SSK Tahlil Sonuçları Öğrenme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Ssk laboratuvar sonuçları, devlet hastanesi tahlil sonuçları, tahlil sonuçları öğrenme

Anasayfa > Genel > SSK Tahlil Sonuçları Öğrenme
17 Şubat 2019
272 okunma
SSK Tahlil Sonuçları Öğrenme
Okuma süresi: 2 dakika

SGK laboratuvar sonuçları uygulaması, Sosyal Güvenlik Enstitüsü tarafından sağlanan bir uygulamasıdır. SGK laboratuvar sonuçları uygulamasını kullanarak hastanelerde veya diğer tıbbi tesislerde yaptırdığınız testler ve laboratuvar sonuçları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sağlık sigortası sistemi Sosyal Güvenlik Enstitüsünün bir parçası olduğundan ve bu hizmetler SGK tarafından verildiğinden, SSK tahlil sonuçları öğrenmeişlemi için çevrimiçi olarak soru sorabilirsiniz. Böylece hastanelerde yapılan testlerin sonuçlarını çok daha rahat bir şekilde elde edebilirsiniz. Laboratuvar sonuçlarının kullanılabilirliği doktorların hem kullanıcıları hem de sonuçları doğrulamasını kolaylaştırmıştır. Sosyal Güvenlik Enstitüsü web sitesindeki ilgili bağlantıyı kullanarak laboratuvar sonuçlarını alabilirsiniz.

SGK Hizmeti Mi?

Ülkemizdeki sosyal güvenlik hizmetleri ile birlikte sosyal güvenlik kurumu aynı zamanda sağlık sigortası hizmeti veren kurumdur. Bu nedenle birçok sağlık sigortası, hastane ve eczane işlemleri SGK aracılığıyla yapılmaktadır. Laboratuvar sonuçlarının sunulması, Sosyal Güvenlik Enstitüsü tarafından kullanıcılarına sunulan tıbbi hizmetlerden sadece bir tanesidir. Ek olarak, internetin yaygın kullanımı ile neredeyse bütün devlet kurumları çevrimiçi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Böylelikle kurumların şubelerinin yoğunluğu azalmış ve birçok süreç sadece birkaç dakika içinde mümkün olmuştur.

Sosyal Güvenlik Enstitüsü şu anda neredeyse tüm işlemlerini İnternet üzerinden gerçekleştiriyor. Bu nedenle, SGK laboratuvar testlerinin sonuçları internet üzerinden işlenebilir ve hastanelerde bekletilmez.

SGK Laboratuvarının Sonuçları Nasıl Bilinir?

SGK laboratuvarlarının sonuçları, Sosyal Güvenlik Enstitüsünün web sitesinde yayınlanmaktadır. Bunu, web sitesine giderek ve laboratuvar çalışmalarının sonucunu bekleyen kişi hakkında gerekli giriş panelinde bilgi girerek yapabilirsiniz. Öncelikle uygulamanın web sayfasına gitmeniz gerekir.

Bu sayfa görüntülendiğinde, TC Kimlik numarası, babanızın adı, doğum yılı bilgilerini girdikten sonra sorgu düğmesini tıklatarak, kişi laboratuvarının sonuçları yayınlayacaktır. Bu şekilde analiz sonuçlarını kolayca elde edebilirsiniz.

Laboratuvar Sonuçları Bir Kimlik Numarasıyla Nasıl Bulunur?

Daha önce çalışmış veya emekli olmuş olan hastalar, analiz sonuçlarını bulabilmek için hastanede yatış tarihini beklemek zorunda kalırdı. Ama artık SSK tahlil sonuçları öğrenme işlemleri online sistem üzerinden kolaylıkla yapılabilir. SGK laboratuvarınızın sonuçlarını bilmek adına kimlik numaranız ve işlem numaranız analiz için yeterli olacaktır.

Şirket olarak bir talepte bulunmak için aynı ekranda şirket talep seçeneğine tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İşlem numarasının yazıldığı yer ekranda gösterilir.