Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Sıkıntıda okunacak dua ayet,sıkıntı anında okunacak dua ve sureler,iç sıkıntıda okunacak dua, en etkili sıkıntıdan kurtulma duası

Anasayfa > Genel > Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua
13 Şubat 2019
304 okunma
Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua
Okuma süresi: < 1 dakika

Kulun dua etmesi için illa başımızda bir sıkıntı olmasına gerek yoktur. Allah, kulu için neyin iyi olduğuna karar verir ve dualarının karşılığında da olması gereken her hediyeyi kullarına sunar. Bela gelmemesi için ve sıkıntılarımızdan kolayca kurtulabilmek için Kuran’da Hz. Peygamber (s.a.v) ve Allah’ın pek çok arkadaşı, belaya karşı duaları önermiştir. Bu anlamda sıkıntıdan kurtulmak için okunacak dua türevleri okunmalı ve tam bir özveriyle Allah’a (c. C) teslim olmalıyız. Şüphesiz Allah, dua eden kullarını geri çevirmeyecektir.

Can Sıkıntısından Kurtulmak İçin Ne Yapılması Gerekiyor?

Beladan kaçınmak için sebeplere bağlı kalmalısınız. Peygamberimiz kendisi de her zaman Allah’a dua ederek yaşadığını söylemiştir. Bizlere de bu şekilde dua yollu olarak devam etmemizi emretmiştir. Duanın sırlı dünyası, Kur’an’da ilan edilmiştir ve her zorluğun basitliğinin de peşinden geleceğini bildirmektedir. Ayrıca can sıkıntısından kurtulmak için bir tedavi vardır. Asla boş vakit harcamamalı ve yararlı bir iş bulabilmeliyiz. Sabır, kurtuluşun anahtarıdır cümlesini takip etmeli, çalışmalı ve çıkış için beklememiz gerekir.

Psikologlar, bir felaketin asıl sorununun intikam olduğunu söylüyorlar. Kendinle yapmayı sevdiğin bir şey bulursanız rahatlayabilirsiniz. Bazı duaları manevi açıdan okumak da yararlıdır.

Cuma Günü Hangi Dualar Okunacak?

Dualar Cuma günleri öğlen namazına kadar okunması tavsiye edilir ve bu şekilde daha çok kabul olma ihtimali artacak demektir. İmam el-Gazali’ye göre, cuma günü kendisine bin kez Allah diyenler, azizler sınıfındadır. Yine cuma günü, namazdan önce yüz kez: “Allahım, ben Hu’yum” diyen kişinin üzerindeki sıkıntılarının zamanla azalacağı belirtilmektedir. Beladan kaçınmak için sebeplere bağlı kalmamalısınız.

Stresten Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Bütün sıkıntılara dayanarak, yaşamını sürdürenler; İslam’dan uzak hayat yaşayanlardır. Aklımızda içsel bir sorun varsa doğru yöntemler ile yine doğruya ve Hakk’a yönelmemiz gerekir. Doğru inananların hiçbir zaman iç sorun yaşamadıklarını kolayca söyleyebiliriz. Çünkü Allah’a olan inançları çok güçlü ve bu seviyedeki güvenleri çok derindir. Siz de her Cuma günü içinizden geldiği gibi sorunlarınıza derman istemek için Allah’a sıkıntıdan kurtulmak için okunacak dua etmelisiniz.