Vücut Ağrıları İçin Okunacak Dua - Şartları Neler

Vücut Ağrıları İçin Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Vücut ağrıları için okunacak dua fazileti, vücut ağrıları için okunacak dua nedir, vücut ağrıları için okunacak dua sıralaması, vücut ağrıları için okunacak dua türkçe, vücut ağrıları için okunacak dua uzun içerikte yer alıyor.

Anasayfa > Genel > Vücut Ağrıları İçin Okunacak Dua
28 Aralık 2020
700 okunma
Vücut Ağrıları İçin Okunacak Dua

Vücut ağrıları için okunacak dua Haşr Suresidir. Vücut ağrıları, kişinin fiziksek ve ruhsal olarak zor zamanlar geçirmesine neden olabilir. Kişinin kronik olarak yaşadığı vücut ağrıları birçok sebepten kaynaklanabilmektedir. Hareketsiz kalmak, yanlış egzersiz yapmak, kronik bir rahatsızlık vücut ağrılarına sebep olabilir. Vücut ağrılarına sebep olabilecek bir diğer etmen ise strestir. Stres, günümüzde birçok kişinin muzdarib olduğu bir durumdur. Stres, kişinin fiziksel olarak birçok sıkıntı yaşamasına da sebep olabilir.

Vücut ağrısı olanlar neler yapmalı?

Vücut ağrıları yaşıyorsanız hareket etmek, doğru egzersizler yapmak ve strese karşı savaşmak önemlidir. İnanan insanların en büyük silahı kendi inançlarıdır. İnanmak, iman etmek her sorunun karşısında bir çözüm olarak durmaktadır. Bu sebepler bir sıkıntı halinde şifa istemek gerekmektedir. Vücut ağrıları içinde okunacak dualar vardır. Bu dualar sizin ağrılarınızda kurtulmanızı sağlayacak ve rahatlamanızın önünü açacaktır.

Vücut ağrısı yaşayan insanlar hangi dua ve sureleri okumalıdır? Vücut Ağrıları İçin Okunacak Dua

Yaşamın her anında sağlık sıkıntıları insanları bulabilir. Allah’ın emaneti olarak görmemiz gereken bedenlerimize iyi bakmak için elimizden geleni yapmalıyız. Zararlı alışkanlıklarımız var ise bunlardan kurtulmak, hareketsiz kalan bedenimizi hareket ettirmek, beden sağlığımızı korumaya çalışmak en çok da bu bedenin bizlere emanet olduğunu bilen Müslümanlar için önemlidir.

Bir komşunuz, bir akrabanız size bir malını ya da çocuğunu emanet ettiğinde onu korumak, kollamak için nasıl ki her şeyi yapıyorsak ve yapmalıysak bedenlerimize de aynı gözle bakmalı, Allah’ın emaneti olan bedenlerime onun hatrı için iyi bakmaya çalışmalıyız.

Vücut ağrısı için okunacak dualar nelerdir? 

Vücut ağrısı yaşayan insanların sayısı son zamanlarda giderek artmaktadır. Modern dünya insanın daha az hareket etmesi, bedenlerinin daha az aktif olması üzerine kuruludur. Bu sebeple hareketsiz kalan vücut, ağrı üretebilmektedir. Bedeninizin size çağrısı, yardım çığlığı olan ağrılara kulak vererek ağrıyan yer tespit edilmeli ve sorunun çözümü için önlemler alınmalıdır. Duaya sarılmak, derdin şifasını Allah’tan istemek de alınması gereken en büyük önlemlerden biridir. Her derdin çaresi olan Allah’tır. Vücut ağrıları için okunacak dualar nelerdir? 

İşte Vücut Ağrıları İçin Okunacak Dua

“O, kendisinden başka tanrı olmayan Allah’tır; duyular ve akılla idrak edilemeyeni de edileni de bilir. O rahmândır, rahîmdir.

O, kendisinden başka tanrı olmayan Allah’tır; egemenliğin mutlak sahibidir, her türlü eksiklikten uzaktır, esenlik verendir, güven sağlayan ve kendisine güvenilendir, görüp gözeten ve yönetendir, üstündür, iradesine sınır yoktur, büyüklükte eşi olmayandır. Allah onların yakıştırdıkları ortaklardan tamamıyla münezzehtir.

O, takdir ettiği gibi yaratan, canlıları örneği olmadan var eden, biçim ve özellik veren Allah’tır. En güzel isimler O’nundur. Göklerdekiler ve yerdekiler hep O’nu tesbih ederler. O üstündür, hikmet sahibidir.”

Ağrılar için hangi dua okunur?
Euzû bi-izzetillahi ve bi-kudretihi min şerri ma ecidü ve uhaziru. Hissettiğim ve çekindiğim şeyin şerrinden Allah’ın izzet ve kudretine sığınırım.
Şifa için hangi sureler okunur?
Fatiha suresi şifa ayetleri içerir. Yasin süreside şifa için okunan surelerden biridir. Yasin suresini hasta olan kişinin kendisi okuyabileceği gibi bir başkası da hastanın yanına gelerek Yasin suresini okuyabilir. Bunun dışında şifa olsun diye; Haşr suresinin son üç ayeti, Amenerrasulü ve Ayetel kürsi sureleri okunur.
Uykusuzluk için ne okunur?
Allahümme eslemtü nefsi ileyke veveccehtü vechi ileyke vefevveztü emri ileyke veelce’tu zahri ileyke. Rağbeten ve rahbeten ileyke. La melcae velamenca minke illa ileyke. Amentü bikitabikellezi enzelte venebiyyikellezi erselte.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/category/guzel-sozler-guzel-sozler/sevgiliye-ask-mesajlari/

https://sartlari.com/hamilelikte-kasik-agrisi-ne-zaman-baslar/

https://sartlari.com/mide-agrisi-nasil-gecer/

https://sartlari.com/masaj-uzmani-nasil-olunur/

https://sartlari.com/dis-agrisi-icin-okunacak-dua/