Haksızlık Yapanı Kahreden Dua | Haksızlık yapanı kahreden dua - Şartları Neler

Haksızlık Yapanı Kahreden Dua | Haksızlık yapanı kahreden dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Haksızlık Yapanı Kahreden Dua | Haksızlık yapanı kahreden dua
13 Ekim 2021
4.039 okunma
Haksızlık Yapanı Kahreden Dua | Haksızlık yapanı kahreden dua
Okuma süresi: 2 dakika

Haksızlık yapanı kahreden dua olarak kısa ayetlerden söz edilir ve okunması üzerine özür beklediğiniz kişiler ile iletişime geçmenizi sağlayabilir. Öyle ki adı üstünde zulme ve de haksızlıklara karşı edilen dualara yer verilir. Bu davranışlara sahip olan kişinin büyük bir pişmanlık yaşaması adına dualara yönelmeniz faydalı olabilir.

Pişmanlık hissini doğuran dualar arasında Memtehine Suresi öne çıkar ve isteyenler tümünü okumaya başlar. Ancak tüm sureyi okumak yerine ayetlerinden söz etmekte fayda var. Öyle ki hem 4 hem de 5. Ayet üzerinden daha çok haksızlıklara karşı dualara geçilir. Kısa olan bu ayetlerin tekrar edilmesi halinde pişmanlıklara tanıklık etmeye başlarsınız.

Memtehine Suresi zulüm eden kişiye hitaben okunur. Zalim olduğunu düşündüğünüz kişiler için ele alabilirsiniz. İster sabahları isterseniz de gece yatmadan önce dile dökebilirsiniz. Gerek 1 gerekse birkaç defa okunması halinde etkili bir sonuca sahip olursunuz. Öyle ki dua eşliğinde zulmeden kişilerin pişmanlık duyacağına tanıklık edebilirsiniz.

Haksızlığa uğramış kişiler bu durumun ortadan kalkması adına ellerini kıbleye doğru kaldırır ve dua etmeye başlar. Haksızlıklara boyun eğmemek adına sesini duyurmaya çalışır. Bunun için de en etkili dualar dikkate alınır ve arka arkaya dile dökülür. Duanın sona ermesi üzerine dileklere geçer ve haksızlıkların sona ermesini temenni edebilirsiniz.

“Ya Rabbi! Yalnız sana tevekkül ettik ve yalnız sana yöneldik, sana giden yolu tuttuk. Dönüş de ancak sanadır. Ya Rabbi! Bizi kafirlere fitne yapıp, onlara ezdirmekten muhafa buyur. Ya Rabbi! Bizi bağışla. Şüphesiz Aziz ve hakim olan sadece Sensin.”

Peygamber Efendimiz haksızlık karşısında ne yapardı?
Muhammed (s.a.v) Efendimiz:“Haksızlık karşısında susanın dilsiz şeytan olduğunu, beyan buyurması;Ümmetine, şartlar ne olursa olsun, haksızlık ve zulüm karşısında asla suskunolmamalarını öğütlemek içindir.”“Zira, haksızlık ve zulmün egemen olduğutoplumlarda; insan onuru ayaklar altında çiğnenir, göbekleri ve enseleri
Haksızlığa uğrayanın ahı tutar mı?
Bir kişi haksızlığa uğradıysa önce kendi hakkını aramalıdır. Bunu da yasal yollarla aramalıdır. Çünkü böyle bir şeye başvurmadan hakkını ararsa bu suç sayılabilir.
Haksızlığa uğrayan bir kişi önce bilinçli davranarak hangisini yapmalıdır?
Dava açmak bir kişi veya kuruluş aleyhinde mahkeme önünde bir hak talebinde bulunmak demektir. Haksızlığa uğradığınızda, hakkınızı alamadığınızda mahkemeler araya girecek “Türk Milleti adına” yargılama yaptıktan sonra hakkınızı size teslim edecektir. Dava Nasıl Açılır? Dava mahkemeye vereceğiniz bir dilekçe ile açılır.
Haksızlığa uğrayan hangi Esmaül Hüsna?
– Haksızlığa uğramış bir kimse, Allah’a intikamını alması için dua ederse; Allah (cc) bu kimsenin ahını yerde bırakmaz. – “Ya Müntakim Celle Celalühü” ismi şerifi okunan bir kimse cinlerden zarar görüyorsa, bu dertten kurtulur.
Haksızlık karşısında susmak günah mı?
Bunlara saldırı olduğu zaman susmak, sineye çekmek yani bu konuda sabır göstermek sabrın haram olan kısmındandır. … Peygamberimiz’in “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.” şeklindeki hadisi tam da sabrın haram olan kısmını ifade ediyor.

İlginizi Çekilebilir;

Haksızlık Karşısında Okunacak Dua | Haksızlık Yapıldığında Hangi Dua Okunur?

Pişmanlıkta Okunacak Dua

Arabulucu Kimdir, Arabulucu Olma Şartları