İngiltere’de nereye gidilir

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika

İngiltere gezilecek yerler, ingiltere şehirleri, ingiltere hakkında, ingiltere gezisi, ingiltere tanıtım, ingilterede nereleri gezebilirim

Anasayfa > Genel > İngiltere’de nereye gidilir
20 Temmuz 2019
145 okunma
İngiltere’de nereye gidilir
Okuma süresi: 2 dakika

İngiltere kendi deyimiyle Birleşik Krallık ’tan oluşan bir ülkedir. Britanya adasında yer alan 100’den fazla adadan oluşan bu ülke düz coğrafyası, tarihi kalıntıları ve modern yapıyı bir araya getirmesi ile çok fazla turist çekmektedir.

İngiltere’ye gitmek için En uygun Zaman

İngiltere’nin iklimi okyanus iklimidir. En sıcak ayı temmuzdur. Yıl boyu yağış alan bizim iklimimiz aksine güneşli gün sayısı oldukça azdır. Mayıs, haziran, eylül ve ekim ayları da diğer uygun zamanlardan biridir. Çok fazla yağış aldığından yanınızda her zaman şemsiye taşımayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

İngiltere’de görmeden dönülmemesi gereken yerler

  1. Oxford

Üniversite şehri olan Oxford eski tarz kafeleri ve muazzam kütüphaneleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. İngiltere’nin en entelektüel bölgesidir.

  1. Stardford Kasabası- Avon

Küçük İngiliz kasabası nasıl görünür diye merak ediyorsanız Shakespeare’inin kasabasını mutlaka görmelisiniz.  Tarihi dokusu ve avon nehrinin güzelliği ile gerçek İngiliz ruhunu anlayabilirsiniz.

  1. Warwick Kalesi

Ortaçağ döneminden kalma bu kale ortaokul zamanlarından çok bildiğiniz dönemi size aktaracaktır.

  1. Bath Şehri

Farklı şehir yapısı ve ikonik mahalleleri ile görülmeye değer yerlerden biridir.

  1. Manchester

İngiltere’nin İngiltere olmasını sağlayan şehirdir. Sanayi devrimi bu şehirde başlamıştır. Müzeleri gezebilir, ilginç sokak gösterileri ile kendinizi çok farklı ufuklarda hissedebilirsiniz.

  1. Londra

En büyük ve en güzel şehirlerinden biri olan Londra gerçek bir İngiliz yaşantısını görmenizi sağlayacaktır. Oldukça farklı parklarında muhteşem fotoğraflar çekilebilirsiniz.

  1. Göller Bölgesi

Ülkenin kuzeybatısında kalan ulusal parklardan biridir. Muhteşem doğal güzelliği, vadileri ile çok fazla ilgi görmektedir. Dilerseniz kayık ile kuğular arasında turlayabilirsiniz.

İngiltere’den Ne Hediye Alınır?
En çok tercih edilen hediyelik eşya
İngiliz bayraklı olanlardır. Ayrıca büyük futbol takımlarının da formalarını hediye olarak getirebilirsiniz. Romantik bir hediye düşünüyorsanız İngiltere’nin simgelerinden biri olan LondonEye dönme dolabı da güzel hediyelerden biri olacaktır.

İngiliz Mutfağı Nasıldır?

Yurtdışında en çok zorlanılan konulardan biri mutfağının bizim kültürümüze uyuşmadığı ülkelerde yaşarız. İngiliz mutfağının genel farklılıkları bulunsa da haşlanmış sebzeler, tavuk ve dana eti içeren bolca yemeği bulunmaktadır. Özellikle patates her yemeğin yanında garnitür olarak bulunuyor.

İngitlere’nin Para Birimi

İngiliz para birimi sterlindir. Dolar ve Euro’da geçerlidir. Bir sterlin değişen döviz kurlarına göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 7 Lira’dır.