Sınava Giren Öğrencinin Arkasından Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Sınava giren öğrencinin arkasından okunacak dua sorularla islamiyet, sınava giren öğrenciye okunacak dua, sınava girecek çocuğa okunacak dualar

Anasayfa > Genel > Sınava Giren Öğrencinin Arkasından Okunacak Dua
17 Şubat 2019
331 okunma
Sınava Giren Öğrencinin Arkasından Okunacak Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Dua teslimdir, dua bir zorunluluktur. Ancak, bir başarı elde etmeye çalışmak, sadece öğrenmeye çalışmakla değil, dua etmek de gereklidir.

Çoğumuz annelerimizin ve anneannelerin sınav sırasında bize okudukları duaların bizim için çok basit olduğunu düşünüyoruz. Her zaman öğrenciler çeşitli sınavlara girmektedir ve yetişkinlerden sınav öncesi sınava giren öğrencinin arkasından okunacak duaokumalarını istemektedir.

Dua Stresi De Uzaklaştırır Mı?

Birkaç aydır sınava hazırlanan adaylar için stres ve gerilim hat safhadadır. “Sınav gününde ne yapacağım?”, “Ya unutursam?”, “Başaramazsam”, gibi doğal korkuların önündeki en büyük engeli kaldırmak, Allah’a güvenerek dua etmekte gizlidir.

Müslümanların kötülükten sığınacakları bir liman olan dua, yaşamın tüm yönlerine inanan insanlar için bir rehberdir. Allah’a yaptığımız işlere ulaşırken yardım taleplerimizi ulaştırmanın en doğru yolu olan dualar, yaşamımızın her noktasında yaptığımız gibi eğitim hayatımızdaki sınavlarda da önemli bir rol oynamaktadır.

Allah Hiçbir Cümleyi Boşa Çıkarmaz Mı?

Sınav sırasında okunması gereken dualar, en popüler konular arasındadır. Sınavlara girecek adaylar sınavları başarıyla geçmek için sınav sırasında okunması gereken duaları inceleyerek sınavlara hazırlık yapmak isterler. İnsanların çalışmalarına başladıkları andan itibaren birçok sınava girmelerine rağmen, bu sınavlardan başarılı sonuçlarla öğrenme sürecini başarıyla tamamlamak isterler. Bununla birlikte, zaman zaman sınavlardan önce kötü düşüncelerimiz olabilir, moral bozulabilir veya sınavlara odaklanamayabiliriz, stres gibi problemlerimiz olabilir. Böyle zamanlarda, Allah’a dua etmeliyiz. Ellerimizi açmalı ve sınavda kolaylıkla dilemek için dua etmeliyiz. Bunu yapmak için, sınavı geçerken okunacak olan duaları, bizi sınavlara hazırlama açısından bilmek önemlidir. Bazen ders çalışmak, yalnızca günün heyecanı ve psikolojisi nedeniyle boşa harcanabilir. Bunu önlemek için sınava girerken okunacak olan dualar sizi rahatlatır.

Sınavdan Önce Hangi Dualar Okunur?

Sabah sınava girmeden önce en az 70 defa salavat getirmek sınava giren öğrencinin arkasından okunacak duakapısında en önemli kilit olacaktır. Bu şekilde hem Allah’ın isimleri dilimizde olacak hem de peygamber efendimizden vesile olmasını sağlayarak duaların kabul olmasının gücünü arttırmış oluruz. Her şeyden önce salavat getirmek stres ve sıkıntıyı da üzerimizden sınav öncesi alacaktır.