Sınav Öncesi Okunacak Dua - Şartları Neler

Sınav Öncesi Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sinav oncesi gece okunacak dua, sınav oncesi okunacak dua, sınav öncesi gece okunacak dua, sınav öncesi okunacak dua, sınava girecek çocuğa hangi dua okunur, sınava girerken hangi dua okunur, sınava girmeden önce hangi dua okunur, sınavda hangi dua okunur, sınav öncesi okunacak dua fazileti hakkında merak edilenler içerikte.

Anasayfa > Genel > Sınav Öncesi Okunacak Dua
03 Ocak 2021
651 okunma
Sınav Öncesi Okunacak Dua

Sınav öncesi okunacak dua. Sınav öncesi okunacak hangi dua hayırlıdır? Hangi duaların okunması sınav öncesi yardımcı olur?

Özellikle de okul çağındaki gençlerin en çok ihtiyaç duyduğu şey başarı dualarıdır. Her gün birçok bilgi edinen, sürekli sınavlar ile bilgisi sınanan gençler üzerindeki ağırlığı, stresi ve kaygıyı hafifletmek ve başarılarını arttırmka için bu dualar oldukça hayırlıdır. Peki, sınava girmeden hangi duaları okumak gerekir? 

Sınav Öncesi Okunacak Dua Nelerdir?

Hangi duaları okumak başarıyı arttırır? İnsanoğlu her gün birçok sıkıntının üstesinden gelmeye çalışıyor. Okullarda sınav stresi ile boğuşan öğrenciler de bunların başında geliyor. Çocuklar bilgi edinmek ve bu bilginin anlamlı sonuçlarını çıkarabilmek için her gün gayret göstermekte. Girdikleri sınavlar ile de bir sürü kişi arasından sıyrılmaya, başarılarını belgelemeye çalışmaktalar. Bu sebeple başarı çocuklar için çok önemli olan ve hayatlarının gidişatını belirleme gücü olan bir kavram. Bu başarı da çoğu genç için sınavlardan geçmekte. Peki, sınav öncesi okunan dua nedir?

Sınav Öncesi Okunacak Dualar Hakkında

Allah’ın adıyla güzellikler istemek, başarı istemek çok önemlidir. Onun adı ile istenen güzellikler elbet sizleri bulacaktır. Çalışmak başarının en önemli anahtarıdır. Ancak, çok çalışmanın yanı sıra istemek ve dua etmek de son derece önemli. Müslüman kişi, başarının yalnızca kendisini ilgilendirmediğini bilir. Müslüman, diğer din kardeşleri için de başarıya ulaşmalıdır. Dua etmek günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçasıdır bu sebeple her konuda duaya sarılmak ilk refleksimiz olmalıdır. Ancak belirli konularda nasıl dua etmemiz gerektiğini bilemeyebiliriz. Dilimizin döndüğünden daha fazlasını söylemek istediğimizde de her şeyde olduğu gibi rehberimiz Kur’an olmalıdır. Kur’an’da her ayette her surede bizlere yol gösteren nitelikler bulunmaktadır.

Sınav Öncesi Okunacak Dua Hangileri?

Başarı için de belli ayetler sureler bulunur. Sınav öncesi okunan dua nelerdir? Kur’an tüm Müslümanlara karanlığı aydınlatacak, engelleri aştıracak olan kuvvettir. Sınava girecekken, hasta iken, dara düşmüş iken; her halde ve her durumda sizin rehberiniz Kur’an olacak, Kur’an okuyarak sorularınıza cevap bulacaksınız. Müslüman’ın derdi ne olursa olsun dermanı Allah’tır. Sınav öncesi de her şeyde olması gerektiği gibi ona sığınmak gerekir.

Sınav Öncesi Okunacak Dua, Başarı Duası

“Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el-hıkni bi’s salihin.Rabbişrahli sadri ve yessir li emri vahlü’l-ukdeten min lisani yefkahu kavli. Ya Hafız, Ya Rakib, Ya Nasır, Ya Allah. Rabbi yessir ve la tüassir, Rabbi temmim bi’l hayr.”

Çocuğun başarılı olması için hangi dua okunur?
Başarı Duası Okunuşu: “Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el-hıkni bi’s salihin.Rabbişrahli sadri ve yessir li emri vahlü’l-ukdeten min lisani yefkahu kavli. Ya Hafız, Ya Rakib, Ya Nasır, Ya Allah. Rabbi yessir ve la tüassir, Rabbi temmim bi’l hayr.”
Sınavda başarılı olmak için hangi sure okunmalı?
Sınavda başarı için okunması gereken bir diğer dua ise ”Kalem suresidir.” – Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm, ayeti sınavda başarı için 7 kez okunabilir. – Sınavda unutkanlık olmaması için 19 defa Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün
Sınava girecekler için Fetih Suresi nasıl okunur?
İnna fetahna leke fetham mübına. Li yağfira lekellahü ma tekaddeme min zembike ve ma teahhara ve yütimme nı’metehu aleyke ve yehdiyeke sıratam müstekıyma. Ve yensurakellahü nasran azıza.
Zihin açıklığı için hangi esma okunur?
Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” (On dokuz defa okunacak).

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/basari-mesajlari/

https://sartlari.com/gece-uyumadan-once-okunacak-dua/

https://sartlari.com/basari-sozleri/

https://sartlari.com/basari-icin-okunacak-dua/

https://sartlari.com/sinava-giren-ogrencinin-arkasindan-okunacak-dua/