Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika En tesirli evlilik duası, kısmet açma duası evlilik duası, tesirli kısmet açma duası, acilen evlenmek için dualar

Anasayfa > Genel > Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua
14 Şubat 2019
431 okunma
Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Hayatımızda zaman zaman kendimizi zor bir durumda gördüğümüz anlar olur. Evlenmek ve hayırlı bir yuva kurmak da bu zorluklarımız arasındaki kararlardan biridir. En çok ulaşmak istediğimiz olaylar gerçek olmadığı zaman, kendimizi mutsuz görüyor ve umutsuzluğa kapılıyoruz.

Neredeyse hepimizin bir aile kurmaya dair bir arzusu vardır. Ancak, yıllar sonra bile iyi bir damat ya da gelin bulamayacağımızı anlayamayız. Geçen yıllara bakarız, hala yalnızız. Yalnızlığımızı daha iyi anlarız. Bunun için de imdadımıza hayırlı evlilik için denenmiş dua gibi olanaklar yetişmektedir.

Evlenilebilen yaşa gelen her kadın veya erkek, gerçek kaderiyle mutlu ve huzurlu bir ev inşa etmeyi hayal eder. Allah, dünyaya Kutsal Kur’an’ın izniyle iyi bir adamla/kadınla evlenmek için önerilerde bulunmuş ve hatta bu evlilik olayı bir sünnet olarak bizlere Hz. Muhammed tarafından öneri olarak sunulmuştur. Allah’a inananlar evlilik için dua eder.

İslami İlkelere Göre Hangi Dua Ve Surelerin Okunması Gerekir?

Hem dininizin bilgeliği hem de önemi, hem de sosyal yapı açısından evlilik ve aile, her zaman güçlü bir fenomendir. Bu nedenle evlilik dönemine ulaşmış kadınlar ve erkekler; Nazik ve dürüst bir inananla birleşmek için dua ibadetine başlarlar ve Yüce Allah’tan temennilerini isterler. Dinimiz ayrıca, Müslümanların evlilik ve aileye verdikleri özen ve duyarlılığa bağlı olarak okuyabilecekleri en etkili dua ve sureleri içermektedir. Fakat Yüce Allah’ın izniyle, İslam’ın gerektirdiği ilke ve ilkelere dayanarak iyi ve dürüst bir şansla evlenmek için hangi dua ve surelerin okunması gerekir?

Hiç Evlenmemek İyi Midir?

Kötü bir eş ile evlenilecekse evlenmemek daha iyidir, ama asla evlenmemek gibi bir düşünceye de kapılmamak gerekir. Peki bunun için en etkili dua hangisi olabilir?

Taha Suresi, günde 66 kez okunması gerektiği söylenen en etkili ve güzel hayırlı kısmet duasıdır.

Şans Kapıları Açılacak Mı?

Şans bulmak, iyi bir aday bulmak, tanışmak ve bir aile olmak için Allah’a arzularla dua etmek, karşımıza iyi bir kısmet çıkana kadar devam etmelidir. Dualarının kabul edilip edilmeyeceğini bilmeden sadece yürekten duaya devam etmek gerekir ve elimizden geldiğince her gün hayırlı evlilik için denenmiş dua olarak Taha Suresi okunmalıdır.