Hobbitler Gerçek Mi, Gerçekten Var mı? - Şartları Neler

Hobbitler Gerçek Mi, Gerçekten Var mı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Yaklaşık olarak 8-9 yıl öncesinde Endonezya’nın Flores Adasında hobbit imajına sahip bir varlıkla karşılaşılmıştı. Bu varlık insan iskeletine benzeyen bir yapıda olduğu için akıllara direk olarak Hobbit gerçek mi sorusu gelmişti.

Anasayfa > Soru- Cevaplar > Hobbitler Gerçek Mi, Gerçekten Var mı?
03 Mart 2024
280 okunma
Hobbitler Gerçek Mi, Gerçekten Var mı?

Hobbit ilk olarak karşımıza Yüzüklerin Efendisi filmi ile çıkmıştır. Küçük ebatlarda ve değişik hatlara sahip olan bu tür adına da bazı iddialar atılmıştır. Hobbitler gerçek mi sorusuna dayalı olarak ortaya atılan iddialar da herhangi bir olumlu cevap söz konusu değildir. Nitekim dünya üzerinde bu tarz varlıklara rastlanmamıştır. Rastlanılmış olsaydı mutlaka bilim adamları tarafından bu durum incelenir ve duyurulurdu. Nitekim böyle bir durumun ortaya atılması tamamen hurafe olarak belirlenmiştir.

Hobbitler Gerçek Mi; Hobbit Teorisi

Yaklaşık olarak 8-9 yıl öncesinde Endonezya’nın Flores Adasında hobbit imajına sahip bir varlıkla karşılaşılmıştı. Bu varlık insan iskeletine benzeyen bir yapıda olduğu için akıllara direk olarak Hobbit gerçek mi sorusu gelmişti. Normal insan ebatlarına nazaran oldukça küçük olan bu varlığın Yüzüklerin Efendisi serisinde yer alan canavarlara çok benzemesinden dolayı Hobbit ismi verilen bu yaratık adına incelemeler yapılmıştır. Bilim adamları uzun işlemler sonucunda yaratığın ‘ Homo Floresiensis’ olduğunu açıklanmışlardır. Bu ismi almasında ki sebep ise henüz gelişimini tamamlayamamış bir vücuda sahip olmasından dolayıdır. Nitekim sadece 1 metre boyunda olan bu varlık hiç bir canlıya benzemiyordu. Bu benzersiz varlık üzerine bilim adamları oldukça detaylı bir inceleme yaptılar ve Hobbit gerçek mi tezini çürütmüş oldular. Nitekim film kurgulamalarında gerçeğe yakın imajların yer alması anında insanların aklına gerçek mi sorusu getirmektedir. Üstüne bu tarz varlıklar ile karşılaşılması hurafeleri arttırmaktadır. Nitekim belirttiğimiz gibi bilim adamlarınca kanıtlanmış olan hurafelerden öte bir durum söz konusu değildir. Bu tarz varlıkların dünya üzerinde yer aldığına dair herhangi bir bulguya da rastlanmamıştır. Benzeri varlıklar konusunda da fosil incelemeleri yapılarak ortaya çıkan sonuçlar ilgilenenlere duyurulmaktadır. Bu incelemeler sonucunda bu tarz varlıkların ortaya çıkmaması bu gerçekliğin olmadığını gözler önüne sermektedir.

İlginizi Çekebilir: https://sartlari.com/duanin-cabuk-kabul-olmasi-icin-okunacak-dua/