Gül hastalığı duası | Gül hastalığı izleri nasıl geçer? - Şartları Neler

Gül hastalığı duası | Gül hastalığı izleri nasıl geçer?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 3,85 out of 5)
Loading...

Vücutta gül hastalığı nasıl geçer, gül hastalığı lazer tedavisi, gül hastalığı için hacamat

Anasayfa > Genel > Gül hastalığı duası | Gül hastalığı izleri nasıl geçer?
28 Şubat 2019
22.849 okunma
Gül hastalığı duası | Gül hastalığı izleri nasıl geçer?

Gül hastalığı nedir? Gül hastalığı için okunacak dua hangisidir? Gül hastalığı; yüzde damar genişlemesi, kızarıklık, iltihabi sivilceler ve sıcaklık hissi ile birlikte kendisini belli etmekte olan bir cilt hastalığıdır.

Bu hastalığın ilk dönemlerinde kızarıklıklar kendi kendine yok olabilirken, ilerleyen dönemlerinde kalıcı bir görüntüye sebep olabilirler. Cilt hastalıkları kişilere hem sağlık yönünden hem de görsel anlamda ciddi zararlar verebilmektedir. Bu tarz hastalıklarda bir uzmandan yardım almak ve tedaviye başlamak gerekmektedir.

Tedavinin yanı sıra Allah inancı olan kimseler bu hastalığın geçmesi için dualar edebilirler. Gül hastalığının geçmesi için okunacak dua ile hastalık daha çabuk ve etkili bir şekilde geçebilir. Sizler ya da bir yakınınız gül hastalığına sahipse, bu hastalığın geçmesi için uygulanana tedavi ile birlikte sizlere vereceğimiz duayı da okumanız halinde hastalık daha çabuk ve etkili bir şekilde geçecektir. Hastalık 4 ila 6 hafta sürebilir. Tedavi süreci budur. Ancak dua ile bu süreci kısalttıkları bilinmektedir. Verilen merhemleri sürerken şifa getirmesi için bu duayı okuyan insanlar çok kısa bir zamanda daha merhem bitmeden hastalıktan kurtuldukları kaydedilmiştir.

Gül hastalığı duası

Gül hastalığının geçmesi için dua okunuşu nasıldır?

Bismillahirrahmanirrahiym;

 1. Allahümmeinnies’elüke’l -afiyete fi’d- dünya ve’lahirati,
 2. Allahümmeinnies’elüke’l-afveve’l afiyete fi dini ve dünyaye ve ehli ve mali,
 3. Allahümmesturavrati ve amin rav’ati.
 4. Allahümmehfaznimin beyni yedeyye ve minhalfi ve an yemini ve an şimali ve minfavki ve e’uzübi-azamatike en uğtalemintahti.
 5. Allahümmeağninibi!l-ilmi ve zeyyinnibi’l-hilmi ve kerrimnibi’t-takva ve cemmilnibi’l-afiyeti

Gül hastalığı için okunan duanın anlamı nedir?

Gül hastalığı için okunacak dua Türkçe anlamı;

Allah’ım, Senden dünyada ve ahirette huzur ve sağlık isterim. Allah’ım, Senden, dinim, dünyam, çoluk çocuğum ve malım için af ve afiyet isterim. Allah’ım, ayıplarımı kapat, beni, korkularımdan güvene kavuştur. Allah’ım, beni önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan, ve başımdan gelecek her türlü hastalıklardan, kötülüklerden koru. Gelecek bir kötülükle tuzağa düşürülmekden, yere vurulmaktan, senin yüceliğine sığınırım. Allah’ım, beni ilim ile zenginleştir, hilm ile süsle, takva ile kereme kavuştur. Afiyetle güzelleştir.

Gül hastalığı için hangi doktora gitmek gerekir?

Gül hastalığına sahip olan kişiler ya da hastalık belirtisi taşıyan kişiler bir cilt doktoruna diğer adı ile dermatoloğa gitmelidirler.

Sağlık İsteme Duası;

Gül hastalığı için genel sağlık duasından da yardım alabilirsiniz.

Bunu size birinin okumasını isteyin. Üzerine üflesin ve hastalıktan bir an önce azat edilmenizi dilesin. Ancak sizi sevdiğinden emin olduğunu düşündüğünüz birine okutun. Anneniz, kızınız, oğlunuz vs olabilir. Sizi sevmeme ihtimali olan kişi okumasın. İçten okumayacağı için bir tesiri olmayacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim

 1. Allahümme inni es’elükes sebate fil-emri.
 2. Ve eslüke azimater ruşdi.
 3. Ve eselüke şükra nimetike ve hğsne ibadetike.
 4. Ve eslüke usanen sadikan ve kalben selimen.
 5. Ve euzu bık emin şerri ma telemü.
 6. Ve eselüke min hayrı ma telemü.
 7. Ve esteğfiruke telemü inneke ente allamü’l guyub.

Ayrıca şunu da söyleyebilir;

Bismillahirrahmanirrahim; Bismillahi yübrike min külli yesfike ve min şerri hasidin, ve min şerri külli zi ayn. Bu dua şu anlama gelir;  Allah’ım sana bütün hastalıklarından şifa versin. Hasettiği zaman hasetçilerin ve bütün nazarı değen kimselerin şerrinden korusun.

Aynı şekilde kendinize nas ve felak sureleri de okuyabilir. Elinize üfledikten sonra yaraların üzerine sürer gibi yapabilirsiniz.

Nas suresi; 

 1. Bismillahirrahmânirrahîm.
 2. Kul e’ûzü birabbinnâs
 3. Melikinnâs
 4. İlâhinnâs
 5. Min şerrilvesvâsilhannâs
 6. Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi
 7. Minelcinneti vennâs

Felak Suresi;

 1. Bismillahirrahmânirrahîm.
 2. Kul e’ûzü birabbil felak
 3. Min şerri mâ halak
 4. Ve min şerri ğasikın izâ vekab
 5. Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad
 6. Ve min şerri hâsidin izâ hased

Allah gül hastalığı ya da herhangi bir sağlık sorunu olan herkese acil şifalar versin. Şartları editörleri olarak sizin için gönülden kopan duamız budur. Amin.

Şifa bulmak için hangi sure okunmalı?
Fatiha suresi şifa ayetleri içerir. Yasin süreside şifa için okunan surelerden biridir. Yasin suresini hasta olan kişinin kendisi okuyabileceği gibi bir başkası da hastanın yanına gelerek Yasin suresini okuyabilir. Bunun dışında şifa olsun diye; Haşr suresinin son üç ayeti, Amenerrasulü ve Ayetel kürsi sureleri okunur.
Gül hastalığı hangi sabun iyi gelir?
Ardıç Katranlı Sabun, uzun yıllardan beri cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Egzama, sedef, mantar, uyuz ve gül hastalığı gibi cilt hastalıklarına önerilir.
Gül hastalığına en iyi ne gelir?
Gül hastalığı (rozase) tedavisinde kullanılan ilaçlar; Sadece papül (kabarıklık) ve püstül (iltihaplı kabarcık) gözlenen kişilerde haricen uygulanan ilaçlar; metranidazol, klindamisin, permetrin krem, tretinoin krem,ve azeleik asit krem olarak sıralanabilir.
Gül hastalığından nasıl kurtulurum?
Gül hastalığı özellikle güneş ve sıcakla arttığı için, gül hastası olan kişiler güneşten ve sıcaktan korunmalı ve gıda tüketimlerine dikkat etmelidirler. Sıcak çorba, çay, kahve tüketilmemeli ya da bu gıdalar tüketilirken, buharın yüze gelmesinden kaçınılmalıdır.
Şifa Bulmak İçin Hangi Sure Okunmalı?
Fatiha suresi şifa ayetleri içerir. Yasin süreside şifa için okunan surelerden biridir. Yasin suresini hasta olan kişinin kendisi okuyabileceği gibi bir başkası da hastanın yanına gelerek Yasin suresini okuyabilir. Bunun dışında şifa olsun diye; Haşr suresinin son üç ayeti, Amenerrasulü ve Ayetel kürsi sureleri okunur.
Gül Hastalığı Hangi Sabun İyi Gelir?
Ardıç Katranlı Sabun, uzun yıllardan beri cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Egzama, sedef, mantar, uyuz ve gül hastalığı gibi cilt hastalıklarına önerilir.
Ciltteki Gül Hastalığına Ne İyi Gelir?
Aloe vera. Tam bir cilt dostu olan aloe vera, gül hastalığının yaşattığı yan etkileri de azaltıyor. Bal. Salatalık. Yeşil çay ya da melisa çayı Zerdeçal ve zencefil. Lavanta yağı ya da çay ağacı yağı Yulaf ezmesi.
Peygamber Efendimiz Hastalara Nasıl Dua Ederdi?
Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- bir rahatsızlıkları olduğu zaman Muavvizeteyn sûrelerini okur, kendi üzerine üfler ve onu eliyle üzerinden silerdi. Ve şöyle buyururlardı: Türkçe Okunuşu: Bismillahi Allahümme dâvini bi devaike veşfini bi şifaike ve ağnini bi fadlike ammen sivâk vahzer anni ezake.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/dogum-aninda-okunacak-dua/

https://sartlari.com/damar-mesajlar/

https://sartlari.com/damar-sozler/

https://sartlari.com/igne-oyasi-modelleri-yapilisi/

https://sartlari.com/category/resimli-sozler/resimli-damar-sozler/