İç Sıkıntısı İçin Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika İç sıkıntısı için zikir, iç sıkıntısı için esmaül hüsna, iç daralmasına karşı dua, daraldığında bunaldığında okunacak dua, dert sıkıntı gideren mucizevi dua

Anasayfa > Genel > İç Sıkıntısı İçin Okunacak Dua
13 Şubat 2019
351 okunma
İç Sıkıntısı İçin Okunacak Dua
Okuma süresi: < 1 dakika

İç sıkıntısı için okunacak dua nasıldır? Allah inancı olanlar, kendilerini iyi hissetmedikleri, ruh durumlarının kötü olduğu, bunalım yaşadıkları dönemlerde Allah’a sığını onun huzurunda dua ibadeti gerçekleştirirler. Dua aracılığıyla insanlar karşılaştıkları zor durumların üstesinden gelir, yüreklerini ferahlatır ve de huzur bulurlar. Çeşitli sebeplerden dolayı özellikle bazı hassas dönemlerde kişilerde iç sıkıntısı gibi sorunlar sıkça yaşanır. Bu gibi sorunların yaşanması kişilerin hem günlük hayatına hem ruhsal durumunu olumsuz yönde etkiler. Öyle ki göğüs kafesine bastıran o büyük sıkıntı kimi zaman insanları bunalıma götürür. Bu gibi durumlara maruz kalan insanlar bazı dualar okuyup, çeşitli ibadetler gerçekleştirdiklerinde huzur bulur ve rahatlarlar.

Sıkıntı içerisindeyken okunması gereken dualar hangileridir?

İç sıkıntısı için okunacak dua hangisidir? İç sıkıntısı yaşamanız halinde okumanız gereken surelerden en önemlileri;

  • İnşirah suresi
  • Fatiha suresi
  • Ayet-el Kürsi

Olmakla birlikte sürekli bu duaların okunması halinde yaşamış olduğunuz iç sıkıntıların azalarak bittiğini göreceksiniz.

Sıkıntı için okunacak olan diğer dualar nelerdir?

Sıkıntı için okunacak diğer dualar şu şekildedir;

  • “La ilahe illallah kabşe külli şey’in, La ilahe illallah ba’de külli şey’in, La ilahe illallah yabka Rabbüna ve yefni küllü şey’in”
  • Sabah, akşam 7 kere “Hasbiyallahü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim”
  • “Ya uddeti ınde şiddeti, ve ya gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelleti la tenamü vekfiini birüknike ellezi la yüramü”

Bunun yanı sıra içiniz her sıkıldığında nerede olursanız olun “Hasbünallah ve ni’mel-vekil” deyiniz.

İç sıkıntısı için okunacak duaları nasıl okumak gerekir?

Uygun yer ve mekana sahip olmanız halinde her duadan önce abdest almanızı tavsiye ederiz. Eğer imkanınız varsa dualarınızdan önce ihtiyaç sahibi birisine bir sadaka vermeniz iyi olacaktır. Dualarınızdan önce 4 rekat namaz kılmanız dualarınızda daha etkili olacaktır. Dualarınızı okumaya başlamadan önce içinizden geldiği gibi niyet etmelisiniz.