Nüfus Cüzdanı Seri No Öğrenme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Kimlik seri no, aile cüzdanı seri no sorgula, yeni kimlik cüzdan no, aile sıra no öğrenme, aile cüzdanı seri no nerede yazar

Anasayfa > Genel > Nüfus Cüzdanı Seri No Öğrenme
17 Şubat 2019
356 okunma
Nüfus Cüzdanı Seri No Öğrenme
Okuma süresi: < 1 dakika

Bildiğiniz gibi, yeni kimlik kartları cilt numarası ve aile sıra numarası gibi bilgileri içermiyor. Akıllara bu konu ile ilgili sorular gelmiyor değil. Cilt numaranızı ve aile sıra numaranızı öğrenmek için nüfus müdürlükleri ile iletişime geçmeniz gerekmeyecek. E-devlet kapıları sayesinde kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde nüfus cüzdanı seri no öğrenme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet şifresi ile giriş yaparsanız, cilt numarası ve aile numarası gibi bilgilere erişebilirsiniz.

Belgelerin Duyurulması Nasıl Olacak?

E-Devlet Kapısı aracılığıyla sunulan Yer ve Diğer Adres Belgesi hizmetlerinin içeriği ve kapsamı genişletildi ve yeni bir biçimde kullanılmak üzere açıldı.

Daha önce sadece kendiniz için belgeler alabiliyor iken, şimdi e-devlet kapınızdan kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için bir adres ve kişisel bilgi belgesi alabilmektesiniz.

E-Devlet Şifresi Nereden Alınır?

Şifre kişisel olarak, T.C. vatandaşları tarafından alınmaktadır. Nüfus cüzdanı (Nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, Nüfus cüzdanı, mavi kart, oturma izni, hâkim ve savcının kimlik kartı, çalışma izni olan süresi dolmuş (geçerli) kart, geçici koruma belgesi) ile PTT ofisinden veya yetkili şubelerinden temin edilebilir.

Yurtdışındaki elçiliklerde ve yurtdışındaki konsolosluklarda da e-devlet kodu alınabilir. Konuyla ilgili detaylı bilgi yurtdışı ofislerinden temin edilebilir.

Ancak, mobil imza, e-imza, internet bankacılığı ve T.C. Bir kimlik kartı kullanılıyorsa, bunlardan biriyle e-devlet kapısına girdikten sonra bir şifre oluşturulabilir.

E-Devlete Nasıl Giriş Yapılır?

E-devlete erişmek için önce bir e-devlet şifrenizin olması gerekir.

1) PTT şubesinden E-Devlet şifresini aldıktan sonra T.C. E-devlet sistemine bir kimlik numarası ve şifre ile girebilirsiniz.

2) Şifreyi aldıktan sonra, https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yapmalısınız.

3) Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki bulunan “Giriş” sekmesine tıklayın.

4) Size ait olan sayfaya tıkladıktan sonra T.C. PTT şubelerinizde aldığınız e-devlet şifresini kimlik numaranızla girerek giriş yapabilirsiniz.

Yeni kimlik kartları ailenin numarası ve sıra numarası gibi bilgileri içermez, bu nedenle vatandaşlar bu bilgileri nerede bulabileceklerini bilmek ister. Nüfus cüzdanı seri no öğrenmeişlemleri için bu adımları atmanız mümkündür.