Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Söz dinlemeyen çocuğa okunacak dua, sinirli kişiye okunacak dua, ergenler için okunacak dualar, sebepsiz yere ağlayan çocuğa okunacak dua

Anasayfa > Genel > Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua
21 Şubat 2019
489 okunma
Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua
Okuma süresi: < 1 dakika

Asi çocuk için dua ile iyileştirme yoluna gidebilirsiniz. Çocuklar birçok sebepten dolayı asi, huysuz, sinirli ve öfkeli olabilmektedir. Bunun belli bir nedeni olmasa da psikolojik olarak birçok etkileyici nedeni olabilir. Bu durum için mutlaka bir uzmandan yardım almak gerektiğini unutmadan huysuz ve asi çocuklar için dua etmenin de fayda göstereceğini söyleyebiliriz.

Bu gibi durumlara Allah’a sığınarak dua etmek sabur göstergesidir.  Allah duada ısrarcı olan kullarını sever ve onlara yardım eder.

Bazı çocuklar özgüven sorunundan, bazı çocuklar ailevi meselelerin yanlarında tartışılmasından, bazı çocuklar çevre etkilerinden ya da izlenen herhangi bir dizi veya filmden etkilenerek asi ve sinirli bir birey olabilmektedir. Bunun yanı sıra birçok psikolojik etken de elbette çocukların ruhsal davranışlarına etki etmektedir.  Bu durumlarda elbette dua bir çözüm kapısıdır. Bu nedenle dua arayışına girenler makalemizden yardım alabilecektir.

Sinirli Çocuklar için İyileştirici Dua

Öncelikle Allah’ın isimleri her şeye olduğu gibi as ve sinirli çocuklar için de fayda göstermektedir. Allah’tan yardım istemek bu hususta elinizi boş çevirmez.  Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua olarak:

Efe gayre dinillahi yebgune ve lehu esleme men fis semavati vel ardı tav’an ve kerhen ve ileyhi yurceun.” Anlamı; Peki onlar, Allah’ın dininden başka bir din mi arıyorlar? Oysa göklerde ve yerde her ne varsa istese de, istemese de, O’na teslim olmuştur ve O’na döndürülmektedirler duasını okuyabilirsiniz.

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua olarak anne ve babasına isyan eden çocuklar üzerinde itaatkâr etkisi yaratır. Bu duadan ziyade bir ismi şeriftir. Erbani İdrissiyede geçmekte olan bu ismi şerif “Ya Tamme Fela Tesifül Elsunu Kulle Kunki Celaalihi ve Mülkihi ve İzzihi ya Tamm olan bu ismi şerifin anlamı Ey her bakımdan tastamam olup yüceliğinin saltanatının ve izzetinin tüm yönlerini dillerin vasfedemediği zat Ya Tamm olmaktadır.

Her gün 1001 defa okuyarak 21 günü tamamlayın.