Metin2 Log Hatası Çözümü

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Metin2 Log Hatası Çözümü
15 Şubat 2019
339 okunma
Metin2 Log Hatası Çözümü
Okuma süresi: 2 dakika

Metin2 Log hatası nasıl çözülür konusunu ele aldığımız makalede sizlere çözüm sunacağız. Öncelikle bu hatayı çözmek mümkün müdür değil midir soruları çok sık sorulmaktadır. Fakat bu hata koduyla ilgili çözüm durumu olumsuz değildir. Bu nedenle herkesin kolayca çözebileceği bu hata kodunu sizlere anlatacağız. Metin2 log hatası çözümü için hata kodu durumu herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Bu nedenle paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Bu makalede bu hatanın nasıl çözüleceğine ilişkin sırayla çözüm bilgisi vereceğiz.

Öncelikli olarak log hatasının neden olduğundan bahsedeceğiz.

Metin2 Log Hatası Neden Olur?

Metin2 Log hatası iki farklı seçenekten dolayı meydana gelmektedir. Bu durumun altında iki temel sebep yatmaktadır. Bu sebepler oyunu tam anlamıyla eksiksiz bir şekilde yüklemiş olmama durumudur. Bu durum kullandığınız bilgisayardan da kaynaklı olabilir. Oynadığınız oyunların pack dosyaları içerisinde oluşan hatalardan dolayı da olabilir. Bu nedenle Log hatasını düzeltmek gerekmektedir. Log hatasını düzeltme işlemleriniz aşağıda maddeler halinde sıraladığımız gibidir.

Metin2 Log Hatası Çözümü

Öncelikle hiçbir işlem yapmadan önce tüm oyun dosyalarını eksiksiz bir şekilde bilgisayarınıza yükleyip yüklemediğinize dikkat edin. Eksik bir kurulum varsa oyunun açılmaması ya da hata vermesi durumu nedeni olarak karşınıza çıkabilir.

  • İlk olarak Metin2.exe dosyası üzerinde farenin sağ tuşuna tıklayarak ‘Uyumluluk Sorununu Gider’ seçeneğine basın.
  • Eğer bu işlem ile sorunun ne olduğunu bulmuşsak penceremizin hemen altında bulunan ‘Programı Sına’ seçeneği üzerine tıklayın. Bu tıklama sonrasında oyun açılacaktır.
  • Açılan oyunu tekrar kapatın ve seçenekler üzerinde ‘İleri’ butonuna tıklayın.
  • Son aşamada yapmanız gereken işlem ise ‘Bu ayarı geçerli programa kaydet’ seçeneğine tıklayın ve hemen ardında tekrar kaydedin.

Çünkü tekrar bu ayarı yapmanız gerekebilir. Eğer ayarı kaydederseniz tekrar aynı işlem ile uğraşmak durumunda kalmazsınız.

Bu işlemleri sırasıyla ve doğru bir şekilde yaptığınız zaman metin2 log hatası çözümü yapmış olacaksınız.

Bu işlemler sonrasında eğer sorun oyun dosyalarının içeriğindeyse veya pack dosyalarında eksiklik varsa oyun dosyalarını tekrar yükleyin ve yukarıdaki işlemi tekrar yapın.  Böylece oyun kurulumunu gerçekleştirmiş ve hata kodunu çözüme kavuşturmuş olabilirsiniz.