Steam Ödeme İşleminiz Tamamlanmadı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Steam ödeme sorunu, steam bekleyen satın alım, steam ödeme işlemi nasıl yapılır, steam alışveriş

Anasayfa > Genel > Steam Ödeme İşleminiz Tamamlanmadı
12 Şubat 2019
379 okunma
Steam Ödeme İşleminiz Tamamlanmadı
Okuma süresi: 2 dakika

Steam web sitesinden alışveriş yapmaya çalışıyorsanız, Steam uygulaması üzerinden alışveriş yapma seçeneklerini deneyin.

Kullanabileceğiniz tüm IP proxy’leri ve VPN programlarını devre dışı bırakın veya tamamen kaldırın, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar satın almaya çalışın. Bilinmeyen vekiller aracılığıyla yapılan tüm girişimler Steam tarafından Steam ödeme işleminiz tamamlanmadı hatası ile reddedilir.

Satın alma işlemini tamamlayamıyorsanız, Steam hesabınızın adı ve gördüğünüz tam hata mesajı hakkında ayrıntılı bilgi için Steam desteğine başvurun.

Steam, Satın Alma İşlemimin Başarılı Olmadığını Bildirdi. Neden?

Aldığınız hata mesajı “geçici bakiye ipoteği” kelimesini içeriyorsa, bankanız AVS (adres onayı) veya CVV2 (kartınızın arkasındaki üç basamaklı bir sayı) gerçekleştiremeyebilir.

Bu gibi durumlarda, bilgiler yanlış olsa bile, birçok bankanın alım miktarını belirleyerek çekim yapmasına izin verilmektedir. Steam, adresi veya CVV’yi kabul etmeyen bir bankayı her zaman reddeder. Steam, bankanızın ipotek kredisini kabul etmeyecektir. Bankanız, kendi kurallarına uygun olarak, depozitoyu bu tutardan sonra kaldıracaktır. Bu işlem genellikle 10 iş günü sürer.

Ön Ödemeli Hediye Kuponum Steam’de Çalışmıyor. Neden?

Pek çok hediye sertifikası, çevrimiçi alışverişlerde kullanmadan önce ihraççının web sitesinde kayıtlı olmanızı gerektirir. Bu işlemle ilgili bilgiler web sitesinde, genellikle kartın arkasında bulunabilir.

Bir satın alma işleminden önce kartınızı kaydetmediyseniz, kart veren kişi ipoteği büyük olasılıkla satın alma işlemi tamamlanana kadar karta koyacaktır. Bu ipotek, ihraççı kurallarına uygun olarak 10 iş gününe kadar uzatılabilecek olan işlem sonucunda kaldırılacaktır.

Beklenmeyen bir hata oluştu ve ödemeniz tamamlanmadı ise lütfen Steam Destek Hattı ile iletişime geçin.

Yapmaya çalıştığınız işlem sırasında sistemimiz bir sorunla karşılaştığında bu hata mesajını alabilirsiniz.

Doğru ödeme bilgilerini girerek birkaç kez deneyin. Birkaç kez sonra istenmeyen posta algılamasını önlemek için başarısız satın alımlardan kaçının.

Bu hatayla karşılaşmaya devam ederseniz, başarısız bir satın alma işlemi seçmek için yardım sitesini kullanın ve daha fazla yardım için Steam desteğine başvurun.

Kredi Kartı Bilgilerim Neden Reddedildi?

Kart arızasının birkaç nedeni vardır.

Bankanız belirli bir süre içinde tamamlayabileceğiniz işlem sayısını veya çevrimiçi olarak harcayabileceğiniz tutarı sınırlayabilir.

Yanlış bir CVV2 kodu girmiş olabilirsiniz.

Kredi kartı bilgilerinizi yanlış girmiş olabilirsiniz.

Şüpheli alımlar nedeniyle hesabınız sınırlı olabilir.

Kredi kartınızın kullanım süresi dolmuş olabilir.

Sahte alımlar nedeniyle bankanız kartınızı geçersiz kılabilir.

Kullandığınız kredi kartı bilgilerini iki kez kontrol edin ve Steam ödeme işleminiz tamamlanmadı sorunu devam ederse bankanıza başvurun.