Gediz Elektrik Hızlı Borç Sorgulama | Gediz elektrik hızlı borç sorgula - Şartları Neler

Gediz Elektrik Hızlı Borç Sorgulama | Gediz elektrik hızlı borç sorgula

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Gediz elektrik TC kimlik ile borç sorgulama ve Gediz elektrik online ödeme işlemleri hakkında detaylı bilgi yazımızda yer almaktadır. Okumaya devam ediniz.

Anasayfa > Genel > Gediz Elektrik Hızlı Borç Sorgulama | Gediz elektrik hızlı borç sorgula
09 Şubat 2019
2.171 okunma
Gediz Elektrik Hızlı Borç Sorgulama | Gediz elektrik hızlı borç sorgula

Elektrik borcunun hızlı bir şekilde sorgulanması elektrik borcu olan kişilerin merak ettiği konuların başında gelir. Elektrik borcunuzu öğrenmek için bulunduğunuz yerden kalkmanıza bile gerek yok. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte borcunuzu internetten öğrenmeniz mümkün hale geldi. Gediz elektrik hızlı borç sorgulama sistemi bunun canlı bir örneğidir. Fakat her konuda olduğu gibi bu sistemler hakkında da dikkatli olunmasında fayda var.

Gediz Elektrik Hızlı Borç Sorgulama Sistemi Üzerinden Borcumu Nasıl Öğrenebilirim?

Gediz Elektrik’in sunmuş olduğu hizmet sayesinde fiziki olarak kurumun kendisine gitmenize gerek kalmadan, oturduğunuz yerden elektrik borcunuzu kolay bir şekilde sorgulamanız mümkün.

Bu işlem için:

 • Gediz elektrik hızlı borç sorgulama sistemine girmek için Gediz elektrik ana sayfasını ziyaret edin.
 • Sitenin sağ üst köşesinde bulunan hızlı borç sorgula sekmesine tıklayın.
 • Sözleşme hesap numarasını girin.
 • Unvan belirtin.
 • Fatura numarası, son ödeme tarihi ve son olarak toplam tutarı girin.

Bilgilerinizi doğru girdiyseniz borç tutarınızı görebilirsiniz.

Online Borç Sorgulama Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Teknoloji sayesinde fatura takibini yapmak da çok kolay bir hale geldi. Bu sistemleri kullanarak zamanınızdan tasarruf edebilir, az efor harcar ve güvenilir bir şekilde borç sorgulaması yapabilirsiniz.

Bunlara ek olarak, online borç sorgulama sistemleri sayesinde:

 • Kurumun kendisine gitmenize gerek kalmaz.
 • Çok kısa sürede ve birkaç tık ile borç sorgulaması yapabilirsiniz.
 • Takibini yapmak kolaydır.
 • Resmi sistemlerden faydalandığınız sürece güvenilirdir.
 • Borçlar görüntülendikten sonra yine aynı sistem üzerinden borç anında ödenebilir.

Online Borç Sorgulama Sistemlerini Kullanırken Dikkatli Olunması Gereken Noktalar Nelerdir?

Ne yazık ki her konuda olduğu gibi bu konuda da dolandırıcılar yüzünden istenmeyen olaylar yaşanabiliyor. Bu nedenle dikkatli olunmasında fayda var.

 • Girmiş olduğunuz sitenin Gediz Elektrik’e ait resmi web sitesi olduğundan emin olun. Bunun için web URL çubuğuna bakmanız yeterli.
 • Bulunduğunuz resmi web sitesi değilse sayfaya kesinlikle bilgi girişi yapmayın.
 • Sizden istenilen bilgileri sorgulayın, her bilgiyi paylaşmayın.

GEDİZ ELEKTRİK ONLİNE İŞLEMLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Faturaya Nasıl İtiraz Edilir?

Faturaya itiraz etmek için kişilerin birçok nedeni olabilir. Bu durumda yönetmelik tarafından kesilen fatura adına bir yıllık süre tanınır. Bu süre zarfında ise gerekli itirazlar yapılabilir.

İtirazlarınızı İzmir ya da Manisa’da buluna farklı ilçelerdeki müşteri ilişkileri merkezlerine iletmeniz mümkündür. Bunun için Gediz elektrik internet sitesinde yer alan fatura itiraz formunun dikkatli bir şekilde doldurulması gerekiyor.

Faturaya itiraz olmanız enerjinin kesilmesine ya da fatura tutarına ek olarak gelen faize engel teşkil etmek. Bu sebeple kişiler itiraz etseler dahi borçlarını ödemek durumundadır. Faturanızın yeni tutarı daha önce gelen faturadan %30 oranında fazla ise daha önceki fatura tutarını ödeyerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

İtirazınız yetkili kişiler tarafından haklı bulunursa gecikme zammı ile beraber iade gerçekleşir. Haksız bulunması durumunda ise ödemediğiniz bedel gecikme zammı ile beraber sizden talep edilir.

Faturam Gelmedi

Faturası gelmeyen ya da faturası kaybolan kişiler fatura ödeme işlemini internet üzerinden eski fatura numarasını öğrenerek gerçekleştirme hakkına sahip. Faturanızın gelmemesinin birçok nedeni olabilir. Bu durumda yapmanız gereken Gediz Elektrik Çağrı Merkezini aramak.

Sayaç okunamadı ise fatura düzenlenmemiş demektir. Kişilerin böyle bir durumda sayacının yerini değiştirmesi talep ediliyor. Gediz Elektrik Çağrı Merkezi aranmalı. Sayacınız arızalı ise 186 arıza hattını aramanızda yarar var. Düşük enerji tüketimi için ayrı olarak fatura düzenlenmişte olabilir. Bir sonraki ayın faturası ile beraber faturalanacak anlamına gelir.

Gediz Elektrik Fatura Ödeme İşlemleri

Kişiler Gediz Elektrik Faturalarını ödeyebilmek adına birçok yöntem deneyebilir. Bu yöntemlerden biri müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek.  Ayrıca anlaşmalı bankalar aracılığı ile gişelerden de borç ödeme işlemlerinde bulunmanız mümkün olacak. Online telefon bankacılık işlemleri ile ya da otomatik ödeme talimatı vererek de ödeme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün olacak.

İzmir, Manisa’da bulunan PTT şubeleri üzerinden nakit olarak ek bir ücret ödemeden de faturalarınızı ödemeniz mümkün olacak.

Borç sorgulama işlemleri adına tek yapmanız gereken internet sitesinde yer alan hızlı borç sorgulama sayfasına erişim sağlamak. Erişim sağladıktan sonra ise tesisat numarasını yazmanız gerekiyor.  Faturanın üzerinde tesisat numarası açık bir şekilde yazar.

Ayrıca kişiler 444 4 186 numarasına sahip çağrı merkezini arayarak da sesli yanıt sistemine tesisat sistemini girip borçlarını öğrenebilir. Eğer Gediz elektrik online işlem merkezine üye olursanız daha detaylı bir şekilde borç takibinde bulunabilirsiniz. Üyelik işlemleri adına tek yapmanız gereken ise sayaç numarasını ve tesisat numarasını girmek olacak.

Elektrik Aboneliğini Üzerine Almak

En çok merak edilen konulardan biride elektrik aboneliğini üzerine alma hususunda. Bu konuda öncelikle bir yetkilinin sayacı açması şart. Kendi adınıza sözleşme yapmanız daha iyi olur. Bu durumda elektriğinizde o kadar hızlı açılacaktır. İmar alanı için en çok 2 iş günü içerisinde işlemler gerçekleşir.

Eğer elektrik açık ise usulsüz bir kullanımda bulunmamak adına elektrik sözleşmesini yaparak faturanızı kendi adınıza ödemeye başlamanız gerekiyor. Başkası adına ödeme yapıldığı tespit edildiğinde elektriğiniz kesilecektir. Ayrıca açtırmak için ceza ücreti ödemeniz gerekir.

Abonelik için nüfus cüzdanı, kira sözleşmesi, tesisat numarası yani eski bir fatura örneği gerekiyor. Kiracılar için ise mülk sahibinin ismi ve soy ismi gerekir. Zorunlu deprem sigortası ve banka hesabınıza ait IBAN istenilen evraklar arasında yer alır. Eski evinizden çıktığınızda ise elektrik satış sözleşmesinin iptal edilmesi şart. Aboneliği sonlandırmak adına elektrik tedarik şirketine başvurun. Yazılı başvuru işlemlerinden sonra önceki abonelik iptal edilecektir. Elektrik sözleşmesini imzalarken güvenle bedeli tüketicilere daha sonradan iade edilir.

Gediz Elektrik borcumu nasıl öğrenirim?
Gediz Elektrik internet sitesindeki Hızlı Borç Sorgulama uygulamasından. 444 4 186 numaralı Gediz Eleketrik çağrı merkezi sesli yanıt sistemi aracılığıyla. Tesisat ve sayaç numarasını girerek Online işlem merkezine üye olarak.
Elektrik borcum ne kadar?
Eğer faturanızı kaybettiyseniz ve SMS ya da eposta ile almıyorsanız elektrik borcunuzu sorgulamak Sözleşme Hesap No gereklidir. Bu numarayı 444 4 372 numaralı Enerjisa çağrı merkezinde borç sorgulamak için kullanabilirsiniz.
Izmir elektrik borç sorgulama nasıl yapılır?
Elektrik faturalarınızın sol üst tarafında Sözleşme Hesap Numarası yer almaktadır. 0 850 800 0 186 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.
Gediz Elektrik hangi kartla ödeme?
Elektrik faturası ödeme yerleri ve yöntemleri: Elektrik şirketinin veznelerinden nakit veya kredi kartı ile. Anlaşmalı bankalarda gişelerden, ATM’lerden, hesaptan, internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya otomatik ödeme ile.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/gediz-elektrik-tc-kimlik-ile-borc-sorgulama/

https://sartlari.com/gediz-elektrik-borc-odeme-kredi-karti/

https://sartlari.com/internetten-kredi-karti-ile-elektrik-faturasi-odeme/

https://sartlari.com/isimden-elektrik-abone-no-ogrenme/

https://sartlari.com/clk-akdeniz-elektrik-borcu-ogrenme/