Gül Hastalığı İçin Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 3,79 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Vücutta gül hastalığı nasıl geçer, gül hastalığı lazer tedavisi, gül hastalığı için hacamat

Anasayfa > Genel > Gül Hastalığı İçin Okunacak Dua
28 Şubat 2019
13.372 okunma
Gül Hastalığı İçin Okunacak Dua
Okuma süresi: < 1 dakika

Gül hastalığı nedir?Gül hastalığı için okunacak dua hangisidir? Gül hastalığı; yüzde damar genişlemesi, kızarıklık, iltihabi sivilceler ve sıcaklık hissi ile birlikte kendisini belli etmekte olan bir cilt hastalığıdır. Bu hastalığın ilk dönemlerinde kızarıklıklar kendi kendine yok olabilirken, ilerleyen dönemlerinde kalıcı bir görüntüye sebep olabilirler. Cilt hastalıkları kişilere hem sağlık yönünden hem de görsel anlamda ciddi zararlar verebilmektedir. Bu tarz hastalıklarda bir uzmandan yardım almak ve tedaviye başlamak gerekmektedir. Tedavinin yanı sıra Allah inancı olan kimseler bu hastalığın geçmesi için dualar edebilirler. Gül hastalığının geçmesi için okunacak dua ile hastalık daha çabuk ve etkili bir şekilde geçebilir. Sizler ya da bir yakınınız gül hastalığına sahipse, bu hastalığın geçmesi için uygulanana tedavi ile birlikte sizlere vereceğimiz duayı da okumanız halinde hastalık daha çabuk ve etkili bir şekilde geçecektir.

Gül hastalığının geçmesi için dua okunuşu nasıldır?

Bismillahirrahmanirrahiym

“Allahümmeinnies’elüke’l -afiyete fi’d- dünya ve’lahirati, Allahümmeinnies’elüke’l-afveve’l afiyete fi dini ve dünyaye ve ehli ve mali, Allahümmesturavrati ve amin rav’ati.Allahümmehfaznimin beyni yedeyye ve minhalfi ve an yemini ve an şimali ve minfavki ve e’uzübi-azamatike en uğtalemintahti.Allahümmeağninibi!l-ilmi ve zeyyinnibi’l-hilmi ve kerrimnibi’t-takva ve cemmilnibi’l-afiyeti”

Gül hastalığı için okunan duanın anlamı nedir?

Gül hastalığı için okunacak dua Türkçe anlamı;

Allah’ım, Senden dünyada ve ahirette huzur ve sağlık isterim.Allah’ım,Senden, dinim,dünyam,çoluk çocuğum ve malım için af ve afiyet isterim.Allah’ım,ayıplarımı kapat,beni, korkularımdan güvene kavuştur.Allah’ım,beni önümden,arkamdan,sağımdan,solumdan, ve başımdan gelecek her türlü hastalıklardan,kötülüklerden koru. Gelecek bir kötülükle tuzağa düşürülmekden,yere vurulmakdan,senin yüceliğine sığınırım.Allah’ım, beni ilim ile zenginleştir,hilm ile süsle,takva ile kereme kavuştur. Afiyetle güzelleştir.

Gül hastalığı için hangi doktora gitmek gerekir?

Gül hastalığına sahip olan kişiler ya da hastalık belirtisi taşıyan kişiler bir cilt doktoruna diğer adı ile dermatoloğa gitmelidirler.