Komut Programa Gönderilirken Sorun Oluştu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Komut programa gönderilirken hata oluştu word, komut programa gönderilirken bir hata oluştu autocad, komut programa gönderilirken hata oluştu corel

Anasayfa > Genel > Komut Programa Gönderilirken Sorun Oluştu
13 Şubat 2019
446 okunma
Komut Programa Gönderilirken Sorun Oluştu
Okuma süresi: 2 dakika

Komut gönderilirken sorun oluştu hatası ile ilgili olarak yazıda detaylı bilgi bulabilirsiniz. Bu sorun Microsoft Excel programında meydana gelmektedir. Bu hata ekranda göründüğünde Excel içinde çalışan bazı işlemler nedeniyle Excel programının kapatılamaması problemi ortaya çıkmıştır. Bu nedenle komut programa gönderilirken sorun oluştu iletisini görürsünüz.

Komut Programa Gönderilirken Sorun Oluştu Hatası Neden Olur?

Microsoft Excel programında bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatayı düzeltmek için izleyebileceğiniz yöntemlerden bir tanesi şudur:

  • Dosya başlığından Seçenekler kısmına girin
  • Gelişmiş-Genel-Dinamik Veri Değişimi kullanan diğer uygulamaları yok say kutucuğundaki onay işaretini kaldırın
  • Tamam butonuna basın

Komut programa gönderilirken sorun oluştu hatası DDE yani dinamik veri değişimi kullanan diğer uygulamaları yok say kutucuğunda onay işareti olmasından kaynaklanabilmektedir.

Komut Programa Gönderilirken Sorun Oluştu Hatası Çözümü Nedir?

Microsoft Excel programındaki hata iletisi üstte belirtmiş olduğumuz DDE sorunundan oluşabilmektedir. Verilen yöntemle sorun çözülmediyse bir başka yolu deneyebilirsiniz:

Kullanıcı Deneyimi Sanallaştırma Güncelleştirmesi yani UE-V çalışıyorsa bir program yüklemeniz gerekebilir. Microsoft Kullanıcı Deneyimi Sanallaştırma 2.0 için düzeltme paketi 1 isimli programı yükleyin.

UE-V çalışıyorsa bunu deneyebilirsiniz. Ancak bunun çalıştığından emin değilseniz Denetim Masası bölümüne gelin.

Programlar ve Özellikler başlığı altındaki programları kontrol edebilirsiniz. UE-V’nin çalıştığının bir göstergesi “Company Setting Center” isminde bir girdidir.

Komut Programa Gönderilirken Sorun Oluştu Hatası Nasıl Giderilir?

Komut programa gönderilirken sorun oluştu hatası için birkaç yöntem daha kullanmak mümkündür ancak en öncelikle belirtilen yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu sorun aynı zamanda güncelleştirmeler ile ilgili de gerçekleşmiş olabilir.

Windows Update işlemini gerçekleştirerek sorunu çözmeniz mümkündür. Önerilen güncelleştirmeleri yaparak bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Sistemde yer alan dosya ilişkileri düzgün çalışmazsa bu durum da hata iletisine neden oluyor olabilir. Excel dosya ilişkilerinin varsayılan ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. İşletim sistemine göre ayarları farklı şekillerde sıfırlamalısınız.

Ayrıca bir diğer problem Office programların onarılması ile ilgilidir. Office programlarında meydana gelen sorunlar hata iletisi almanıza neden oluyor olabilir.

Excel ve COM eklenti programlarını kapatın. Sorun olan eklentiyi ikisini sırayla kapatarak ve programda deneme yaparak tespit edebilirsiniz. Sorun bunlardan kaynaklıysa son güncel sürümleri yükleyebilirsiniz.