayca yeni hesap açabilir. Gmail hesabı ile google play store’a giriş yapılmasının ardından istenilen uygulama seçilerek cep telefonuna indirilebilir.

Google Play Store’dan Hangi Uygulamalar İndirilebilir?

Google play store Android işlemci cep telefonlarında kullanılabilen bir mağaza olmasından dolayı indirmek istenen uygulamanın da android telefonlar için tasarlanmış olması gerekir. Bu tarz uygulamalardan her biri telefona indirilebilir. Google play store’dan oyun indirilebildiği gibi filmler, kitaplar ya da bazı eğitici uygulamalar da yüklenebilir.

Google Play Store Nasıl Yeniden Yüklenir?

Google play store cep telefonlarının en temel uygulamasıdır. Bundan dolayı da satın alınan cep telefonlarının içerisinde play store da yer alır. Bu uygulamanın silindiği durumlarda da yapılması gereken şeyler şunlardır:

  • Cep telefondan ayarlar bölümüne girilmesi,
  • Ayarlarda yer alan güvenlik seçeneğine tıklanması,
  • Son olarak da bilinmeyen kaynaklar özelliğinin aktif hale getirilmesi.

Bu aşamaların takip edilmesinin ardından silinen google play store yeniden cep telefona yüklenebilir.

Tüm uygulamalar google play store’dan indirilmesinden dolayı bir cep telefonunun en vaz geçilmezidir. Bundan dolayı google play store indir telefona nasıl indirilir sorusunun cevabının bilinmesi oldukça önemlidir.