Nüfus Müdürlüğü Cumartesi Açık Mı 2019?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Nüfus müdürlüğü hafta sonu açık mı 2019, nüfus müdürlüğü pazar günü açık mı 2019, nüfus müdürlüğü bugün açık mı, nüfus müdürlüğü hafta sonu çalışıyor mu 2019, nüfus müdürlüğü mesai saatleri 2019, nüfus müdürlüğü çalışma saatleri 2019

Anasayfa > Genel > Nüfus Müdürlüğü Cumartesi Açık Mı 2019?
15 Şubat 2019
313 okunma
Nüfus Müdürlüğü Cumartesi Açık Mı 2019?
Okuma süresi: 2 dakika

Nüfus Müdürlüğü Hafa sonu açık mı konusunu ele alarak Nüfus Müdürlüğü çalışma saatleri ve açık olduğu günlere ilişkin bilgiler vereceğiz. Bu makalenin sonunda nüfus müdürlüğü cumartesi açık mı 2019 konusunda bilgilenmiş olacaksınız.

Nüfus müdürlükleri ülkemizde en yoğun çalışan personellerin bulunduğu kamu kuruluşlarından olmaktadır.

İl ya da İlçe fark etmeksizin her gün Nüfus Müdürlüğü’nde binlerce TC vatandaşı müracaat ederek işlem yaptırmaktadır. Bu işlemler;

  • Adres Değişikliği,
  • Nüfus Cüzdanı Değişikliği,
  • Adres Yenilemesi,
  • İkamet Değiştirmesi,
  • Aile Cüzdanı Düzenlemek,
  • Pasaport yenileme ya da çıkartma işlemi gibi birçok sayısız belge il ve ilçe müdürlüklerinden yemin edilerek gerçekleştirilmektedir.

Bu işlemleri yaptırmak için Nüfus Müdürlüklerinin çalışma saatleri nedir ve nüfus müdürlüğü cumartesi açık mı 2019 konusuna değinelim.

Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri Kaçtır Hafta sonu Açık Mı?

Ülkemizin her yerinde hizmeti bulunan bu müdürlük bazı özel dönemler hariç tutulmak üzere hafta içi her gün (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) saat 08:30 ve 17:00 arasında mesai yapmaktadır.

Ayrıca Nüfus Müdürlükleri öğlen 12:30 ve 13:30 arasında öğle molası vermektedir.

Hafta sonu açık mı konusuna gelecek olursak, Cumartesi ve Pazar günleri diğer kamu kurumlarında olduğu gibi çalışmazlar. Yani Nüfus Müdürlüğünde yapılacak işlemlerinizi hafta içi mesai saatleri içerisinde gerçekleştirmek durumunda olduğunuzu unutmayın.

Fakat bazı özel durumlarda, seçim dönemlerinde ikametgâh adresi değiştirilmesi ya da KPSS, YDS, DGS, YKS ALES gibi sınavların yoğun dönemlerinde sınav başvurusu ya da kimlik başvurusu gibi işlemlerini yaptırmasından dolayı Nüfus Müdürlükleri oldukça yoğundur. Bu yoğunluğu önlemek amacıyla akşam saatleri de açık olup işlerine devam edebilirler.

Bu gibi özel durumlarda yoğunluk nedeniyle Nüfus Müdürlüğü dairesini takip etmek uygun olacaktır. Eğer fırsatını yakalarsanız hafta sonu ve bayram üstü gibi yoğun dönemlerde personellerin ekstra mesai yaptığını söyleyebiliriz. Bu nedenle işlemlerinizi aksatmadan devam edebileceğinizin mümkün olduğunu da söylemek mümkündür.

Nüfus Müdürlüğünde yapacağınız herhangi bir işlem için vezneden sıra almanız ve sıranız gelince işleminizi yaptırmanız gerekmektedir. Genel olarak tüm işlemleri TC Kimlik Numaranız ile yapabilirsiniz. Bu nedenle nüfus cüzdanınızı yanınızda taşımayı unutmayınız.