Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua | Ne derdin varsa ne sıkıntın varsa okunacak dua? - Şartları Neler

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua | Ne derdin varsa ne sıkıntın varsa okunacak dua?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sıkıntıda okunacak dua ayet,sıkıntı anında okunacak dua ve sureler,iç sıkıntıda okunacak dua, hangi dua sıkıntıları giderir, hangi dua sakinleştirir, hangi dualar neye iyi gelir, psikolojik hastalık için hangi dua okunur, psikolojisi bozuk insana hangi dua okunur, hangi durumlarda dua ederiz, ruhsal bunalım için hangi dua okunur, için sıkılınca hangi dua okunur, en etkili sıkıntıdan kurtulma duası….

Anasayfa > Genel > Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua | Ne derdin varsa ne sıkıntın varsa okunacak dua?
13 Şubat 2019
1.382 okunma
Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua |  Ne derdin varsa ne sıkıntın varsa okunacak dua?

Kulun dua etmesi için illa başımızda bir sıkıntı olmasına gerek yoktur. Allah, kulu için neyin iyi olduğuna karar verir ve dualarının karşılığında da olması gereken her hediyeyi kullarına sunar. Bela gelmemesi için ve sıkıntılarımızdan kolayca kurtulabilmek için Kuran’da Hz. Peygamber (s.a.v) ve Allah’ın pek çok arkadaşı, belaya karşı duaları önermiştir. Bu anlamda sıkıntıdan kurtulmak için okunacak dua türevleri okunmalı ve tam bir özveriyle Allah’a (c. C) teslim olmalıyız. Şüphesiz Allah, dua eden kullarını geri çevirmeyecektir.

Can Sıkıntısından Kurtulmak İçin Ne Yapılması Gerekiyor?

Beladan kaçınmak için sebeplere bağlı kalmalısınız. Peygamberimiz kendisi de her zaman Allah’a dua ederek yaşadığını söylemiştir. Bizlere de bu şekilde dua yollu olarak devam etmemizi emretmiştir. Duanın sırlı dünyası, Kur’an’da ilan edilmiştir ve her zorluğun basitliğinin de peşinden geleceğini bildirmektedir. Ayrıca can sıkıntısından kurtulmak için bir tedavi vardır. Asla boş vakit harcamamalı ve yararlı bir iş bulabilmeliyiz. Sabır, kurtuluşun anahtarıdır cümlesini takip etmeli, çalışmalı ve çıkış için beklememiz gerekir.

Psikologlar, bir felaketin asıl sorununun intikam olduğunu söylüyorlar. Kendinle yapmayı sevdiğin bir şey bulursanız rahatlayabilirsiniz. Bazı duaları manevi açıdan okumak da yararlıdır.

Cuma Günü Hangi Dualar Okunacak?

Dualar Cuma günleri öğlen namazına kadar okunması tavsiye edilir ve bu şekilde daha çok kabul olma ihtimali artacak demektir. İmam el-Gazali’ye göre, cuma günü kendisine bin kez Allah diyenler, azizler sınıfındadır. Yine cuma günü, namazdan önce yüz kez: “Allahım, ben Hu’yum” diyen kişinin üzerindeki sıkıntılarının zamanla azalacağı belirtilmektedir. Beladan kaçınmak için sebeplere bağlı kalmamalısınız.

Stresten Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Bütün sıkıntılara dayanarak, yaşamını sürdürenler; İslam’dan uzak hayat yaşayanlardır. Aklımızda içsel bir sorun varsa doğru yöntemler ile yine doğruya ve Hakk’a yönelmemiz gerekir. Doğru inananların hiçbir zaman iç sorun yaşamadıklarını kolayca söyleyebiliriz. Çünkü Allah’a olan inançları çok güçlü ve bu seviyedeki güvenleri çok derindir. Siz de her Cuma günü içinizden geldiği gibi sorunlarınıza derman istemek için Allah’a sıkıntıdan kurtulmak için okunacak dua etmelisiniz.

Sıkıntılardan kurtulmak için hangi sure okunmalı?
Sıkıntıdan kurtulma için de uygun olduğu belirtilen bu dua ise şu şekildedir. ”La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim.”
Peygamber Efendimiz zor zamanlarda ne yapardı?
Bir kimse, sıkıntılı zamanında on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm’i okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir.” *Hz. İbn-i Abbas (r.a.) anlatıyor: Hz. Peygamber (s.a.v.)
Borçtan kurtulanlar hangi duaları okudu?
BORÇ DUASI. Borçtan kurtulma duası şöyle; BORÇTAN KURTULMA DUASI. Okunuşu: (Allahümme Malikel’mülki tu’til’mülke men teşaü ve tenziul’mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü bi’yedikel’hayr, inneke ala külli şey’in kadir.)
Ne istersen iste kabul olan dua?
“Bismillahirrahmanirrahim.Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil aziym.Allahümme inni es’elüke ya Kadimü.Ya Daimü,Ya Ferdü. Ya Vitru.Ya Ehadü.Ya Samedü.Ya Hayyü. Ya Kayyumü. Ya zel celali vel ikram.Fe in tevellev fekul hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/yasinden-sonra-okunacak-dua/

https://sartlari.com/istemedigin-birinden-kurtulmak-icin-dua/

https://sartlari.com/islamin-sartlari-nelerdir/

https://sartlari.com/category/resimli-sozler/resimli-cuma-mesajlari/

https://sartlari.com/en-guzel-resimli-cuma-gunu-mesajlari/