Sağ Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Sağ göz seyirmesi ne anlama gelir islamda, sağ göz seyirmesi ne anlama gelir marifetname, asağ göz seyirmesi neye işarettir

Anasayfa > Genel > Sağ Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir?
25 Şubat 2019
386 okunma
Sağ Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir?
Okuma süresi: < 1 dakika

Sağ göz neden seyirir bu ne anlama gelir konusunda bilgi vereceğiz.

Halk arasında göz seyirmesi veya göz atması olarak bilinen bu durum göz kapağının seyirmesi olarak tıptaki adı blefarospazm olmaktadır. Blefaro kelimesi göz kapağı anlamına gelmektedir. Kontrol dışı kas kasılması anlamına gelen spazm kelimesi ile birleşiminden blefarospazm adı oluşmuştur.

Göz kapağı birkaç dakika süreyle saniyede istemsizce kasılmaktadır. Bazen gözdeki bu kasılma durumu şiddetli bir hale gelmektedir ve hatta dışarıdan bakıldığında bile gözle görülür hale gelir.

Sağ Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir ve Neden Olur?

Göz seyirmesinin birkaç nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler;

  • Gözün yorgun olması,
  • Uykusuz kalmak,
  • Vitamin ve Mineral eksikliği,
  • Stres,
  • Alerji,
  • İltihap gibi nedenler olarak sayabiliriz.

Göz seyirmesinin sebepleri olarak saymış olduğumuz tüm durumların gösterilebilir. Göz seyirmeleri kısa süren bir etkidir. Fakat uzun sürmesi ile ilgili muhtemel bir sorun olduğu durumu söylenmektedir. Bu nedenle doktora görünmekte fayda vardır.

Uzun süren ve sürekliliği sıklaşan göz seyirmeleri için mutlaka bir uzmana başvurmanız gerekmektedir. Devamlı göz seyirmesi sorunu yaşayan kişiler B12 vitamini, D vitamini, Potasyum ve Magnezyum seviyelerini kontrol ettirmelidir. Aynı zamanda göz iltihabı ya da alerjik bir durum olup olmadığı durumunu kontrol ettirmelidir. Bu tetkiklerden sonuç alınamazsa beyin ile ilgili tetkikler yapılmalıdır.

Sağ Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir?

Sağ ya da sol göz seyirmesi aslında aynı sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Bilimsel olarak vitamin eksikliği olarak söyleyebileceğimiz bu rahatsızlık batıl inanç ve hurafeler doğrultusunda başka anlamlar da taşımaktadır. Bu inançlar eski devirlere dayanan inançlardır. Maddeler halinde Sağ Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir inanışlarını sıralayalım.

  • Sağ gözde gözün dışının seyirmesi kötülemeye işarettir. Sol gözün seyirmesi ziynete yorulur.
  • Göz bebeğinin seyirmesi sağ gözde sıkıntı dol gözde ise sevinç haberi olarak yorumlanır.
  • Göz kuyruğunun seyirmesi sağ gözde sevinç sol gözde mal anlamına gelmektedir.
  • Göz altının seyirmesi sağ gözde iyiye sol gözde mevkiye işarettir.

Halk arasında ve bilimsel olarak göz seyirmesinin ne anlama geldiğinden bahsettik.