İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Ne Yapılır? | İlişkiden sonra hamile kalmamak için ne? - Şartları Neler

İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Ne Yapılır? | İlişkiden sonra hamile kalmamak için ne?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

İlişkiden sonra hamile kalmamak için ilaç, ilişkiden sonra hamile kalmamak için bitkisel yöntemler, ilişkiden sonra hamile kalmak için ne yapılmalı

Anasayfa > Genel > İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Ne Yapılır? | İlişkiden sonra hamile kalmamak için ne?
01 Mart 2019
1.339 okunma
İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Ne Yapılır? | İlişkiden sonra hamile kalmamak için ne?

İlişki ertesinde hamileliği önlemek için neler yapılması gerektiği çok merak edilir. Çocuk doğurmaya henüz hazır olmayan kadınların, bu çerçevede birçok değişik yöntemi uygulayabildiğiniz görmekteyiz.

Hamilelik Nasıl Engellenir?

İlişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılır kapsamında birçok doğal yol vardır. Kuru incir bunların başında gelmektedir. Birçok kişiye göre bu meyve, tam anlamı ile bir doğum kontrol yöntemidir. İlişki sonrasında tüketilmesi tavsiye edilir. Günlük olarak 2 ya da 3 tane yemek yeterli olacaktır.

Maydanoz ile hamile kalmayı engellemek mümkündür. Şüpheli ilişki sonrasında birkaç dal maydanozu, 2 bardak dolusu su içine eklemek gerekiyor. Hemen sonrasında bunu kaynatmak şart. Su yarıya kadar indiği zaman süzgeçten geçirmeli ve tüketmelisiniz. Bu bitki içinde myristicin ve apiol adı verilen bileşenler vardır. Rahim üzerinde kasılma yapar. Böylelikle adet dönemi hızlanır. Hamile kalmak bu şekilde çok zor bir hale gelir.

Diğer Doğal Yöntemler Neler?

Tarçın, çok uzun bir süre boyunca alındığı zaman hamile kalmayı önleyebilmektedir. Genellikle ilişkiden hemen sonra tüketilmesi gerekmektedir. En önemli özelliği ise rahmi sıkılaştırmasıdır. Dünyada çok sık tercih edilir. Fakat bazı handikapları vardır. Çünkü düşüğe neden olduğu bilinmektedir. Bu yüzden mutlaka önce bir doktora danışmak şarttır.

Papaya bitkisi hamileliği önleme noktasında tercih edilen bir diğer üründür. İlişkiden sonra alınmalıdır. 3 ya da 4 gün süresince tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Günde minimum 2 kere yemek gerekmektedir. Eğer hamile kaldıysanız bu bitkiden mutlaka uzak durmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Doğal Olmayan Yöntemler Neler?

İlişki sonrasında hamileliği önlemek adına doğal olmayan bazı yöntemleri kullanmak da mümkündür. En popüler olanı ise doğum kontrol hapıdır. Bunların bir kısmı kombine adı ile bilinir. İçerisinde prefesteron yer almaktadır. Genel olarak küçüktür. Ne kadar süre boyunca tüketileceği içeriğinde açıklanmıştır. Buna ek olarak ertesi gün hapını da kullanabilirsiniz.

İlişkinden sonra hamile kalmamak için ne yapılır çerçevesinde deri altı implantleri gibi bir seçeneğin de olduğunu görmekteyiz. 5 sene boyunca koruma sağladığı için çok sık tercih edilmektedir.

Hamile Kalmamak İçin İlişkiden Ne Kadar Sonra Tuvalete Gidilmeli?
Gebe kalmak isteyen bir kadın ilişkiden hemen sonra ayağa kalkıp idrar yapmaya ya da yıkanmaya gitmemelidir. İdeal olan kalçalarının altına bir yastık koyarak 20-30 dakika kadar yatmasıdır. Erkek de meni kaçağını azaltmak için birkaç dakika kadar kendini geri çekmemelidir.
Cinsel İlişkiden Sonra Vajinanın Yıkanması Hamileliği Önler Mi?
Cinsel ilişki sonrasında gebelikten korunma amacıyla vajinanın yıkanması tamamen etkisiz bir uygulamadır. Ayrıca vajinanın yıkanması doğal korunmasını bozarak enfeksiyonların oluşma riskini artırdığından kesinlikle önerilmez.
Hamile Kalmamak İçin Hangi Bitki Kullanılır?
Adaçayı, meyan kökü, akdiken, Cezayir menekşesi, ökse otu, pelin otu ve rezene gibi bitkiler hamile kalmayı önler. Bunun nedeni ise rahimde kasılmalara yol açtığı, kanı sulandırıp kanamaya sebep olmasıdır.
Korunmasız İlişkide Hamile Kalmamak İçin Ne Yapmalı?
Ertesi gün hapı Rahim içi bakır spiral Doğum kontrol hapı Doğum kontrol iğneleri Tüp ligasyonu (tüpleri bağlatmak) Takvim yöntemi

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/basak-burcu-erkegi/

https://sartlari.com/en-son-yeni-icatlar-son-yeni-icatlar-neler/

https://sartlari.com/hamile-kalmak-icin-dua/

https://sartlari.com/surtunme-yoluyla-hamile-kalinir-mi/

https://sartlari.com/kac-haftalik-hamile-oldugumu-hesaplama/