Tozlu Ferace Modelleri | Ferace Modelleri Tozlu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Tozlu Ferace Modelleri | Ferace Modelleri Tozlu
27 Ekim 2020
253 okunma
Tozlu Ferace Modelleri | Ferace Modelleri Tozlu

Son dönemlerde tesettürlü bayanların yoğun olarak ilgi gösterdikleri, özellikle mevsimlik kullanış için son derece uygun olan feraceler var.  Bir yandan beden hatlarını başarılı bir şekilde kamufle ederken, diğer yandan zarif görünüm sunar.  Ve pratik kullanımı ile ön plana çıkmaktadır. Hemen hemen bütün İslam coğrafyasında tesettürlü bayanların vazgeçilmezidir. Feracelerin geçmişi Osmanlı dönemlerine kadar dayanmaktadır. Vebirbirinden şık ve gösterişli ferace çeşitleri son birkaç yıldır adeta altın çağını yaşamaktadır. Bu markalardan olan Tozlu da, klasik görünümlü sade feracelere ek olarak günümüz ferace trendlerine uygun olarak üretmiş olduğu estetik yönü güçlü, rahat ve zarif tozlu ferace modelleri ile dikkat çekmektedir.

Zarafet ve Rahatlık Bir Araya Geliyor Tozlu Ferace Modelleri

Feraceler bayan giyiminde böylesine popüler bir hale gelince ortaya farklı markalar tarafından üretilen farklı modellerde ve renklerde çok sayıda alternatif çıktı.  Eğer siz de hem rahatlığı önemserken hem de şıklığından taviz vermeyenlerdenseniz Tozlu’nun ferace modelleri fazlasıyla ilginizi çekecek. Söz konusu modeller arasında:

  • Hem klasik hem de spor tarzıyla her türden giyim anlayışına hitap eden fermuarlı ve kapüşonlu modeller,
  • Farklı renk seçenekleriyle ve ince detaylarıyla görenleri kendisine hayran bırakan ve değişik renkte eşarplarla kombin yapmaya uygun püsküllü feraceler,
  • Ve tabi ki ferace modellerinin yıldızı olan düz siyah modeller yoğun bir şekilde tercih edilecektir.

Tüm bunları göz önünde bulundurunca tozlu ferace modelleri için özellikle yeni dönem ilkbahar yaz tesettür modasına damga vuracaktır demek yanlış olmaz.

Ferace giyim ne demek?
Çarşaftan çok daha eski bir dış giysidir. Ferace Osmanlıda kadınların yanı sıra dervişlerinde giyimi olmuştur. Kadınların giydiklerine zenane, erkeklerin ve dervişlerin giydiklerine de merdane adı verilmekteydi. Eskiden daha çok siyah ve yeşil olarak tercih edilirken şimdilerde hemen her renkte kullanılmaktadır.
Ferace neye denir?
Türk giyim geleneğinin günümüze taşınmış halidir. Çarşaftan çok daha eski bir dış giysidir. Ferace Osmanlıda kadınların yanı sıra dervişlerinde giyimi olmuştur. … Tesettür giyimde çarşafla manto arasında kalan seçimdir.
Ferace kim giyer?
Kapalı yani tesettürde olan kadınlar hanımlar sokakta ferace, yaşmak, hotoz, çarşaf, maşlah ve mantoyu kullanırlar. Ferace, bedeni ve kolları bol, etekleri uzun, önden açık bir giysidir. Feraceler kadınlarca kırmızı, yeşil, mavi, turuncu gibi renklerde seçilirdi.

 

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/tozlu-tesettur-giyim-elbise-modelleri-ve-fiyatlari/

https://sartlari.com/tozlu-tesettur-elbise-modelleri/

https://sartlari.com/tozlu-giyim-tesettur-tunik-modelleri/

https://sartlari.com/tozlu-kap-modelleri/

https://sartlari.com/tozlu-giyim-tesettur-etek-modelleri/