Paranın Bereketi İçin Okunacak Dua - Şartları Neler

Paranın Bereketi İçin Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Para bereketi için okunacak dua, paranın bereketi için okunacak dua, paranın bereketi için okunacak dua fazileti, paranın bereketi için okunacak dua kısa, paranın bereketi için okunacak dua nedir detaylar içerikte.

Anasayfa > Genel > Paranın Bereketi İçin Okunacak Dua
09 Ocak 2021
1.038 okunma
Paranın Bereketi İçin Okunacak Dua

Paranın bereketi için okunacak dua Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellemin Hazreti Ali (r.a.) ‘ya öğrettiği bereket duasıdır. İslam dini her konuda olduğu gibi zenginliği ve maddi bolluğu helal olarak belirlemiştir. Müslümanların zengin olması İslamın şartlarından ikisini yerine getirebilmek için büyük önem taşır. Nitekim İslam dininde yer alan zekât vermek ve hacca gitmek gibi vazifeler için belirli miktarda para gerekir. Veren elin alan elden daha iyi olduğunu düşünecek olursak Allah’tan parayı bereketlendirmesi için dilekte bulunmak doğru bir hareket olur. Biz de sizin için bu içerikte para bereketi için okunacak dua konusunda detaylı bilgi verdik.

Paranın Bereketli Olması İçin Okunan Dua 

Paranın bereketi için dua etmek ve Allah’tan bereket talebinde bulunmak yapılabilecek en güzel şeylerden birisidir. İslam dini Müslümanların helal yoldan para kazanmasını emretmiştir. Bunun için belirlemiş olduğu haram noktalardan ve kazançlardan inananların uzak durmasını ister.

Müslümanlar olarak bizim de vazifemiz bu emir ve yasaklara uymak olur. Bu süre içerisinde Allah’tan paramızı artırılması için yardım istemek ve dua etmek gerekir. Yeni kazanç kapılarının açılması, kazancın bereketli olması ve helal yollardan gelmesi için Allah’a dua edilmesi gerekir. Peygamber efendimiz. Hz. Muhammed (s.a.v.) de her konuda olduğu gibi paranın bereketi konusunda da bizlere yol göstermiştir. Paranın bereketi için okunacak dua ile elde olan paranın çoğalması ve yeni kazanç kapılarının açılması için Allah’tan yardım istenir.

Paranın Bereketi İçin Okunacak Dualar

Paranın bereketli olması için dua etmek İslam dinini yaşayan Müslümanlar için izlenebilecek en güzel yöntemdir. Kazanılan paranın bereketli olması, yeni kazanç kapılarının açılması ve bunların helal yollardan gelmesi Müslümanların en çok istedikleri şeyler arasında yer alır. Hz. Muhammed (s.a.v.) de bereket duası ile bu soruna cevap vermiştir. Ümmetine edilebilecek bir dua gösterip paranın bereketli olması için Allah’tan yardım istemenin önemini vurgulamıştır.

Paranın Bereketi Duası

Paranın bereketi için okunacak dua Hz. Muhammed (s.a.v.) ’in Hz Ali (r.a.) ‘ye öğretmiş olduğu bereket duası olur aşağıdaki gibidir.

Bereket Duası Türkçe Okunuşu:

“Allâhümmekfinî bihelâlike an harâmik, ve ağninî bifazlike ammen sivâk.”

Bereket Duası Anlamı:

“Allah’ım! Bana helâl rızık nasip ederek beni haramlardan koru! Lûtfunla beni Sen’den başkasına muhtaç etme!” (Tirmizî, Deavât, 110/3563; Ahmed, I, 153)

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/eve-girerken-dua/

https://sartlari.com/islerin-acilmasi-icin-okunacak-dua/

https://sartlari.com/vadeli-hesaba-para-yatirma-vadeyi-bozar-mi/

https://sartlari.com/sahurda-okunacak-dua/

https://sartlari.com/hesaptan-hesaba-para-aktarma-nasil-yapilir/