TC Kimlik No İle Tahlil Sonucu Öğrenme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Tc kimlik no ile hastane tahlil sonuçları öğrenme,internetten tahlil sonucu öğrenme,ssk tahlil sonuçları öğrenme, sağlık ocağı tahlil sonuçları öğrenme

Anasayfa > Genel > TC Kimlik No İle Tahlil Sonucu Öğrenme
16 Şubat 2019
415 okunma
TC Kimlik No İle Tahlil Sonucu Öğrenme
Okuma süresi: < 1 dakika

Tc kimlik numarası kullanılmaya başladığından beri birçok işlem için gerekli hale gelmiştir. Tc kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme işlemi de büyük kolaylık sağlayan bir hizmet olarak sunuluştur. Çeşitli rahatsızlıklar için sağlık ocakları ya da hastaneler ziyaret edildiğinde kan tahlili, idrar tahlili başta olmak üzere bir çok tetkikten geçilir. Bu sonuçlar gerek yapılan araştırmaların asgari süresi gerek yapılan tahlil işlemlerinin sayı yoğunluğu sebebiyle doktor kontrolünden hemen sonra öğrenilmez. Tahlil sonuçlarını almak için başka bir saat ya da tarihte, muayene olunan kuruma tekrar gitmek gerekir. Sonuçlar aynı gün içerisinde çıksa bile, hastanede beklemek ya da sonuçları almak için geri dönmek gerekir. Bu da hastalarının bütün günü hastanede harcamaları anlamına gelir. İnternet üzerinden yapılan sorgulama ile hastalar ve hasta yakınları tekrar bu kurumlara gitmeden, kolay bir şekilde tahlil sonuçlarına ulaşabilmektedir.

Hangi iller İçin Tahlil Sonuçlarına İnternetten Ulaşılır

İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü’nün başlattığı online tahlil öğrenme sitemini başka devlet hastaneleri ve özel sağlık kuruluşları da kullanmaya başlamıştır. İlk olarak İstanbul’da uygulamaya konan sistem İzmir, Ankara, Adana ve Bursa gibi büyük şehirlerde yaygınlaşmıştır. Şu anda ise 81 ilde merkezde bulunan devlet hastaneleri ve araştırma hastaneleri bu sorgulama ekranına geçerken ilçelerde bulunan sağlık kurumlarında da yavaş yavaş yaygınlaşmaktadır.

Tahlil Sonuçlarını Nasıl Öğrenilir

Tahlil sonuçlarını öğrenmek için tablet, bilgisayar ya da akıllı telefonlar üzerinden izlenecek yollar şu şekildedir;

  1. Muayene olunan sağlık kuruluşunun web sayfasına gidilir
  2. Tahlil sonucu öğrenme sekmesine tıklanır
  3. Doktor tarafından verilen barkod numarası ya da protokol numarasına ek istenen diğer bilgiler girilir
  4. Arama butonuna tıklanır

Tahlil Sonuçlarına Ne Zaman Bakılır?

TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme işlemi için sorgulama yapacağınız sağlık kuruluşunun veri ekleme süresi ve hızı değişkenlik gösterir. Yeni başlatılan bir sitem olması dolası ile, veri tabanına yüklenen tahlil sonuçları belirli periyotlarla yenilenir. Verilerin arşivlenmesi zaman alabilir. Bu sorgulama ekranlarından geçmiş tarihli tahlil sonuçlarınızı da görebilirsiniz.