Duanın Çabuk Kabul Olması İçin Okunacak Dua - Şartları Neler

Duanın Çabuk Kabul Olması İçin Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

En çabuk kabul olan dua hangisidir, saniyede kabul olan dua, anında kabul olan mucize dua, yüzde yüz kabul olan dualar, istediğin şeyin olması için okunacak dua

Anasayfa > Genel > Duanın Çabuk Kabul Olması İçin Okunacak Dua
17 Şubat 2019
1.646 okunma
Duanın Çabuk Kabul Olması İçin Okunacak Dua

Dua kul ile Yaradan arasındaki iletişim aracıdır. Dua ederek, ruhsal talepleri ve istekleri, dünyevi dilekleri ve istekleri Allah’a iletebiliriz. Rabbimizin isteklerine göre dua etmek bizim isteğimizdir, bu daha doğru bir davranıştır. Tıpkı yağmur dualarını okuduğumuz gibi, susuz kaldığımızda ve çeşitli isteklerimiz olduğunda da dua okur ve her türlü arzunun gerçekleşmesi için bekleriz. Size önemli bir noktayı hatırlatmak da önemlidir. Arzunun gerçekleşmesi veya gerçekleşmemesi sonucunda, yalnızca Allah’ın (C. C.) bizler için en hayırlısını verebileceğini her zaman hatırlamak gerekir. Elbette duanın çabuk kabul olması için okunacak duasayesinde isteklerimizin kabul olma ihtimali daha da artabilir. Bunun için yapmamız gerekenler de vardır.

Dilek Duasının Kabul Olması İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir duayı kabul ettirmenin belli şartları vardır. Duanın kabul edileceğinden şüphe etmemeli ve koşullarının sağlandığından emin olunmalıdır. Gerekli şartları yerine getirmeden bir duanın kabul edilmesini beklememelisiniz. Peki neler yapılabilir?

  • Dualarım neden kabul edilmiyor gibi isyan edilmemelidir.
  • Arzu eksikliği, duanın kabul edilmediği anlamına gelmez. Onun için dua etmeye devam edilmelidir.
  • Bela gelmeden önce çok dua etmelidir.
  • Dualar övgü ve salavat ile başlamalıdır.
  • Dilsiz dua etmek gerekir. İsyana yer vermeden ve gönülde edilen dualar makul olandır.

Dilek Duası Nasıl Yapılır?

Birçok kezİstiğfar okunması gerekiyor.Arzu edenler, yemin ederlerse daha kolay duaları kabul edilecektir.

Namaz sırasında Hz. Muhammed’in (s.a.s) bir aracı olacağı kabul edilir. Rabbimiz peygamberimizin şefaati ile duaları daha kolay kabul eder. Namaz sonrası O’nun şefaatini isteyerek içimizden gelenleri dilememiz gerekir.

Bilim Ne Diyor?

Bilim insanları dua ile ilgili iki ayrı görüş belirtmektedir: Birincisi, duanın cevabının ve de kabul edilmesinin farklı şeyler olduğu söylenmektedir. Bundan açıkça anlaşılacağı üzere, Allah’ın dualara cevabı ayrı, kabulü ayrıdır. Allah her duayı cevaplamaktadır. Ancak bu her zaman istenen şeyi kabul edeceği anlamına gelmemektedir. Onun bilgeliği ile en hayırlısı her zaman bizimle olacaktır. Dua eden kişi, sesini dinleyen kişi olduğunu ve onun için şefkat duyacağını bilmelidir. Onun gücü her şey için yeterlidir. Duanın çabuk kabul olması için okunacak dua okurken bunları göz ardı etmemek ve aceleci davranmamak gerekir.

Ne isteğin varsa kesinlikle gerçekleşmesi için okunacak dua?
70 kere, “Yâ Allah, Yâ Rahman, Yâ Rahîm, Yâ Kavî, Yâ Kâdir”okuyup da dua eden, ne isterse istesin, Cenâb-ı Hak duasını kabul eder ve ne muradı varsa verir.
Çabuk kabul olan dualar nelerdir?
AYET: Hasbiyallahü la ilahe illa hu. Allah bana yeter. … AYET: Hasbünallahu veni’mel vekil. Allah bize yeter. … AYET: İyyake na’büdü ve iy’yake nestain. … AYET: Velhamdü lillahi rabbil alemin.
Hangi sureyi dilek için okumak gerek?
Her muradın halli için 1000 defa Nasr süresi okunur. Dileklerin kabulü için her gün 100 kere “Ya Kadir”, “Ya Müheyminü(135 kez)”esması okunur. Sabah namazından sonra 55 kere “Ya Mucib” okunmalıdır. Yapılan duaların kabul olması için 70 kere “Bedi’assemavati velardı” okunmalıdır.
Ne okursak duamız kabul olur?
‘Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullahel’azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh. ‘ Bu çok etkili olan dilek duasının Arapça okunuşu şeklidir.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/istedigin-bir-seyin-olmasi-icin-esmaul-husna/

https://sartlari.com/tozlu-ferace-modelleri/

https://sartlari.com/cok-istedigin-bir-seyin-olmasi-icin-ne-yapmali/

https://sartlari.com/persembe-gecesi-okunacak-dua/

https://sartlari.com/bir-seyin-olmasi-icin-okunacak-dua/