İsveç Masajı Nasıl Yapılır?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika

İsveç masajı fiyatları, masaj nasıl yapılır püf noktaları, bali masajı nasıl yapılır, thai masajı nasıl yapılır

Anasayfa > Genel > İsveç Masajı Nasıl Yapılır?
27 Nisan 2019
379 okunma
İsveç Masajı Nasıl Yapılır?
Okuma süresi: 2 dakika

İsveç masajı son dönemlerin en gözde spa tekniklerinden biridir.  Fiziksel ve zihinsel anlamda rahatlamak isteyen kişiler tarafından ülkemizde de son dönemde aranan ve merak uyandıran yöntemlerin başında geliyor.

İsveç Masajının Yararları Nelerdir?

Kan dolaşımını arttırmaktır ve fiziksel ve ruhani rahatlamayı sağlar. Ayrıca eklemlerde ki hareketlilikten ötürü eklem rahatsızlıklarına ve halk arasında tutulmuş eklem bölgelerine iyi gelmektedir. Pasif ve aktif hareketler ile bedenin daha esnek olmasına da yardımcı olmaktadır. Klasik İsveç masajında kişi masaj masasına uzanır ve üzerine bir havlu örtülür. Kişinin kendine yapmasına imkân yoktur ve profesyonel masaj yöntemlerinden biridir.

İsveç Masajı Ne Şekilde Yapılır?

İsveç masajının en önemli parçası aromalı özel yağlardır. Masöz kişinin ihtiyacına göre veya uygulama bölgesi neresi ise ona göre bir karışım sağlar ve minik dokunuşlar ile bölgeyi ovalamaya başlar. İsveç masajı yöntemleri de bulunur. Bu yöntemler:

  • Parmak dokunuşları
  • Darbeleme
  • Yoğurma
  • Sıvazlama
  • Germe

Olarak ayrılmaktadır.

İsveç Masajının Yöntemleri

Yoğurma: Bu yöntemde kasları uyarmaktır esas amaç ve tek veya çift el kullanılır.  İsminden de anlaşılacağı gibi bölge yoğrulur burada deri altı dokularda uyarılacağından etkili ve çok tercih edilen bir yöntemdir. Yoğurma tekniğinin püf noktası kas yapılarına hakim olmaktan geçer ve uygulama alanında ki kaslar yoğrulur.

Sıvazlama: Temel masaj tekniğidir ve her masajda kullanılır. Avuç içi kullanılır ve bölge genel olarak avuç içi ile uyarılır. İsveç masajında genelde bacaklara uygulanır.

Bas- Çek yöntemi:  Oval hareketler ile belirli bölgeler başparmağı ve basılır ve çekilir. Bu harekette noktasal basınç uygulanır ve özellikle ağrıyan noktalara uygulanır.

Darbeleme:  Eller hafif yumru yapılır ve hafif güç ile bölgeye vurulur. Burada temel nokta ellerin tam bir yumruk yapılmaması ve arada mutlaka boşluk kalmasıdır. Arada havanın kalması bölgeyi hava yolu ile rahatlama sağlayacaktır. Bu yöntem kan dolaşımını hızlandırmak ve bölgeyi masaja hazırlamak içinde kullanılmaktadır.

Titreşim: Bu yöntem profesyonel aletler ile veya parmaklar ile yapılır. Üç parmağınızı kullanarak uygulama yöntemine titreşim gönderebilirsiniz. Bu yöntem dokuların canlanmasına sağlamaktadır.